REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Teplé předkrmy a mezichody

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

V našem způsobu stravování se dosud málo vžilo podávání teplých předkrmů nebo mezichodů; jejich zařazení do jídelníčku se ponejvíce uplatňuje jen při slavnostnějších příležitostech a v běžném stravování se považuje za zbytečný přepych.


Škola vaření - teplé překrmy a mezichodyKlade-li se však v novodobé výživě důraz na stravu co nejpestřejší, je nezbytné i v běžném stravování jídelníček rozšířit alespoň občas vhodně voleným teplým předkrmem nebo mezichodem, podávaným v malých dávkách. (Bude to dobrý protiklad proti našemu zastaralému obyčeji najíst se dosyta jedním jídlem podaným na vrchovatě naloženém talíři.)

Podávání teplých předkrmů je účelné tehdy, nepodává-li se studený předkrm nebo polévka. Podává-li se polévka a zařazují-li se teplé „předkrmy“ do jídelního pořadí až po polévce, pak pod tímto názvem uváděné pokrmy jsou vlastně teplé mezichody, kterých se užívá nejčastěji.

Teplé předkrmy nebo mezichody se mají upravovat z potravin méně sytých a podávat v malých dávkách.

Jako teplé předkrmy nebo mezichody jsou vhodné:

Topinky a krutonky potřené kašovinou z mas (hašé) – teplé chlebíčky – pavézky – paštičky a kůrustádky plněné zeleninou, houbovou a masovou nádivkou – krokety z ryb, ze šunky a drůbeže – plněné žampióny, artyčoky a lilky – zeleniny upravované podle anglického, francouzského a polského způsobu – zeleniny smažené – vejce v různých úpravách – ryby, a to vzácnější druhy, vařené, dušené, pečené, smažené a zapékané – různé ragú s jeho obměnami, jako je frikasé a salpikon upravené na mušlích nebo v paštičkách – rizota – smažený mozeček – brzlík – medailónky z masa – ražniče – drůbeží a telecí játra – paštiky – ústřice a korýši v kokotkách – olivy – nákypy a pudinky ze zeleniny, sýrů, mas apod.

Dle V.

Vrabce

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

3 rozdílné recepty na výbornou křehkou pizzu

Jen málokdo by odolal tak oblíbenému pokrmu, jako je právě pizza. Ta se dá připravit na mnoho chutných způsobů, mezi nimiž si svého favorita dokáže najít úplně každý. I my vám přinášíme hned tři zajímavé recepty, díky kterým si v pohodlí svého domova tuhle oblíbenou dobrotu hravě připravíte. Tak schválně – který z receptů se rozhodnete vyzkoušet?

číst dále ...

Bylinky, nepostradatelná součást kuchyně!

Dokážou proměnit i obyčejný pokrm v gurmánskou specialitu, dochutí a ovoní každý recept a navíc díky nim můžete snížit množství použité soli. Jak můžete bylinky pěstovat, aby byly vždy čerstvé, anebo skladovat, abyste uchovali jejich vůni i chuť? Prozradíme vám spoustu užitečných rad a k tomu ještě přidáme skvělé bylinkové recepty…

číst dále ...

Svěží recepty, které uspokojí vaše letní chutě

Ryby, brambory, zelenina, ovoce. To jsou základní suroviny našich nápaditých srpnových receptů. Můžete si z nich sestavit příjemné letní menu, protože nabízíme nejen hlavní chody, ale také jídla hodící se coby předkrmy. A samozřejmě nesmí chybět ani dezerty, tentokrát v podobě osvěžujících nanuků plných ovoce. Nachystejte si potřebné kvalitní ingredience, ideálně se značkami kvality (jako je např. Klasa nebo Regionální potravina), abyste si na všem pořádně pochutnali a také dodali tělu dostatek živin. A můžeme začít.

číst dále ...

Melounová kuchařka – výběr 18 TOP receptů z melounu

Sezóna melounů nám každý rok umožní připravit některé skvělé recepty právě ze sladké dužiny jak vodního melounu, tak i z dalších druhů této sladké pochutiny. Vybrali jsme pro vás z databáze naší internetové kuchařky ReceptyOnLine.cz naše nejlepší vyzkoušené recepty právě na sladké melouny.

číst dále ...

Kouzlete s ovocem, oslaďte si život pečeným čajem

Skvěle chutná a potěší i jako pěkný dárek. Řeč je o pečeném čaji, který vás v chladných dnech zahřeje a v létě osvěží. Rybíz, jablka, hrušky, maliny i další lesní plody. Ingrediencím se meze nekladou, vždy záleží na vaší chuťové preferenci. Příprava je jednoduchá a výsledek originální. Pamatujte jen, že ten nejlepší vyrobíte výhradně z kvalitních surovin.

číst dále ...

Rajčata, nejoblíbenější zelenina Čechů

Rostou skoro všude a milují je po celém světě. U nás se ale rajčata začala konzumovat až od 19. století, a navíc byla zpočátku považována za jedovatá. To už je ale dávno zapomenuto. Dnes už víme, že obsahují plno vitaminů, antioxidantů a minerálů. Proto není divu, že jich ročně v průměru spotřebujeme až 12 kg. Jelikož jsou rajčata tak populární, vyzpovídala Akademie kvality Alici Kouřilovou, vedoucí kanceláře Zelinářské unie Čech a Moravy.

číst dále ...

Originální a chutné recepty s ketchupy Spak Master

Načerpejte novou inspiraci pro lahodné a jednoduché recepty doplněné prémiovými ketchupy Spak Master. Chuť dozrálých italských rajčat bez přídavných látek je jako stvořená pro všechny gurmány. Díky vybrané chuti a prémiové kvalitě těchto lahodných pomocníků navíc ušetříte čas strávený v kuchyni.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy