REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Znáte mezinárodní sladké dny? Oslavte výročí želatinových medvídků nanuky s překvapením

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Ananas, malina, jahoda, jablko, pomeranč a citron. To jsou příchutě legendárních gumových medvídků HARIBO, na kterých si v neděli 15. července budeme pochutnávat přesně 96 let. Lahodné želatinové bonbony však nejsou jedinou cukrovinkou, která si vysloužila svůj mezinárodní den. Tolik oblíbené čokoládě přísluší celosvětových svátků hned pět, zmrzlině nejméně osm a lízátkům či obyčejným křupavým sušenkám pak vždy po jednom. Poznejte je všechny a doplňte svůj kalendář o mezinárodní sladké dny. Důvod k oslavě tak najdete téměř vždy a s tématem si už nebudete muset lámat hlavu. Oslaďte si prázdninové dny a vzdejte hold želatinovým cukrátkům svěžími nanuky s překvapením!


Nejsladší svátky

Den matek nebo otců asi už dobře známe všichni. S Valentýnem či Halloweenem je to už trochu složitější, obchodníci se však každý rok pořádně snaží, abychom si jejich data pevně uchovali v paměti. Fenomén mezinárodních dnů poslední roky nabral pořádně na obrátkách, a tak se není čemu divit, že svou oslavu už mají třeba i takové pochoutky jako kandovaná pomerančová kůra (4. května), šlehačka (5. ledna) nebo známá americká sladká kombinace arašídového másla a marmelády (2. dubna). Že sladké lahůdky mají ve Státech opravdu rádi dokazuje i jejich svátek jménem Nejsladší den (v překladu The Sweetest Day). Tento den připadá na třetí říjnovou sobotu a uctívá lásku nejenom mezi partnery, ale jednoduše ke všem živým tvorům, díky kterým je náš život jedinečný.

 

Čokoláda pět, zmrzlina osm

Uděláte si čas od času radost čokoládou či zmrzlinou? Špatné svědomí vás trápit nemusí. Jak kakaová, tak i zmrzlá dobrota totiž patří ke sladkostem, k nimž se váže nejvyšší počet mezinárodních dnů. Dohromady jich je třináct – pět pro čokoládu a osm pro zmrzlinu. Své chuťové pohárky každoročně potěší milovníci mléčné (28. července) i bílé (22. září) kakaové varianty. Obecný svátek čokolády bez rozdílu pak připadá na 7. července a 16. prosince oslavíme den, kdy by se do čokoládového kabátku mělo zabalit úplně všechno. Fanoušci zmrzlého krému jistě ocení především první únorovou sobotu, na kterou připadá celosvětový den zmrzliny ke snídani.

 

Medvídci na špejli

Jedním z nejbližších sladkých svátků, který nás čeká, je Mezinárodní den gumových medvídků. Sladké želatinové potěšení poprvé vzniklo v německém Bonnu. Za tvůrce legendárních bonbonů ve tvaru malých medvědů je považován pán jménem Hans Riegel a na jeho laskomině si celý svět pochutnává již téměř sto let. Vzdejte letos hold známé želatinové pochoutce již v neděli 15. července a připravte si například svěží domácí nanuky s překvapením.

 

 

Nanuky s překvapením – Zmrzlí medvědi

Ingredience:

  • 2 sáčky HARIBO Goldbären
  • 1-2 lžíce bezinkového sirupu
  • 400 ml neperlivé vody

Postup:

Připravte bezinkovou šťávu podle chuti. Do tvořítek na nanuky rovnoměrně vsypte želatinové medvídky. Dolijte bezinkovou šťávou a zamrazte nejméně 4 hodiny.

TIP: Na úplně nový chuťový level nanuky posunete čerstvým nasekaným ovocem, které vsypete do tvořítek před přidáním bezinkové šťávy. Hodí se například červené bobulovité ovoce nebo exotické kiwi.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

Nejlepší pomocníci do kuchyně pro profesionální i domácí použití

Plnička klobás Kdo by neměl rád klobásy. Směs na dobrou klobásu je opravdu jednoduché vyrobit, jelikož se skládá pouze z kvalitního mletého masa libového i tučného a různých směsí koření. Dá se vyrobit v podstatě s jakékoliv masa i ze směsi různých druhů. Zásadním problémem při přípravě klobás a jitrnic je ale plnění klobás. Špatně se odhaduje množství směsi tak, aby v klobáse nebyly vzduchové bubliny a zároveň aby nepraskla. V tom pomůže plnička klobás, která je určená do profesionální kuchyně, ale i na domácí výrobu. Ocení ji každý zejména během zabíjačky, kdy se připravují jelita a jitrnice opravdu ve […]

číst dále ...

Oblíbený letní dezert třikrát jinak. Kouzlete s ovocem!

Připravte si na odpolední posezení s přáteli lahodný a svěží zákusek, díky kterému z vás bude hvězda každé domácí party. Kombinace křupavého těsta s nadýchaným krémem a letním ovocem vás svou chutí i vůní spolehlivě dostane do prázdninové nálady. Přinášíme hned tři recepty na pečenou i nepečenou variantu.

číst dále ...

Nastává období slaďoučkých malin, vyzkoušejte je v originálních receptech

Léto je v plném proudu a konečně je k dostání lokální ovoce, na které jsme všichni tak dlouho čekali. Maliny – tyto šťavnaté bobulky jsou výborné samy o sobě, ale co je tentokrát zkusit ještě jinak? Propojte jejich perfektní sladkokyselou chuť s jinými ingrediencemi a překvapte své nejbližší během večerního posezení na terase pokrmy s neotřelými kombinacemi.

číst dále ...

Fenomén jménem Cava

Španělská cava se začíná čím dál častěji objevovat v hledáčku českých milovníků šumivých vín, a po boomu italského prosecca se i ona možná dočká své zasloužené chvilky slávy u nás. Cava, stejně jako Champagne, smí pocházet pouze ze zákonem určených oblastí, kterých je osm, přesto 95 % výroby sídlí v oblasti Penedes.

číst dále ...

Sezóna rajčat v plném proudu. Ponechte si jejich výtečnou chuť po celý rok

Konec srpna vždy znamená jediné – sezóna rajčat se bude blížit do finále. Pokud toužíte po tom, abyste si jejich výtečnou chuť ponechali i o něco déle, můžete se pokusit o výrobu domácího kečupu, pesta nebo oblíbených sušených rajčat. Přinášíme tipy na recepty, které budete milovat. Dbejte ale na to, abyste pro své dobroty vybírali kvalitní suroviny.

číst dále ...

Chuť moře se vrací. V září zahajuje třetí ročník festivalu Prague Mussel Week

Hlavní město v září hostí třetí ročník úspěšného food festivalu Prague Mussel Week, který přiveze do Česka chuť moře a celkem 23 tun holandských slávek. Milovníkům dobrého jídla se nabízí příležitost ve dnech 13. až 19. 9. ochutnat pokrmy z čerstvě nalovených mušlí ve více než sedmdesáti vybraných restauracích. Na webových stránkách akce si zájemci mohou vygenerovat voucher, se kterým lze využít 1+1 porci slávek zdarma.

číst dále ...

Kofi-Kofi: Budování franšízingových poboček nám dává smysl

Milovníkům kávy asi netřeba představovat společnost Kofi-Kofi. Ostatní možná zbystří, když napovíme, že se jedná o mobilní stánky s kávou, které jsou v retro stylu a obslouží vás v nich mladí usměvaví studenti. Letos v srpnu to bude 10 let, kdy do ulic Brna vyjel první KofiTruck. Následovala Praha, Olomouc, Plzeň a také Znojmo. O tom, jak celý projekt vznikl jsme si povídali s jedním ze zakladatelů, Igorem Slavíkem.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy