REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Žabí koktejl

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Peruánští muži v poslední době přišli na chuť zvláštnímu koktejlu. Je z rozmixovaných žab Telmatobius. Ne že by zrovna chutnal, ale podle nepotvrzených povídaček má výrazně vylepšit sexuální potenci. Kvůli vlastnímu potěšení jsou v Peru ochotni žáby zabíjet.


LIMA – „Myslí si, že svou mužnost posílí tímto koktejlem, pozitivní účinky ale nejsou žádné,” upozornil Victor Choquehuanca, vedoucí zdravotnického odboru v Limě. „Je sice pravda, že tyto žáby mají vyšší sexuální potenci než jiné druhy žab, vydrží až 48hodinové spojení,” doplnil. Právě tento jev se muži na sebe snaží pojídáním žab přenést.

Žáby bez kůže rozmixují, přidají kukuřici, med a vejce. Vzniklá směs pak má mít pro muže blahodárný účinek, podobně jako například afrodiziaka. Koktejl se už prodává v obchodech, lze jej pořídit v lahvičkách v přepočtu asi za třicet korun.

Uživatelům přitom po požití koktejlu hrozí různé infekce a žaludeční potíže. Na nebezpečí upozorňuje i nová kampaň, muži však rizika nedbají. „Pokud muži pijí tenhle koktejl, jistě nějaký problém mají. Místo toho, co by šli k lékaři, chtějí problém vyřešit rozmixovanými žábami,” podivil se Choquehuanca. Žáby jsou nyní ohroženy, neboť výrazně vzrostl jejich odchyt.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku


reklama


Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy