REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Ořechoví sněhuláci a stromečky

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Nepečené cukroví z ořechového těsta vytvořené pomocí formy od Tescomy.


Ingredience:
Na těsto:
300 gpomletých vlašských ořechů
300 gpráškového cukru
1 lžícerumu
1 ksvaječný bílek
forma na sněhuláky
dětské piškoty nebo upečená linekcá kolečka
Na náplň:
1 sáčekvanilkového cukru
1 lžícekrystalového cukru
1 lžícerumu
1 ksvejce
100 gmásla
Na ozdobu sněhuláků:
marcipán
potravinářská barva červená a zelená
tmavá a bílá čokoláda
Na ozdobu stromečků:
tmavá nebo bílá čkoláda
ozdobné cukrářské perličky, kokos a pod.

Postup:

1. Ze suroviny na těsto vypracujeme hmotu, kterou dáme do lednice tak na 30 minut odležet
2. Z těsta vymodelujeme kuličky, které obalíme v práškovém cukru, pak je vtlačíme do formičky, opačnou stranou vařečky vytvoříme otvor, který naplníme náplní, otvory zaděláme dětskými piškoty, případně upečenými kolečky z lineckého těsta
3. Hotové tvary pak ozdobíme podle fantazie, já máčela sněhuláky v rozpuštěné bílé čokoládě, stromečky v čokoládě tmavé, sněhuláci jsou ozdobení obarveným marcipánem, stromečky pak cukrářským zdobením.

Příprava náplně:
Povolené máslo vymícháme s vanilkovým cukrem, nad parou vyšleháme vejce spolu s krystalovým cukrem do konzistence sirupu, vychladíme a opatrně i s rumem přimícháme do másla (aby se máslo nesrazilo, nastavte mixér na nejpomalejší rychlost a do másla hmotu přidávejte po troškách).

Doporučení:

Marcipán si můžete koupit, nebi i vyrobit doma: Příprava marcipánové hmoty.

Poznámka:

Recept ze stránek Vaření s Tomem, autorka fotografie i textu: Iva Vargová

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

Testujte a ochutnávejte novinky na trhu potravin!

Rádi objevujete a zkoušíte novinky na trhu potravin? A milujete překvapení? Služba brandnooz box umožnuje českým zákazníkům již více než 5 let, seznamovat se s nabídkou nových a zajímavých produktů na trhu potravin prostřednicvtím zásilky brandnooz box. Pečlivě vybrané novinky vám dorazí až domů, zabalené v zelené krabici. Běžná cena této zásilky je 279 Kč a její obsah je vždy předem neznámý.

číst dále ...

Luštěniny jako salát nebo zdravá příloha

Luštěniny jsou zdravé a měli bychom je alespoň jedenkrát týdně zařazovat do našeho jídelníčku. Všichni to víme, ale jak to udělat, když máme hluboko v paměti zaryté známé hrachové kaše a čočkové polévky ze školních jídelen. Doba se mění a můžete měnit i váš jídelníček. Luštěniny totiž mohou být chutnou součástí moderní kuchyně.

číst dále ...

LOMO sušená vepřová pečeně

Sušená vepřová pečeně s kořením. Trochu práce a po pár dnech si pošmáknete! Video recept z YouTube z kanálu: Chatař

číst dále ...

Upgrade salátů od Roberta Chejna

Saláty si můžete připravit doma nebo zajet ochutnat do zámeckého hotelu Chateau Kotěra. V zámecké restauraci pod taktovkou Roberta Chejna mimo jiné nabízí různé chuťové zážitky v podobě sezónních specialit, francouzské, italské, provensálské a středozemní kuchyně.

číst dále ...

Italské sýry ručně vyráběné z českého mléka

Marco a Tiziania jsou Italové, kteří studovali v Česku a zalíbilo se jim tady natolik, že se rozhodli tu usadit. Po studiu začali pracovat a před čtyřmi lety si v Praze-Nuslích otevřeli Mozzarellart, místo, kde každodenně vznikají sýry té nejlahodnější chuti. Přímo v obchodě navíc můžete sledovat, jak mistr sýrař vyrábí tu nejčerstvější mozzarellu.

číst dále ...

Tipy sommeliera, jak poznat skvělé víno

Červené, bílé, sladké a kyselé. Přiznejme si to na rovinu, každému se občas stane, že se ocitne ve společnosti lidí, kteří rozvinou debatu o víně, a vás polije studený pot. Ne, nevíte, podle čeho poznáte chuť vína, ne, nevíte, jaké jídlo se k vínu hodí nejvíc. Požádali jsme proto sommeliera Davida Krále, ambasadora značky Víno Mikulov Sommelier Club, aby pro vás shrnul to nejzákladnější, co u vína dokáže poznat „obyčejný“ člověk.

číst dále ...

Cukrářské trendy 2019 (podle Josefa Maršálka, pekařského a cukrářského mistra)

Vrstvení, Pastel de Nata, Metalická cukrařina…. to je výčet jen několika nových trendů patřících mezi nejoblíbenější cukrářské praktiky současnosti. V tomto článku najdete výčet těch nejoblíbenějších, jak je sepsal Josef Maršálek, pekařský a cukrářský mistr.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy