REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Domácí uzený sýr

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Pro milovníky sýrů tu máme vyzkoušený recept na doma vyuzený sýr ochucený vším možným. Záleží na vašich preferencích a zásobách ve spíži. Recept plný tipů a rad pro začínající mistry uzených dobrot, v tomto případě uzených sýrů.


Ingredience:
1 kg i vícekvalitního eidamu 30 % - bez rostlinných složek
dámské silonkové podkolenky
suroviny na dochucení (česnek, bylinky, sušená rajčata, olivy...)
(robot s nástavcem na strouhání)
pevný provázek
a bez udírny to nepůjde!

Postup:
 1. Nejprve necháme rozpálit udírnu.
 2. Sýr nakrájíme na drobné kostičky, nebo lépe nastrouháme, pak se do něj lépe zamíchají suroviny pro dochucení.
 3. Připravíme si suroviny na dochucení, například stroužky česneku, ty prolisujeme, sušené papriky, ty nasekáme nadrobno…, vše zamícháme ve velké míse do sýru.
 4. Směs sýrů a surovin na dochucení dáme do punčoch, co nejvíce je napěchujeme zavážeme provázkem.
 5. Vložíme do udírny rozpálené na 60-70 °C, udíme tak 2 hodiny, pak můžeme v udírně upravit teplotu na 50-60 °C a udíme další 2 hodiny (pokud budete držet v udírně stálou teplotu 60 °C po celé 4 hodiny, nic tím nezkazíte!)
 6. Sýr necháme ve vyhaslé udírně úplně vychladnout, nebo ho opatrně vytáhneme a necháme vychladnout mimo udírnu, třeba v garáži, do druhého dne.
Doporučení:

Při nákupu eidamu vybírejte kvalitní mléčný sýr, nesmí obsahovat žádné rostlinné složky!

Poznámka:

Tipy na suroviny pro dochucení:

 • kuličky nakládaného zeleného pepře
 • prolisované stroužky česneku
 • nasekané bylinky
 • nasekaný sušený medvědí česnek
 • nakládaná nebo sušená rajčata, rozkrájená nadrobno
 • chilli koření nebo nasekané chilli papričky
 • nasekané ančovičky
 • pokrájené kapary
 • sušené houby nebo houbový prášek
 • sušená šunka nebo klobása
 • nasekané ořechy (vlašské, lískové…)
Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

Nejlepší pomocníci do kuchyně pro profesionální i domácí použití

Plnička klobás Kdo by neměl rád klobásy. Směs na dobrou klobásu je opravdu jednoduché vyrobit, jelikož se skládá pouze z kvalitního mletého masa libového i tučného a různých směsí koření. Dá se vyrobit v podstatě s jakékoliv masa i ze směsi různých druhů. Zásadním problémem při přípravě klobás a jitrnic je ale plnění klobás. Špatně se odhaduje množství směsi tak, aby v klobáse nebyly vzduchové bubliny a zároveň aby nepraskla. V tom pomůže plnička klobás, která je určená do profesionální kuchyně, ale i na domácí výrobu. Ocení ji každý zejména během zabíjačky, kdy se připravují jelita a jitrnice opravdu ve […]

číst dále ...

Oblíbený letní dezert třikrát jinak. Kouzlete s ovocem!

Připravte si na odpolední posezení s přáteli lahodný a svěží zákusek, díky kterému z vás bude hvězda každé domácí party. Kombinace křupavého těsta s nadýchaným krémem a letním ovocem vás svou chutí i vůní spolehlivě dostane do prázdninové nálady. Přinášíme hned tři recepty na pečenou i nepečenou variantu.

číst dále ...

Nastává období slaďoučkých malin, vyzkoušejte je v originálních receptech

Léto je v plném proudu a konečně je k dostání lokální ovoce, na které jsme všichni tak dlouho čekali. Maliny – tyto šťavnaté bobulky jsou výborné samy o sobě, ale co je tentokrát zkusit ještě jinak? Propojte jejich perfektní sladkokyselou chuť s jinými ingrediencemi a překvapte své nejbližší během večerního posezení na terase pokrmy s neotřelými kombinacemi.

číst dále ...

Fenomén jménem Cava

Španělská cava se začíná čím dál častěji objevovat v hledáčku českých milovníků šumivých vín, a po boomu italského prosecca se i ona možná dočká své zasloužené chvilky slávy u nás. Cava, stejně jako Champagne, smí pocházet pouze ze zákonem určených oblastí, kterých je osm, přesto 95 % výroby sídlí v oblasti Penedes.

číst dále ...

Sezóna rajčat v plném proudu. Ponechte si jejich výtečnou chuť po celý rok

Konec srpna vždy znamená jediné – sezóna rajčat se bude blížit do finále. Pokud toužíte po tom, abyste si jejich výtečnou chuť ponechali i o něco déle, můžete se pokusit o výrobu domácího kečupu, pesta nebo oblíbených sušených rajčat. Přinášíme tipy na recepty, které budete milovat. Dbejte ale na to, abyste pro své dobroty vybírali kvalitní suroviny.

číst dále ...

Chuť moře se vrací. V září zahajuje třetí ročník festivalu Prague Mussel Week

Hlavní město v září hostí třetí ročník úspěšného food festivalu Prague Mussel Week, který přiveze do Česka chuť moře a celkem 23 tun holandských slávek. Milovníkům dobrého jídla se nabízí příležitost ve dnech 13. až 19. 9. ochutnat pokrmy z čerstvě nalovených mušlí ve více než sedmdesáti vybraných restauracích. Na webových stránkách akce si zájemci mohou vygenerovat voucher, se kterým lze využít 1+1 porci slávek zdarma.

číst dále ...

Kofi-Kofi: Budování franšízingových poboček nám dává smysl

Milovníkům kávy asi netřeba představovat společnost Kofi-Kofi. Ostatní možná zbystří, když napovíme, že se jedná o mobilní stánky s kávou, které jsou v retro stylu a obslouží vás v nich mladí usměvaví studenti. Letos v srpnu to bude 10 let, kdy do ulic Brna vyjel první KofiTruck. Následovala Praha, Olomouc, Plzeň a také Znojmo. O tom, jak celý projekt vznikl jsme si povídali s jedním ze zakladatelů, Igorem Slavíkem.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy