REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Indiánci s jahodovým sněhem

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Ušlehaný sladký jahodový sníh nastříkaný na doma vyrobená, v troubě upečená piškotová kolečka, polotovar nakonec, po ztuhnutí v lednici, máčený v čokoládě.


Ingredience:
Na piškotová kolečka:
80 ghladké mouky
60 gcukru krupice
40 gškrobu (solamylu)
4 ksvejce
Na sněhový krém:
160 gkrupice
160 gmoučkového cukru
4 ksbílky
2 lžícejahodové marmeláda
1/2 lžičkykyseliny citronové
Ostatní:
papír na pečení, cukrářský zdobící pytlík
vodní lázeň, hořká čokoláda na vaření a tuk na čokoládovou polevu

Postup:

1. Vejce opatrně rozklepneme, oddělíme žloutky od bílků, žloutky ušleháme s polovinou cukru do pěny
2. Do žloutkové pěny pak zamícháme škrob a hladkou mouku
3. Bílky ušleháme se zbylým cukrem, sníh z bílků vmícháme do těsta
4. Hmotu do zdobícího sáčku a na plech vyložený papírem na pečení nastříkáme úhledná kolečka
5. Pečeme v troubě vyhřáté na 180 °C tak 14 minut pěkně dozlatova, pak plech vytáhneme a kolečka necháme úplně vychladnout.
6. Připravíme sněhový krém; nad párou, tedy ve vodní lázni, vyšleháme sníh, cukry a kyselinu (hmota bude vyšlehaná, když do ní říznete nožem a ona se neslije zpět)
7. Do hotové hmoty nakonec vmícháme jahodovou marmeládu
8. Krémový sníh nandáme do zdobícího pytlíku a nastříkáme ho na upečené piškoty
9. Dáme na 4-5 hodin do lednice ztuhnout
10. Polotovar indiánků nakonec dáme na chvíli do mrazáku, pak je máčíme v teplé (ne horké!) čokoládě rozpuštěné spolu se ztuženým tukem ve vodní lázni.

Doporučení:

Na 100 g čokolády na vaření se dává 50 g ztuženého tuku. Vodní lázeň – Nádobu s pokrmem vložíme do hrnce do poloviny naplněného horkou vodou, kterou udržujeme těsně pod bodem varu.

Poznámka:

Foto zdroj: www.milkparade.eu. Recept k článku: Milkparade.eu: Anketa o nejoblíbenější český zákusek.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

Cukrářské trendy 2020 podle Josefa Maršálka

Naše země zažije tento rok doslova a do písmene šok, co se cukrářské tvorby týče. Celý národ sleduje od 4. ledna soutěž Peče celá země. Prostřednictvím TV obrazovek, v hlavním vysílacím čase na ČT1 ji bude patřit deset víkendových sobot. Jedná se o osvědčený formát ze spojeného království, v originále The Great British Bakeoff. Dnes hraný ve 33 zemích celého světa. Všude tam, kde se objevil, způsobil převrat na poli domácího pečení a cukraření. Televize je skvělé médium a nás ve sladké tvorbě čeká to, co se za posledních 10 let stalo v gastronomii. Zákazník bude plošně edukován. Renesance.

číst dále ...

7 důvodů proč pít MatchaTea

MatchaTea je hitem poslední doby. I když tradičně byl tento zelený nápoj součástí zenových buddhistických obřadů v Japonsku, dnes jej pijí lidé po celé Evropě. Ptáte se proč? Dáme vám hned 7 odpovědí.

číst dále ...

Víte, čím si sladíte život? Vyznejte se v cukrech a sladidlech

Mnoho z nás miluje sladké a „oslazuje si život“ s různými dobrotami. Cukry a sladidla nás lákají v mnoha svých podobách. Pokud patříte mezi sladkomilce a rádi byste se více dozvěděli, čímpak si život oslazujete, následující řádky vám pomohou lépe se v cukrech a sladidlech vyznat.

číst dále ...

Nemůžete se dočkat letní grilovačky? Buďte trendy a rozpalte to už teď

Lidé se u ohně scházeli odjakživa. Již v pravěku ženy hlídaly plápolající oheň, aby nevyhasl, dokud se muži nevrátili z lovu s pořádným úlovkem. Svou symboliku měl i v tzv. temném středověku, když se pálil oheň v den, kdy se na kopcích scházely čarodějnice s ďáblem, aby společně domluvili, jak škodit lidem. Dnes se u ohně setkáváme za účelem stmelování – ať už s kytarou, nebo špekáčkem, častěji pak u grilu s vyhlídkou na příjemnou zábavu a skvělé jídlo.

číst dále ...

Kapary, delikatesa, která obohatí salát, tapas nebo pomazánku

Kapary, zelené cosi, s nímž si mnoho lidí neví rady. Co to je? A kam se hodí? Kapary jsou nerozvinutá poupata kapary trnité, která roste nejčastěji ve Středomoří, ale také v Asii. Jedná se o keř, který roste v puklinách skal nebo zídek, a proto bývá mnohdy považován za plevel. Ale chyba lávky, kapary jsou vynikající přísada do nejrůznějších pokrmů.

číst dále ...

5 tipů jak dietně připravit kuřecí maso

Hledáte vhodné, chutné a přesto dietní způsoby na přípravu kuřecího masa? Vyzkoušejte osvědčených 5 tipů na jeho úpravu od Drůbežářského závodu Klatovy. „Fit vaření“ nemusí být jen o dušení masa, stačí se vyhnout zbytečnému tuku a oleji a máte vyhráno! Záleží především na dochucení a hře s kořením a bylinkami, to vše můžete sami ovlivnit!

číst dále ...

MatchaTea: Valentýnské recepty

Den svatého Valentýna je v Česku poměrně oblíbeným svátkem, a tak se okolo 14. února všechno kolem barví do růžových a červených odstínů. Už vás tyhle barvy nebaví? Zkuste na to letos jít jinak a vsaďte na zelenou s MatchaTea!

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy