REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Jak získat tři dny volna navíc? Nakupujte jídlo online

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Nakupujete online oblečení, boty, lístky do kina i dovolenou, ale pro jídlo stále ještě jezdíte do obchodu? Existuje hned několik důvodů, proč byste to měli změnit. Online nákup vám totiž ušetří nejen čas, ale také peníze a možná i nervy.


Budete pánem svého času

Proč trávit hodiny tím, co můžete mít hotové během několika minut? Průměrný velký nákup v supermarketu nám zabere 45 minut, menší zhruba polovinu. K tomu musíme připočíst také čas strávený na cestě, parkování, balení a odnos nákupu. Ve výsledku tak ročně strávíme nakupováním základních potřeb do domácnosti téměř tři dny. Tři dny, které můžeme věnovat rodině, sportu nebo třeba příjemnému nicnedělání. Nepřipravujte se o tolik času zbytečně!

 

Nechci slevu zadarmo

Výdaje za potraviny tvoří pětinu vydání průměrné české domácnosti. Proto se většina z nás snaží nakupovat výhodně. Jen málokdo ale odolá „jedinečným“ nabídkám, které na nás v supermarketu útočí ze všech stran. Už při placení pak ale mnohdy zjistíte, že se vám všechny ty výhody poněkud prodražily. Pokud si nákup raději naklikáte doma, nestane se, že by vás výsledná částka překvapila. Navíc máte, na rozdíl od kamenného obchodu, možnost zboží z košíku až do poslední chvíle pohodlně odstranit. Vyhnete se i lákadlům v regálech u pokladny a nebude vás to táhnout do dalších obchodů poblíž.

 

Sbohem, davové šílenství

Ať už se jedná o páteční večer nebo třetí adventní neděli, davy lidí nikomu z nás na psychické pohodě nepřidají. Pod tlakem hektické atmosféry okolo často kupujeme zbytečnosti, jen abychom měli nákup co nejrychleji za sebou. Doma pak přichází hořké zjištění, že třetinu věcí nepotřebujeme a třetina pro změnu chybí. Nákup online tenhle problém vyřeší – na gauči vás nikdo popohánět nebude, a pokud večer nestihnete vybrat vše, co potřebujete, dokončíte to ráno u snídaně. A hlavně v klidu!

 

Vaše auto vám poděkuje

Věděli jste, že obyvatelé Prahy stráví denně v dopravní zácpě 30 minut? Ostravané „pouhých“ 18, ale i to je čas, který si můžete výrazně zkrátit, když omezíte jezdění na nákup. V pohodlí domova nakoupíte během několika minut, a to bez stresu z kolon, špatného počasí nebo hledání místa na parkovišti. Pravděpodobně také ušetříte vaše auto i mnoha škrábanců, kterým by se na přeplněném parkovišti pravděpodobně nevyhnulo. Pokud nakupujete rádi ve velkém, online nákup elegantně vyřeší nakládání a vynášení těžkých tašek s nákupem. Například u Kolonial.cz vám kurýr přinese objednávku až do kuchyně.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

6 tipů na bezpečný detox

Střevo je branou do těla. Prochází jím vše, co zkonzumujeme a většina z toho se zde také vstřebává. Jakékoliv poškození či disbalance střevní mikroflóry se může ošklivě podepsat na našem zdraví a potažmo psychice. Nový rok je ideální čas začít očistu těla a dobít energii na vše nadcházející. Držte se těchto jednoduchých 6 tipů a detox pro vás bude radostí.

číst dále ...

Cena medu zůstane i přes velký nedostatek českého lesního medu stejná, očekává se rekordní zájem

Český lesní med koncem ledna v obchodech dojde z důvodu špatné snůšky, komentuje situaci Milan Špaček z firmy Medokomerc, která je největším tuzemským zpracovatelem medu. Včely vyprodukovaly v roce 2020 nejméně medu za posledních 20 let.

číst dále ...

Vliv olivového oleje na vaše zdraví

Právě v této době je vhodné věnovat zvýšenou pozornost a péči svému zdraví. Již Homér označoval olivový olej za tekuté zlato, a to ještě zdaleka neměl k dispozici tolik vědeckých studií, jako máme my dnes. Pravidelné užívání olivového oleje je vhodné nejen pro prevenci civilizačních chorob, jako je rakovina a cukrovka, ale koriguje i hladinu cholesterolu nebo chrání krevní oběh. A jak jistě víte, lze ho užívat nejen vnitřně, ale také na tělo nebo vlasy.

číst dále ...

Stylové streetfoodové recepty pro vás a vaše přátele

Na streetfoodové dobroty, které důvěrně znáte z trhů a festivalů, už nemusíte čekat! Šikovné a známé české food-blogerky Markéta v troubě a S vášní pro jídlo, pro vás připravily chutné a jednoduché recepty s McCain hranolky Crispers, které jsou jako vystřižené ze streetfoodového jídelního lístku. Recepty jsou připravené i v duchu dalších trendů: uvědomělého vaření a neplýtvání jídlem. Oba trendy vybízí připravovat jídlo ze surovin, které máme běžně doma a když nevyužijeme celé balení některé potraviny, můžeme si ji nechat na jindy. Pozvěte přátele, rodinu a vychutnejte si spolu streetfoodové pokrmy v pohodlí domova.

číst dále ...

Nápadité recepty, díky nimž zase dopnete kalhoty

Leden, do kalhot vlezem. I tak bychom si mohli s nadsázkou poupravit známou českou pranostiku. Vánoční hodování se na nás totiž většinou podepíše a v prvním měsíci roku můžeme mít problém dopnout pásek, kalhoty, sukni… Navíc se zase proměnily naše chutě a my toužíme po něčem vyloženě lehkém, nepříliš mastném. Pozor, to ovšem neznamená, že to nebude dobré! Pokud je pokrm nabitý kvalitními surovinami, které poznáte také díky značkám kvality (např. Klasa, Regionální potravina nebo Bio), zažijete chuťové orgie. A navíc pak budete mít v bříšku jako v pokojíčku. Pojďme na to.

číst dále ...

Suchej únor? Tak na ten se napijem – nealkoholický Hrozňáček od Rybízáku k tomu přímo vybízí

Únor se v České republice zapsal jako měsíc bez alkoholu. Pokud neradi trháte partu, ale chuť vína by vám chyběla, přesedlejte v únoru na nealkoholické ovocné víno. V sortimentu české značky Rybízák najdete výborné víno Hrozňáček – chutná skvěle, ale je bez alkoholu.

číst dále ...

Špaldová mouka v kuchyni

Věděli jste, že existuje něco jako pšenice špalda? Ano, opravdu existuje. A právě z ní se vyrábí špaldová mouka. K její výrobě se používají celá zrna včetně obalové části, díky tomu špaldová mouka obsahuje velké množství prospěšných látek. Naši prapraprapraprarodiče z ní vařili a pekli zcela běžně, nyní se do kuchyní opět vrací. Třikrát hurá.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy