REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Svatováclavské slavnosti

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Každoročně poslední sobotu v měsíci září se konají Svatováclavské slavnosti. Každým rokem se Svatováclavské slavnosti stávají tečkou za kulturními akcemi s letním sluncem ve znaku a startují podzimní společenskou sezónu, jejíž těžiště se přesouvá do tanečních, výstavních a divadelních sálů. Svatováclavské slavnosti se tak stávají příjemným zakončením léta.


Svatý Václav je patronem nejen země české, ale i pivovarníků a vinařů, což připomínají tradiční podzimní slavnosti, které se konají po celé České republice a nabízející vedle kulturních i bohaté gastronomické zážitky. Příjemnou atmosféru slavností dotváří přehlídky folklórních souborů či svatováclavských jarmarků. Otevírají se noční prohlídlky muzeí a galerií, mnohde s originálním doprovodným programem.

Historie svatováclavské úcty je neodlučně spojena s prohlášením knížete Václava, zavražděného v roce 935, krátce po jeho smrti za světce a patrona české země. K jeho poctě vznikla druhá nejstarší česká duchovní píseň, pocházející z 12. století, Svatý Václave, vévodo české země.

Zdroj: www.svoboda.

info/zpravy/kutna-hora a www.ckrumlov.

info/docs/cz/svatovaclavskeslavnosti.

xml

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy