REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Nadchla vás domácí výroba sodovky? Než si však „sodovkovač“ pořídíte, věnujte pozornost pečlivému výběru

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Pokud patříte k fanouškům domácích limonád, určitě znáte moderní následovníky „sifonů“, výrobníky sycených nápojů, které lze zakoupit jak ve specializovaných obchodech, tak v některých hypermarketech. Přístroje v současnosti vyrábí hned několik firem, takže není úplně jednoduché se v množství modelů vyznat. Existují však základní doporučení, která bychom měli při výběru a koupi produktu respektovat. Pokud si dáme pozor, můžeme se těšit z osvěžujících limonád dlouho a bez potíží.


Výrobníky sodovky, které z obyčejné kohoutkové vody rychle a jednoduše vytvoří osvěžující nápoj chutnající i těm, kteří se musí do každé skleničky vody nutit, jsou proto čím dál oblíbenější nejen v horkých dnech. Pokud zvažujete jeho koupi, měli byste vědět, které jeho přidané vlastnosti určitě oceníte a vyplatí se do nich proto investovat.

 

Původ

Stejně jako u drtivé většiny výrobků je i v případě výrobníků sody důležitý původ. Konkrétně záleží na tom, z jakých materiálů je vyroben, odkud pochází bombičky se stlačeným oxidem uhličitým, ale také zda pochází součásti výrobníku od jednoho výrobce. „Protože si veškeré kompomnenty vyrábíme sami a v jendom závodě, kde se rovněž skládají dohromady, máme jistotu, že výsledný produkt bude mít odpovídající kvalitu. Nehrozí tak častá praxe, kdy se každý komponent produktu vyrábí někde jinde, nejčasteji v Asii,“ líčí výrobní postupy společnosti SodaStream Michal Panis, produktový manažer.

 

Výroba sodovkyOriginální příslušenství aneb Vyvarujte se neoriginálních dílů

To platí zejména u bombiček s oxidem uhličitým, který je zodpovědný za nasycení nápoje. „Nezřídka se stává, že si lidé do svých výrobníků vkládají náhradní bombičky od jiných výrobců, co hůř, i z nedohledatelných domácích „plníren“. Kromě rizika, které s sebou logicky toto jednání nese, se snižuje i pravděpodobnost správného fungování přístroje, varuje Michal Panis. Při výměně prázdné bombičky za plnou proto vždy pamatujte na to, že byste měli používat pouze takové bombičky, které jsou autorizované od výrobce daného sodovkovače, nikoliv bombičky univerzální či neoriginální. Každý dobrý výrobce má svá výměnná místa po celé České republice, kde si můžete nechat bombičky opět naplnit a kde by mělo také probíhat testování bezpečnosti vyměňovaných bombiček. Použití bombičky od jiného výrobce vám nikdy nemůže zaručit stoprocentní funkčnost a kompatibilitu.

 

Výroba sodovkyFunkčnost, jednoduchost a snadná ovladatelnost

Základními parametry jakéhokoliv přístroje by měla být jednoduchost při jeho používání, zvláště pokud máte děti, které si budou chtít vyrábět bublinkovou limonádu samy. I z tohoto důvodu můžete zvolit takový typ sodovkovače, kde pouze zasadíte lahev a není ji nutné dále šroubovat, či jinak otáčet. Tímto systémem disponují například výrobníky SodaStream Source či SodaStream Revolution. Samotné nasycení nápoje by mělo fungovat lehce, bez použití větší fyzické síly. Samozřejmostí by měla být také možnost zvolit si jednoduše stupeň nasycení nápoje. Praktický je například světelný displej či diody, které stupeň nasycení nápoje přehledně signalizují. Přístroje by měly vždy disponovat bezpečnostním přetlakovým ventilem, který slouží k odvádění přebytečného oxidu uhličitého z lahve. To se projevuje charakteristickým hlasitým písknutím po dokončení sycení.

„Všechny naše výrobníky jsou vyrobeny z kvalitních plastů bez BPA (Bisfenol A) a zaručují kvalitní, jednoduchoua rychlou přípravu sodovky, ať už si zákazník vybere některý ze základních modelů nebo sáhne po designově i technologicky nejvyspělejších kouscích,“ tvrdí Michal Panis ze společnosti Sodastream.

 

Na vzhledu záleží

Ruku v ruce s funkčností jde i design. Nevzhledným kovovým sifonům z minulé éry dávno odzvonilo. V současné době již není problém pojmout nový sodovkovač zároveň i jako doplněk stávajícího vybavení a vzhledově ho s ostatními kuchyňskými výrobky sladit. Spolupráce s designéry tak začíná pronikat i do tohoto odvětví. Například společnost Sodastream se při vývoji nového vzhledu svých sodovkovačů Source spojila se známým švýcarským designérem Yvesem Béharem, což výrobníku přineslo i mezinárodní ocenění RED DOT . S koupí sodovkovače si tak můžete domů přinést i kousek moderního umění, který před návštěvami rozhodně schovávat nebudete.

 

Výroba sodovky

 

Co je SodaStream?

SodaStream je originální systém pro výrobu perlivých ochucených nápojů z čerstvé pitné vody s volitelným stupněm sycení CO2. SodaStream představuje revoluční novinku v segmentu sycených nápojů, kde v České republice zaujímá stále větší tržní podíl. SodaStream využívá plnitelnou bombičku a nepotřebuje ke svému provozu již nic víc než čerstvou vodu z kohoutku. Vedle toho, že nespotřebovává žádnou energii, šetří vaše záda a přírodu.

Používáním jediného přístroje SodaStream ochráníte přírodu v průběhu tří let přibližně před 2 500 prázdnými PET lahvemi nebo plechovkami. Součástí systému je i široká nabídka sirupů SodaStream pro výrobu domácích limonád i míchaných nápojů. Z jedné lahve sirupu připravíte podle druhu a vlastní chuti 6–18 l nápoje. Jedna bombička vystačí až na 80 l syceného nápoje a lze ji snadno vyměnit ve více než 1 600 výměnných místech (za cenu plynu – 199 Kč). Se systémem SodaStream si připravíte kdykoliv a kdekoliv osvěžující nápoj podle momentální chuti a v množství, které právě potřebujete. A navíc vás to bude bavit.

Společnost SodaStream je předním světovým výrobcem a distributorem systémů pro domácí výrobu sycených nápojů. Výrobníky sody umožňují spotřebitelům snadno a okamžitě vytvořit z obyčejné kohoutkové vody sycené soft drinky či perlivou vodu a představují inovativní alternativu ke kupování balených sycených nápojů. Naše výrobky jsou ekologické, úsporné a podporují zdravý životní styl. Nebudete muset nosit z obchodu těžké tašky s lahvemi ani řešit jejich skladování a likvidaci prázdných obalů. Naše výrobky jsou k dostání u více než 60 000 obchodníků ve 45 zemích po celém světě včetně 15 000 obchodů v USA. Více informací získáte na adrese www.sodastream.cz.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

Tradiční české vánoční recepty na sladké pečivo, moučníky a dezerty, TOP výběr těch nejlepších receptů

Výběr známých, ale i méně známých, tradičních českých vánočních receptů na sladké pečivo, moučníky a dezerty z receptářů našich babiček a prababiček. TOP výběr těch nejoblíbenějších receptů z databáze internetové kuchařky ReceptyOnLine.cz najdete pěkně na jednom místě, stačí kliknout na nadpis nebo fotku v tomto příspěvku! Přejeme vám velkou pohodu strávenou ve vašich provoněných kuchyních při přípravě úžasných voňavých vánočních dobrot třeba právě podle našich vyzkoušených receptů.

číst dále ...

Rychlé občerstvení pro nečekanou návštěvu? Vsaďte na oblíbené dipy

Občas se to stane každému z nás. Návštěva už přešlapuje za dveřmi a mezitím, co nám v hlavě vzniká plán na degustační menu, obrátíme lednici vzhůru nohama. Kde nic, tu nic. Hosté už zaujímají pozice na sedačce a stůl pořád zeje prázdnotou. Nepanikařte, situaci vždy zachrání jakýkoliv chutný dip. A my pro vás máme rovnou tři rychlé recepty ze surovin, které doma najdete vždycky.

číst dále ...

Vánoční trio – hrách, čočka a kroupy

Hrachová polévka, čočka a houbový kuba. Oblíbená vánoční trojka, kterou schválí i výživový poradce. Jak na tyhle stálice, aby si pošmákli i ti nejzarytější odpůrci všeho zdravého?

číst dále ...

Prosinec provoněný tradičním pečením

Podzim rychle utekl a je tu zima. Jste připraveni na prosinec, pravděpodobně nejoblíbenější měsíc všech dětí? Nechte se inspirovat a připravte svým nejbližším pohádkové dezerty inspirované adventními svátky.

číst dále ...

Silvestrovské rychlovky

Letošní oslava Silvestra připadá na všední den. Po práci vám tedy mnoho času na pohoštění pro přátele nezbyde. Příprava tedy musí být rychlá a ideálně ještě originální a dobrá. To vše splňují naše tři silvestrovské recepty. Tak hurá do toho a půl je hotovo.

číst dále ...

Připravte si se svými dětmi a projektem Naskoč na mléčnou vlnu zajímavé vánoční cukroví

Vánoce jsou za dveřmi a ve většině domácností už pomalu ale jistě voní vánoční cukroví. Období, které děti zbožňují. Projekt „Naskoč na mléčnou vlnu“ vám přináší tipy na cukroví, které můžete spolu se svými dětmi připravit.

číst dále ...

Horké alkoholické (nejen) vánoční nápoje

Výběr 22 nejlepších receptů na horké zimní alkoholické nápoje na jednom místě! Horké zimní nápoje kombinované s něčím ostřejším patří odedávna do receptáře všech šikovných hospodyněk. Dokáží totiž zahřát nejen na těle, ale také na duši. Máme tu pro vás TOP výběr těch nejlepších receptů z naší databáze internetové kuchařky ReceptyOnLine.cz na horké drinky připravené, nebo jen nastavené, právě kapkou něčeho ostřejšího. Nejen, že zahřejí, ale dokáží také provonět celý dům a vytvořit tak skvělou zimní domácí pohodu.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy