REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Anglický vánoční pudink

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Vánoční pudink dle starého anglického receptu.


Ingredience:
Recept na cca 10 porcí:
150 gkorintek (rozinek)
150 grozinek
150 gstrouhanky
100 ghovězího loje
100 goloupaných mandlí
100 gkandovaných třešní
100 g hnědého cukru
100 ghladké mouky
50 gkandované pomerančové a citronové kůry
1 kscitrónu
1 kspomeranče
3 ksvajec
3/4 šálkumléka
3 lžícekoňaku
1/2 lžičkysoli
špetka skořice
špetka mletého hřebíčku
špetka nového koření
olej na vymazání formy
forma na pudink

Postup:

1. Rozinky a korintky vypereme v horké vodě a necháme je okapat
2. Kandovanou pomerančovou a citrónovou kůru společně s mandlemi rozsekáme nadrobno
3. Hovězí lůj nakrájíme na malé kostičky 4. Kandované třešně pokrájíme na čtvrtky
5. Všechny pokrájené přísady promícháme ve větší míse a přidáme k nim mouku, strouhanku, cukr, nastrouhanou citrónovou kůru z jednoho kusu citrónu a koření
6. Vejce rozšleháme s mlékem a přilijeme do mísy, vše mícháme tak dlouho, až se nám jednotlivé suroviny spojí, podle potřeby můžeme ještě přidat trochu mléka
7. Vodu na vodní lázeň dáme vařit, mezi tím velkou pudinkovou formu vymažeme olejem i včetně víka
8. Formu plníme tak 5 cm pod okraj, pak ji uzavřeme, překlopíme a opatrně postavíme do vroucí lázně (vody), forma by měla být ponořena tak do 2/
39. Pudink necháme vařit 4 hodiny, pak ho vytáhneme, necháme vychladnout a nakonec ho vyklopíme z formy
10. Nejprve ho zavineme do ubrousku namočeného v rumu a pak ho zabalíme do alobalu, ve kterém ho necháme nejméně 4 týdny v lednici!
11. Před podáváním je nutné pudink opět prohřát ve vodní lázni, postačí tak 90 minut.

Doporučení:

K pudinku se hodí rumové máslo, nebo ho můžeme polít koňakem a zapálit, tomu se říká flambování, které je velmi efektní, flambovaný pokrm podáváme hořící.

Poznámka:

Korintky: Drobné tmavomodré až fialové černé sladké hrozinky z řecké révy nazvány podle města Korintu ve starověkém Řecku.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

Detoxikace organismu

Cítíte se unavení a bez energie? Ponuré, zamračené počasí vás přivádí k šílenství? Máte depresi? Nezoufejte! Možná jen potřebujete pročistit tělo od různých škodlivých látek, které jste za poslední měsíce do sebe dostali a to nejen jídlem, ale také díky prostředí, ve kterém se všichni pohybujeme. Detoxikujte se tedy! A co je to vlastně detoxikace? Ta slouží k vyloučení jedů neboli toxinů z těla a provádí se především zásadní změnou pitného režimu a změnou jídelníčku.

číst dále ...

Češi se snaží jídlem neplýtvat. Osmdesát procent z nich tvrdí, že potraviny nikdy nevyhazuje

Dle nové studie společnosti IPSOS, vytvořené jako součást projektu proti plýtvání potravinami a lednicové slepoty pro značku Hellmann’s,(1) 81 % Čechů nikdy nebo jen velmi sporadicky vyhazuje potraviny stále vhodné ke konzumaci. Suroviny, kterými Češi nejčastěji plýtvají, jsou převážně ovoce, zelenina a chleba. Za snížení plýtvání potravinami může také větší tolerance ke konzumaci potravin po datu spotřeby a minimální trvanlivosti. Jedním z hlavních důvodů plýtvání je nedostatek inspirace pro přípravu pokrmů. Stále více lidí vnímá jako příčinu nezužitkování potravin také lednicovou slepotu, na kterou se dlouhodobě zaměřuje značka Hellmann’s ve své kampani „Jídlo je příliš dobré na to, aby se jím plýtvalo“.

číst dále ...

Špajz nebo skříň? Jak uložit trvanlivé potraviny

Mouka, cukr, konzervy či těstoviny. Trvanlivé potraviny často nakupujeme ve velkém do zásoby. Kam je ale uložit, aby vydržely dlouho a nemuseli jsme je po měsíci vyhazovat? A jak si poradit s ukládáním, když nemáme spíž?

číst dále ...

Zapomeňte na drastické diety. Poradíme jak na lednový očistný detox

Vánoce jsou sice svátky klidu a míru, svou nezastupitelnou roli v nich hraje ale také dobré jídlo. Spousta dobrého jídla. Pokud jste si ho během konce roku neodpírali a teď koketujete s myšlenkou, že dny hýření vybalancujete rychlou, drastickou dietou, máme pro vás alternativní tip: vyzkoušejte raději očistný detox.

číst dále ...

Fialové brambory (odrůda Blue Star a odrůda Valfi)

Již několik let se objevují na českém trhu fialové brambory. Sice vypadají svým vzhledem, tedy především barvou dost jedovatě, ale jsou velmi zdravé. Fialová barva je způsobena flavonoidy, které patří mezi přírodní antioxidanty, které působí příznivě na civilizační choroby. Fialové brambory obsahují těchto látek 3x – 4x více než klasické žluté odrůdy. Platí, čím jsou tmavší, tím jsou zdravější.

číst dále ...

Zapomenuté topinambury mají opět zelenou

Topinambury se v Čechách pěstují od 17. století. V době třicetileté války zachránily mnoho obyvatel před hladomorem, stejně, jako v Americe přistěhovalce. Naučili je pěstovat a konzumovat indiáni z kmene Topinambus, podle kterého dostali své jméno – topinambury. Do Evropy je přivezli v roce 1607 námořníci a jako první se začaly pěstovat ve Francii, přes Německo se pak dostaly do Čech.

číst dále ...

Banánová chaloupka vytvořená pomocí krabic od džusu

Recept na chaloupku z čokolády, tvarohového krému, dlouhých cukrářských piškotů a banánů, popsaný pěkně krok za krokem, doplněný o názorné fotografie postupu. Ozdobte ji dle fantazie, může to být chaloupka “Jejžíškovská”, stejně tak chaloupka Smolíčka pacholíčka, nebo jen chaloupka strýčka Toma. Každopádně si na ní určitě všichni pochutnají. Ale pozor! Nezapomeňte si před tím koupit dva velké, dvoulitrové džusy, protože právě krabice od džusu, v tomto receptu, hrají významnou roli.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy