REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Nadchla vás domácí výroba sodovky? Než si však „sodovkovač“ pořídíte, věnujte pozornost pečlivému výběru

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Pokud patříte k fanouškům domácích limonád, určitě znáte moderní následovníky „sifonů“, výrobníky sycených nápojů, které lze zakoupit jak ve specializovaných obchodech, tak v některých hypermarketech. Přístroje v současnosti vyrábí hned několik firem, takže není úplně jednoduché se v množství modelů vyznat. Existují však základní doporučení, která bychom měli při výběru a koupi produktu respektovat. Pokud si dáme pozor, můžeme se těšit z osvěžujících limonád dlouho a bez potíží.


Výrobníky sodovky, které z obyčejné kohoutkové vody rychle a jednoduše vytvoří osvěžující nápoj chutnající i těm, kteří se musí do každé skleničky vody nutit, jsou proto čím dál oblíbenější nejen v horkých dnech. Pokud zvažujete jeho koupi, měli byste vědět, které jeho přidané vlastnosti určitě oceníte a vyplatí se do nich proto investovat.

 

Původ

Stejně jako u drtivé většiny výrobků je i v případě výrobníků sody důležitý původ. Konkrétně záleží na tom, z jakých materiálů je vyroben, odkud pochází bombičky se stlačeným oxidem uhličitým, ale také zda pochází součásti výrobníku od jednoho výrobce. „Protože si veškeré kompomnenty vyrábíme sami a v jendom závodě, kde se rovněž skládají dohromady, máme jistotu, že výsledný produkt bude mít odpovídající kvalitu. Nehrozí tak častá praxe, kdy se každý komponent produktu vyrábí někde jinde, nejčasteji v Asii,“ líčí výrobní postupy společnosti SodaStream Michal Panis, produktový manažer.

 

Výroba sodovkyOriginální příslušenství aneb Vyvarujte se neoriginálních dílů

To platí zejména u bombiček s oxidem uhličitým, který je zodpovědný za nasycení nápoje. „Nezřídka se stává, že si lidé do svých výrobníků vkládají náhradní bombičky od jiných výrobců, co hůř, i z nedohledatelných domácích „plníren“. Kromě rizika, které s sebou logicky toto jednání nese, se snižuje i pravděpodobnost správného fungování přístroje, varuje Michal Panis. Při výměně prázdné bombičky za plnou proto vždy pamatujte na to, že byste měli používat pouze takové bombičky, které jsou autorizované od výrobce daného sodovkovače, nikoliv bombičky univerzální či neoriginální. Každý dobrý výrobce má svá výměnná místa po celé České republice, kde si můžete nechat bombičky opět naplnit a kde by mělo také probíhat testování bezpečnosti vyměňovaných bombiček. Použití bombičky od jiného výrobce vám nikdy nemůže zaručit stoprocentní funkčnost a kompatibilitu.

 

Výroba sodovkyFunkčnost, jednoduchost a snadná ovladatelnost

Základními parametry jakéhokoliv přístroje by měla být jednoduchost při jeho používání, zvláště pokud máte děti, které si budou chtít vyrábět bublinkovou limonádu samy. I z tohoto důvodu můžete zvolit takový typ sodovkovače, kde pouze zasadíte lahev a není ji nutné dále šroubovat, či jinak otáčet. Tímto systémem disponují například výrobníky SodaStream Source či SodaStream Revolution. Samotné nasycení nápoje by mělo fungovat lehce, bez použití větší fyzické síly. Samozřejmostí by měla být také možnost zvolit si jednoduše stupeň nasycení nápoje. Praktický je například světelný displej či diody, které stupeň nasycení nápoje přehledně signalizují. Přístroje by měly vždy disponovat bezpečnostním přetlakovým ventilem, který slouží k odvádění přebytečného oxidu uhličitého z lahve. To se projevuje charakteristickým hlasitým písknutím po dokončení sycení.

„Všechny naše výrobníky jsou vyrobeny z kvalitních plastů bez BPA (Bisfenol A) a zaručují kvalitní, jednoduchoua rychlou přípravu sodovky, ať už si zákazník vybere některý ze základních modelů nebo sáhne po designově i technologicky nejvyspělejších kouscích,“ tvrdí Michal Panis ze společnosti Sodastream.

 

Na vzhledu záleží

Ruku v ruce s funkčností jde i design. Nevzhledným kovovým sifonům z minulé éry dávno odzvonilo. V současné době již není problém pojmout nový sodovkovač zároveň i jako doplněk stávajícího vybavení a vzhledově ho s ostatními kuchyňskými výrobky sladit. Spolupráce s designéry tak začíná pronikat i do tohoto odvětví. Například společnost Sodastream se při vývoji nového vzhledu svých sodovkovačů Source spojila se známým švýcarským designérem Yvesem Béharem, což výrobníku přineslo i mezinárodní ocenění RED DOT . S koupí sodovkovače si tak můžete domů přinést i kousek moderního umění, který před návštěvami rozhodně schovávat nebudete.

 

Výroba sodovky

 

Co je SodaStream?

SodaStream je originální systém pro výrobu perlivých ochucených nápojů z čerstvé pitné vody s volitelným stupněm sycení CO2. SodaStream představuje revoluční novinku v segmentu sycených nápojů, kde v České republice zaujímá stále větší tržní podíl. SodaStream využívá plnitelnou bombičku a nepotřebuje ke svému provozu již nic víc než čerstvou vodu z kohoutku. Vedle toho, že nespotřebovává žádnou energii, šetří vaše záda a přírodu.

Používáním jediného přístroje SodaStream ochráníte přírodu v průběhu tří let přibližně před 2 500 prázdnými PET lahvemi nebo plechovkami. Součástí systému je i široká nabídka sirupů SodaStream pro výrobu domácích limonád i míchaných nápojů. Z jedné lahve sirupu připravíte podle druhu a vlastní chuti 6–18 l nápoje. Jedna bombička vystačí až na 80 l syceného nápoje a lze ji snadno vyměnit ve více než 1 600 výměnných místech (za cenu plynu – 199 Kč). Se systémem SodaStream si připravíte kdykoliv a kdekoliv osvěžující nápoj podle momentální chuti a v množství, které právě potřebujete. A navíc vás to bude bavit.

Společnost SodaStream je předním světovým výrobcem a distributorem systémů pro domácí výrobu sycených nápojů. Výrobníky sody umožňují spotřebitelům snadno a okamžitě vytvořit z obyčejné kohoutkové vody sycené soft drinky či perlivou vodu a představují inovativní alternativu ke kupování balených sycených nápojů. Naše výrobky jsou ekologické, úsporné a podporují zdravý životní styl. Nebudete muset nosit z obchodu těžké tašky s lahvemi ani řešit jejich skladování a likvidaci prázdných obalů. Naše výrobky jsou k dostání u více než 60 000 obchodníků ve 45 zemích po celém světě včetně 15 000 obchodů v USA. Více informací získáte na adrese www.sodastream.cz.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

3 rozdílné recepty na výbornou křehkou pizzu

Jen málokdo by odolal tak oblíbenému pokrmu, jako je právě pizza. Ta se dá připravit na mnoho chutných způsobů, mezi nimiž si svého favorita dokáže najít úplně každý. I my vám přinášíme hned tři zajímavé recepty, díky kterým si v pohodlí svého domova tuhle oblíbenou dobrotu hravě připravíte. Tak schválně – který z receptů se rozhodnete vyzkoušet?

číst dále ...

Rajčata, nejoblíbenější zelenina Čechů

Rostou skoro všude a milují je po celém světě. U nás se ale rajčata začala konzumovat až od 19. století, a navíc byla zpočátku považována za jedovatá. To už je ale dávno zapomenuto. Dnes už víme, že obsahují plno vitaminů, antioxidantů a minerálů. Proto není divu, že jich ročně v průměru spotřebujeme až 12 kg. Jelikož jsou rajčata tak populární, vyzpovídala Akademie kvality Alici Kouřilovou, vedoucí kanceláře Zelinářské unie Čech a Moravy.

číst dále ...

Originální a chutné recepty s ketchupy Spak Master

Načerpejte novou inspiraci pro lahodné a jednoduché recepty doplněné prémiovými ketchupy Spak Master. Chuť dozrálých italských rajčat bez přídavných látek je jako stvořená pro všechny gurmány. Díky vybrané chuti a prémiové kvalitě těchto lahodných pomocníků navíc ušetříte čas strávený v kuchyni.

číst dále ...

Znáte české superpotraviny, které jsou plné vápníku?

Při slově vápník se ve spojitosti s lidským tělem téměř každému vybaví kosti nebo zuby. Tato asociace je správná, jelikož se právě zde nachází až 99 % veškerého vápníku. Plní ovšem mnohem více funkcí. Pomáhá k správné srážlivosti krve, podporuje činnost svalů a také se podílí na nervových přenosech. Při nedostatku tohoto důležitého minerálu si tělo bere zásoby z již zmiňovaných kostí a zubů. To může způsobovat kazy, záněty v dutině ústní či řídnutí kostí. Tuto nepostradatelnou složku byste měli pravidelně doplňovat například mlékem, mákem nebo brokolicí. Zde je pár příjemných tipů, jak na to!

číst dále ...

Melounová kuchařka – výběr 18 TOP receptů z melounu

Sezóna melounů nám každý rok umožní připravit některé skvělé recepty právě ze sladké dužiny jak vodního melounu, tak i z dalších druhů této sladké pochutiny. Vybrali jsme pro vás z databáze naší internetové kuchařky ReceptyOnLine.cz naše nejlepší vyzkoušené recepty právě na sladké melouny.

číst dále ...

Koronavirus změnil vnímání obalů potravin. S redukcí plastů by se však přestávat nemělo, míní výrobci

V období nouzového stavu vzrostla u balení potravin četnost užívání plastů. Podle odborníků si díky koronaviru tuzemští spotřebitelé zároveň uvědomili primární funkci obalu u potravin. Výrobci, kteří se dlouhodobě snaží o redukci plastů, nicméně uvádí, že tyto snahy by neměly být upozaďovány ani v období mimořádných krizí.

číst dále ...

Nažhavte svůj gril!

Léto patří grilování! Co všechno si kromě masa nachystat, abyste si s rodinou či přáteli užili skvělý den plný lahodných chutí a vůní?

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy