REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Pro předčasně narozené dítě je výživa kojící maminky klíčová. Nejen v tom pomáhá spolek Nedoklubko

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

V období kojení se maminkám zvyšují nároky na příjem makroživin, některých vitamínů a minerálů. Celkově by pak měly přijímat až o 20 % více energie. Živiny a energii následně mlékem přijímá i dítě. Obzvláště důležitá je proto vyvážená strava právě u maminek předčasně narozených dětí. Těm se věnuje spolek Nedoklubko, který jim předalo s pomocí společnosti Nutricia týdenní dávku speciálně vyvinutých cereálních tyčinek pro téměř 800 kojících maminek.


„Pro mnohé maminky je situace po předčasném porodu velmi náročná nejen fyzicky, ale především psychicky. Často je veškerá jejich pozornost upřena na život a další vývoj děťátka. Na správnou výživu miminka je kladen velký důraz a maminky, pokud mohou, pomáhají výživě svého dítěte mateřským mlékem. Proto je velmi důležitá i jejich správná výživa, aby mateřské mléko obsahovalo všechny živiny tak, jak má,“ dodává k daru speciálních tyčinek Nutrimama Lucie Žáčková, výkonná ředitelka Nedoklubka.

 

 

Nedoklubko za více než 15 let své práce vešlo do povědomí rodičů předčasně narozených dětí, ale i neonatologů po celé republice. V roce 2008 stálo dokonce u zrodu Evropské nadace pro péči
o novorozené děti se sídlem v Mnichově. Odborně ji zaštiťuje MUDr. Lumír Kantor, Ph.D., primář neonatologického oddělení FN Olomouc a zároveň senátor Parlamentu České republiky.

Společnost Nutricia spolupracuje s Nedoklubkem od roku 2017 a podporuje jeho činnost nejen věcnými dary určenými přímo kojícím maminkám, ale také odbornými materiály a speciální poradenskou infolinkou, na které jsou k dispozici vyškolené laktační poradkyně, pediatři a zdravotní sestry. „Díky našemu zaměření, kvalifikaci a dlouhodobé spolupráci s neonatology a pediatry jsme si vědomi toho, jak náročná je situace maminek předčasně narozených dětí. Vážíme si proto aktivit, které uskutečňuje Nedoklubko a jsme rádi, že i my sami můžeme jejich prostřednictvím pomáhat,“ doplňuje PharmDr. Martin Myrdacz, ředitel pro vztahy se zdravotníky ve společnosti Nutricia.

Poznámka redakce:

Nedoklubko, z.s. vzniklo v červnu 2002 z iniciativy samotných rodičů nedonošených dětí. Nyní již působí po celé České republice a spolupracuje s odborníky z řad neonatologů, psychologů, dětských neurologů, pediatrů a dalších zdravotníků, čímž propojuje odborníky s rodiči, aby společně v péči o předčasně narozené děti působili jako jeden tým.

Více informací naleznete zde: http://www.nedoklubko.cz/o-nas/

O společnosti Nutricia:

Společnost Nutricia byla založena v roce 1896, kdy mlékař Martinus Van der Hagen vyrobil pomocí Backhauseovy metody první speciální mléko pro děti. Od té doby Nutricia pracuje ve svých vlastních laboratořích na vývoji svých produktů pro všechny věkové kategorie od nejmenších miminek až po seniory ve spolupráci s předními vědci a odborníky. Posláním společnosti je poskytovat kvalitní a bezpečné výrobky podporující zdraví svých spotřebitelů.

Dnes společnost Nutricia v České republice tvoří dvě divize. První divize přináší na trh výživu pro kojence a batolata základní i speciální řady mléčné kojenecké výživy Nutrilon a Hami, dále pak kojenecké kaše, ovocné i masozeleninové příkrmy a další potraviny pro malé děti splňující nejpřísnější kvalitativní požadavky legislativy. Druhou z nich je klinická výživa pro lidi se speciálními výživovými potřebami například známé Nutridrinky pro pacienty s malnutricí, či ohrožené seniory, nebo léčebnou výživu podávanou sondou (Nutrison).  Další vysoce speciální výživou, vyráběnou Nutricií, jsou řady potravin a přípravků pro pacienty s metabolickými poruchami. Od roku 2007 je společnost Nutricia součástí skupiny Danone. Více na www.nutricia.cz

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

3 rozdílné recepty na výbornou křehkou pizzu

Jen málokdo by odolal tak oblíbenému pokrmu, jako je právě pizza. Ta se dá připravit na mnoho chutných způsobů, mezi nimiž si svého favorita dokáže najít úplně každý. I my vám přinášíme hned tři zajímavé recepty, díky kterým si v pohodlí svého domova tuhle oblíbenou dobrotu hravě připravíte. Tak schválně – který z receptů se rozhodnete vyzkoušet?

číst dále ...

Nažhavte svůj gril!

Léto patří grilování! Co všechno si kromě masa nachystat, abyste si s rodinou či přáteli užili skvělý den plný lahodných chutí a vůní?

číst dále ...

3 trendy a rychlé recepty na letní party

Čekáte partu přátel nebo chystáte rodinnou oslavu? Je jasné, že chcete všechny co nejlépe pohostit a nakrmit, ale zároveň musíte kromě jídla připravit i spoustu dalších věcí. Následující recepty na rychlá a trendy jídla vám ušetří čas a zajistí perfektní výsledek.

číst dále ...

Léto voní po máku

Léto je v plném proudu a teplé počasí láká posedět na zahrádce či balkónu. Příjemným společníkem může být dobrá kniha, stejně jako netradiční káva s dezertem. Už jste někdy ochutnali makovou kávu? Měli byste, mák je totiž opojná ingredience, která z každého receptu udělá gastronomický zážitek.

číst dále ...

Zdraví, krása, paměť… Co všechno můžete ovlivnit díky správnému jídlu?

Složení jídelníčku výrazně ovlivňuje nejen naši figuru a zdraví, ale i psychický stav, odolnost vůči stresu, paměť či spánek. Podívejte se, jak můžete být díky správnému jídlu fit a cítit se skvěle!

číst dále ...

Jak na perfektní špekáček

Co patří k typickému českému létu? Koupání v rybníku, spaní pod stanem a také táboráky. Vlahé večery jsou jako stvořené pro rozdělání ohýnku a opečení výborných špekáčků. Jenže možná už jste s trochou zklamání zjistili, že ten kouzelný večer u ohně se špekáčkem na papírovém tácku a písničkami hranými na kytaru není takový, jaký si ho pamatujete. On totiž možná ani ten samotný špekáček není takový, na jaký s chutí vzpomínáte ze svého dětství.

číst dále ...

Bylinné drinky Erebos vstupují na trh s novým složením i vizuálem

Značka Erebos představuje novou generaci přírodních energetických nápojů. Na trh uvádí drinky s inovovaným složením, které doprovází redesign obalů a nový web. Pro letošní rok pak značka plánuje rozšířit dostupnost bylinných energetických nápojů na českém trhu.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy