REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Pro předčasně narozené dítě je výživa kojící maminky klíčová. Nejen v tom pomáhá spolek Nedoklubko

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

V období kojení se maminkám zvyšují nároky na příjem makroživin, některých vitamínů a minerálů. Celkově by pak měly přijímat až o 20 % více energie. Živiny a energii následně mlékem přijímá i dítě. Obzvláště důležitá je proto vyvážená strava právě u maminek předčasně narozených dětí. Těm se věnuje spolek Nedoklubko, který jim předalo s pomocí společnosti Nutricia týdenní dávku speciálně vyvinutých cereálních tyčinek pro téměř 800 kojících maminek.


„Pro mnohé maminky je situace po předčasném porodu velmi náročná nejen fyzicky, ale především psychicky. Často je veškerá jejich pozornost upřena na život a další vývoj děťátka. Na správnou výživu miminka je kladen velký důraz a maminky, pokud mohou, pomáhají výživě svého dítěte mateřským mlékem. Proto je velmi důležitá i jejich správná výživa, aby mateřské mléko obsahovalo všechny živiny tak, jak má,“ dodává k daru speciálních tyčinek Nutrimama Lucie Žáčková, výkonná ředitelka Nedoklubka.

 

 

Nedoklubko za více než 15 let své práce vešlo do povědomí rodičů předčasně narozených dětí, ale i neonatologů po celé republice. V roce 2008 stálo dokonce u zrodu Evropské nadace pro péči
o novorozené děti se sídlem v Mnichově. Odborně ji zaštiťuje MUDr. Lumír Kantor, Ph.D., primář neonatologického oddělení FN Olomouc a zároveň senátor Parlamentu České republiky.

Společnost Nutricia spolupracuje s Nedoklubkem od roku 2017 a podporuje jeho činnost nejen věcnými dary určenými přímo kojícím maminkám, ale také odbornými materiály a speciální poradenskou infolinkou, na které jsou k dispozici vyškolené laktační poradkyně, pediatři a zdravotní sestry. „Díky našemu zaměření, kvalifikaci a dlouhodobé spolupráci s neonatology a pediatry jsme si vědomi toho, jak náročná je situace maminek předčasně narozených dětí. Vážíme si proto aktivit, které uskutečňuje Nedoklubko a jsme rádi, že i my sami můžeme jejich prostřednictvím pomáhat,“ doplňuje PharmDr. Martin Myrdacz, ředitel pro vztahy se zdravotníky ve společnosti Nutricia.

Poznámka redakce:

Nedoklubko, z.s. vzniklo v červnu 2002 z iniciativy samotných rodičů nedonošených dětí. Nyní již působí po celé České republice a spolupracuje s odborníky z řad neonatologů, psychologů, dětských neurologů, pediatrů a dalších zdravotníků, čímž propojuje odborníky s rodiči, aby společně v péči o předčasně narozené děti působili jako jeden tým.

Více informací naleznete zde: http://www.nedoklubko.cz/o-nas/

O společnosti Nutricia:

Společnost Nutricia byla založena v roce 1896, kdy mlékař Martinus Van der Hagen vyrobil pomocí Backhauseovy metody první speciální mléko pro děti. Od té doby Nutricia pracuje ve svých vlastních laboratořích na vývoji svých produktů pro všechny věkové kategorie od nejmenších miminek až po seniory ve spolupráci s předními vědci a odborníky. Posláním společnosti je poskytovat kvalitní a bezpečné výrobky podporující zdraví svých spotřebitelů.

Dnes společnost Nutricia v České republice tvoří dvě divize. První divize přináší na trh výživu pro kojence a batolata základní i speciální řady mléčné kojenecké výživy Nutrilon a Hami, dále pak kojenecké kaše, ovocné i masozeleninové příkrmy a další potraviny pro malé děti splňující nejpřísnější kvalitativní požadavky legislativy. Druhou z nich je klinická výživa pro lidi se speciálními výživovými potřebami například známé Nutridrinky pro pacienty s malnutricí, či ohrožené seniory, nebo léčebnou výživu podávanou sondou (Nutrison).  Další vysoce speciální výživou, vyráběnou Nutricií, jsou řady potravin a přípravků pro pacienty s metabolickými poruchami. Od roku 2007 je společnost Nutricia součástí skupiny Danone. Více na www.nutricia.cz

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

Vhodné potraviny využívané při dietě

Článek pana Jaroslava Vašáka. Potraviny, které vám umožní snížit váhu. Víte které suroviny jsou pro dietu ty nejvhodnější? Tak například artyčoky, avokáda, čekanky, datle, fazolové lusky, grapefruity… Ano, ať už držíte jakoukoliv dietu, je třeba, při přípravě dietních pokrmů, vybrat ty potraviny, po kterých se hubne.

číst dále ...

Jarní detox chutně a zdravě? Vyzkoušejte recepty z rostlinné stravy

S příchodem jara je v posledních letech čím dál populárnější dopřávat si takzvaný jarní detox organismu. Metod, jak ho docílit, je celá řada. Ideální je zvolit takovou cestu, kterou si neublížíme a bude nám příjemná i dlouhodoběji. Jedině tak totiž svému tělu dopřejeme skutečně to, co po zimě potřebuje. V žádném případě není nutné držet úplný půst, popíjet jen ovocné šťávy nebo třeba několik dnů po sobě jíst stejné jídlo. Bohatě stačí jídelníček s příchodem jara vhodně odlehčit a dopřát si na vitamíny bohatou rostlinnou stravu. Chcete-li letos očistu těla zkusit s chutí, rozumem a pestrou chutnou stravou, nechte se inspirovat recepty na chutné jarní menu od České veganské společnosti.

číst dále ...

Odlehčená oblíbená jídla, která potěší celou rodinu

Přemýšlíte, jak překvapit a hlavně nasytit vaše strávníky? Pořád probíráte nové recepty? Už nehledejte a vyzkoušejte osvědčené klasiky, ale nově s kuřecím mletým masem. Mleté maso je velmi univerzální a skvěle nahradí vepřové a hovězí maso. Zároveň je lehce stravitelné a bohaté na řadu potřebných vitamínů a podporuje nárůst a regeneraci svalové hmoty. Připravte si doma mini burgery, kuřecí tatarák, knedlíčky do polévky, sekanou, karbanátky nebo se inspirujte světovými hity jako jsou špagety bolognese, skotská vejce nebo chilli con carne. S novinkou Kuřecím steakem bez kůže mletým od Drůbežářského závodu Klatovy s 99% podílem masa vykouzlíte výtečnou hostinu na všechny způsoby.

číst dále ...

Zažeňte únorovou únavu pomocí těchto receptů

V druhém letošním měsíci potřebujeme doplnit síly po dlouhé zimě a temných dnech. Čím si tedy podmaní únor naše chuťové pohárky? Ideálně něčím zemitým a hutnějším, ale zároveň dobře stravitelným. Pojítkem všech našich receptů jsou proto zelenina a ovoce doplněné o vydatnější suroviny, jako je tvaroh, zvěřina, sýr nebo smetana. Čeká na vás polévka z pečené cibule, jelení hřbet s restovanou zeleninou, pečená mrkev s tvarohem a jako dezert jablečné řezy se zakysanou smetanou. Díky čemu budou vaše pokrmy dokonalé? Především díky tomu, že přemýšlíte o výběru surovin a kupujete ty kvalitní, což na ně prozradí mj. také značky kvality potravin na jejich obalech. Jedná se např. o Klasu nebo Regionální potravinu.

číst dále ...

Zkroťte chutě na sladké, aneb 5 tipů ke sladkému životu bez cukru

V posledních letech se stal cukr v očích nás, spotřebitelů, stále více hlídanou surovinou. Na tento trend tak začali reagovat i výrobci, jenž chtějí svým zákazníkům poskytnout oblíbené produkty v alternativě bez bílého cukru. Sladké chuti se přitom nemusíme vyhýbat úplně, stačí sáhnout po produktech, za jejichž sladkou chutí stojí například ovoce, nebo přírodní sladidla, jako třeba čekanka. Jak zkrotit chutě, když se dožadují většího množství sladkostí, než tělo potřebuje?

číst dále ...

Svačinové pomazánky, TOP výběr těch nejlepších receptů z databáze kuchařky ReceptyOnLine.cz

Jednoduché recepty na úžasné pomazánky servírované jen tak, namazané na pečivu. Některé se dají používat i jako dipy, k namáčení krekrů či kousků zeleniny, jiné lze využít i na potření chlebíčků, či kanapek. Ovšem především je využijeme na přípravu chutných svačinek do školy, práce či na výlet. V tomto výběru svačinových pomazánek najdete 24 vyzkoušených receptů!

číst dále ...

Nealko koktejlová inspirace na druhou polovinu únorové výzvy

Polovina Suchého února je za námi a možná už vás přepadá chuť na některý z oblíbených míchaných drinků. Dobrou zprávou je, že si jejich lahodnou chuť můžete užít, aniž byste svůj únorový závazek porušili. S nealkoholickými šumivými víny Bohemia Sekt a sirupy Monin vás čeká dokonalá nealko-koktejlová paleta chutí, vůní a barev. Který z následujících drinků vás láká vyzkoušet jako první?

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy