REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Raw vánoční kuličky meruňkovo-mandlové a makovo-švestkové

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Sladké vánoční cukroví v RAW stylu. Je hotové za pár minut a skvěle chutná nejen zaníceným RAW jedlíkům :)


Ingredience:
Na meruňkovo-mandlové:
100 gsušených meruňek
50 gmandlí
50 gstrouhaného kokosu
Na makovo-švestkové:
100 gsušených švestek
50 gořechů
50 gmaku

Postup:

Příprava meruňkovo-mandlových kuliček
1. Mandle a kokos namixujeme na jemno a po té přidáme meruňky
2. Vše promixujeme na střední až vysoké rychlosti ve vysokorychlostním mixéru a vytvoříme těsto, ze kterého tvoříme kuličky
3. Kuličky obalíme v kokosu nebo můžeme i ve směsi z oříšků
4. Skladujeme na chladném místě!Příprava makovo-švestkových kuliček:
1. Mák si v mixéru pomeleme, přidáme ořechy a a nakonec švestky, Doporučuji počkat, až se vám začne olej uvolňovat, aby se směs lépe promixovala
2. Až budete mít krásné jemné těstíčko, tvoříme kuličky, které obalíme dle volby v kokosu či semínkách.

Doporučení:

Suroviny můžete dát dle sebe, dají se lehce obměnit za jiné, například za ořechy či ovoce, či něco úplně jiného, jako za kakao a podobně. Pokud je těsto moc suché, přidejte více ovoce či lžíci kokosového oleje a těsto se vám bude lépe zpracovávat. Fantazii se hranice nekladou :) Použila jsem Vortex Mixér Optimum 9200A.

Poznámka:

Zdroj: www.froothie.cz

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

3 rozdílné recepty na výbornou křehkou pizzu

Jen málokdo by odolal tak oblíbenému pokrmu, jako je právě pizza. Ta se dá připravit na mnoho chutných způsobů, mezi nimiž si svého favorita dokáže najít úplně každý. I my vám přinášíme hned tři zajímavé recepty, díky kterým si v pohodlí svého domova tuhle oblíbenou dobrotu hravě připravíte. Tak schválně – který z receptů se rozhodnete vyzkoušet?

číst dále ...

3 trendy a rychlé recepty na letní party

Čekáte partu přátel nebo chystáte rodinnou oslavu? Je jasné, že chcete všechny co nejlépe pohostit a nakrmit, ale zároveň musíte kromě jídla připravit i spoustu dalších věcí. Následující recepty na rychlá a trendy jídla vám ušetří čas a zajistí perfektní výsledek.

číst dále ...

Léto voní po máku

Léto je v plném proudu a teplé počasí láká posedět na zahrádce či balkónu. Příjemným společníkem může být dobrá kniha, stejně jako netradiční káva s dezertem. Už jste někdy ochutnali makovou kávu? Měli byste, mák je totiž opojná ingredience, která z každého receptu udělá gastronomický zážitek.

číst dále ...

Výlety za vínem – Zastavte se v Rakvicích v Enothece

Putování za vínem se stále těší obrovské oblibě. Morava je synonymem pro nádherné vinice, a ještě nádhernější víno. Pokud se chystáte za poznáním skvělého vína, určitě si přidejte na seznam návštěvu a degustaci v moderní Enothece Vinselekt Michlovský v Rakvicích.

číst dále ...

Jak na perfektní špekáček

Co patří k typickému českému létu? Koupání v rybníku, spaní pod stanem a také táboráky. Vlahé večery jsou jako stvořené pro rozdělání ohýnku a opečení výborných špekáčků. Jenže možná už jste s trochou zklamání zjistili, že ten kouzelný večer u ohně se špekáčkem na papírovém tácku a písničkami hranými na kytaru není takový, jaký si ho pamatujete. On totiž možná ani ten samotný špekáček není takový, na jaký s chutí vzpomínáte ze svého dětství.

číst dále ...

Bylinné drinky Erebos vstupují na trh s novým složením i vizuálem

Značka Erebos představuje novou generaci přírodních energetických nápojů. Na trh uvádí drinky s inovovaným složením, které doprovází redesign obalů a nový web. Pro letošní rok pak značka plánuje rozšířit dostupnost bylinných energetických nápojů na českém trhu.

číst dále ...

Zdraví i krása ukryté v syrovátce

Žlutozelená tekutina vzniká jako vedlejší produkt při výrobě sýrů či tvarohů, ale rozhodně se nejedná o odpad! Má totiž zázračné účinky na zdraví i na krásu. V létě chutná jako osvěžující nápoj a je součástí zdravých receptů…

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy