REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Černý zázvor potěší milovníky ostřejší chuti

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Kořen galanga je také označován jako siamský nebo černý zázvor. Samotná rostlina je se zázvorem příbuzná a od toho se odvíjí i chuť kořene, která je ovšem ostřejší a intenzivnější. Oproti zázvoru je kořen galanga trochu hrubší, narůžovělý a občas až červený.


Samotná chuť je pikantní, trochu zemitá až citrusová. Časem začíná dřevnatět, ale uskladněný v lednici (ideálně v mikrotenovém sáčku) vydrží v pohodě dva až tři týdny. Při delším skladování se chuť mění na trochu nasládlou a skořicovou.

 

 

Galanga se používá hlavně v kuchyni jihovýchodní Asie, kde je tradiční součástí thajského kari, ale jeho použití je široké a zjednodušeně se dá říct, že se uplatní všude tam, kam patří zázvor. Hodí se do polévek, ke zvěřinovým jídlům, ozvláštní mleté a dušené maso, vynikne s rybami nebo v zeleninových jídlech. Používá se i jako součást čajových směsí, protože pozitivně působí proti zánětům, trávicím potížím a jsou mu připisovány zásluhy i v prevenci rakoviny.

Kořen galanga si můžete spolu s dalším nákupem objednat na e-shopu Košík.cz.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

3 rozdílné recepty na výbornou křehkou pizzu

Jen málokdo by odolal tak oblíbenému pokrmu, jako je právě pizza. Ta se dá připravit na mnoho chutných způsobů, mezi nimiž si svého favorita dokáže najít úplně každý. I my vám přinášíme hned tři zajímavé recepty, díky kterým si v pohodlí svého domova tuhle oblíbenou dobrotu hravě připravíte. Tak schválně – který z receptů se rozhodnete vyzkoušet?

číst dále ...

Nažhavte svůj gril!

Léto patří grilování! Co všechno si kromě masa nachystat, abyste si s rodinou či přáteli užili skvělý den plný lahodných chutí a vůní?

číst dále ...

3 trendy a rychlé recepty na letní party

Čekáte partu přátel nebo chystáte rodinnou oslavu? Je jasné, že chcete všechny co nejlépe pohostit a nakrmit, ale zároveň musíte kromě jídla připravit i spoustu dalších věcí. Následující recepty na rychlá a trendy jídla vám ušetří čas a zajistí perfektní výsledek.

číst dále ...

Léto voní po máku

Léto je v plném proudu a teplé počasí láká posedět na zahrádce či balkónu. Příjemným společníkem může být dobrá kniha, stejně jako netradiční káva s dezertem. Už jste někdy ochutnali makovou kávu? Měli byste, mák je totiž opojná ingredience, která z každého receptu udělá gastronomický zážitek.

číst dále ...

Zdraví, krása, paměť… Co všechno můžete ovlivnit díky správnému jídlu?

Složení jídelníčku výrazně ovlivňuje nejen naši figuru a zdraví, ale i psychický stav, odolnost vůči stresu, paměť či spánek. Podívejte se, jak můžete být díky správnému jídlu fit a cítit se skvěle!

číst dále ...

Jak na perfektní špekáček

Co patří k typickému českému létu? Koupání v rybníku, spaní pod stanem a také táboráky. Vlahé večery jsou jako stvořené pro rozdělání ohýnku a opečení výborných špekáčků. Jenže možná už jste s trochou zklamání zjistili, že ten kouzelný večer u ohně se špekáčkem na papírovém tácku a písničkami hranými na kytaru není takový, jaký si ho pamatujete. On totiž možná ani ten samotný špekáček není takový, na jaký s chutí vzpomínáte ze svého dětství.

číst dále ...

Bylinné drinky Erebos vstupují na trh s novým složením i vizuálem

Značka Erebos představuje novou generaci přírodních energetických nápojů. Na trh uvádí drinky s inovovaným složením, které doprovází redesign obalů a nový web. Pro letošní rok pak značka plánuje rozšířit dostupnost bylinných energetických nápojů na českém trhu.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy