REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Jiří Štift

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Šéfkuchař hotelu Mandarin Oriental, lektor Pražského kulinářského institutu a v neposlední řadě jeden z porotců v pořadu na TV Nova MasterChef. Jiří Štift patří ke kuchařům “od pánaboha” a hravě zvládá celý arzenál současného vaření – potvrzením jsou ostatně četná ocenění, jichž se jeho restauraci v hotelu Radisson SAS Alcron, kde byl šéfkuchařem, dostalo.


Slavní kuchaři Česka, světové kuchařské celebrityV roce 1989-1992 se vyučil v kuchařském učilišti, studium zakončil maturitou. V roce 1994-1996 absoloval školu hotelového managementu. Obešel několik pražských restaurací, od roku 1995-1998 byl šéfkuchařem v restauraci U ševce Matouše, potom působil přes 2 roky v hotelu Inter-Continental Praha na pozici chef de partie. Na rok se vydal na zaoceánské lodi Queen Elizabeth II jako Demi Chef a téměř 10 let působil v hotelu Radisson SAS Alcron jako šéfkuchař. Nyní je šéfem kuchyně v hotelu Radisson SAS Alcron.

Do povědomí lidí mimo obor se dostal jako moderátor a porotce TV Novy MasterChef. Je držitelem řady cen a ocenění. Stále se vzdělává ve svém oboru, obsoloval desítky školení a kurzů v zahraničí s těmi nejznámějšími kuchaři světa.

Kromě toho, že je specialista na rybí pokrmy, nesmíme zapomenout ani na jeho příchylnost ke klasice, ať už francouzské nebo české; jako jeden z mála pražských kuchařů dedikoval celý reprezentativní soubor jídel M.

D. Rettigové a měl s ním také velký úspěch u místních i zahraničních hostů.

Zdroj text: Prakul.cz – volně upraveno ReceptyOnLine.cz, foto: TV Nova.cz

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy