REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Zavařování v myčce

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Opravdu si nevymýšlíme, tento způsob zavařování funguje!


Připravené sklenice na zavařování naskládáme do myčky do spodní části, do horní můžeme dát malé skleničky, například od dětské výživy. Myčku zapneme na největší možmou teplotu, tedy nejméně na 65 °C a více. Po domytí, v tomto případě po skončení sterilace, sklenice vyndáme a naskládám na linku dnem vzhůru. Zavařeniny tak pozvolna dojdou.

 

Co všechno můžete v myčce zavařit

Zavařování, tedy sterilace poptravin v myčce na nádobí probíhá v podstatě na úplně stejném principu jako při zavařování v hrnci či troubě a tak je i v tomto případě možné zavařovat téměř vše, co třeba v klasickém zavařovacím hrnci. V myčce na nádobí tedy úspěšně zavaříme například ovoce, džemy, marmelády, zeleninu, houby, ale třeba i maso.

 

Základní pravidla pro zavařování v myčce na nádobí:

Aby jsem úspěšně zavařili potraviny v myčce na nádobí, je potřeba dodržet několik základních pravidel …

  • nikdy nezavařujeme a zároveň neumýváme nádobí, je to přinejmenším dost nehygienické, také při zavařování nepoužíváme žádné čistící a leštící prostředky, zásobníky musí být prázdné
  • větší sklenice v myčce dáváme raději do spodní části myčky, menší sklenice pak můžeme umístit i do horní části myčky
  • sklenice musí stát rovně a nesmí se vzájemně dotýkat – ideální vzdálenost od sebe je 4-5 cm
  • při sterilaci potravin většinou využíváme základní mycí program, ten nejdelší
  • nastavená teplota vody by měla být 70 až 80 °C
  • nejvhodnější sklenice pro zavařování v myčce jsou sklenice s víčkem na závit, ale mohou být i klasická Omnia víčka

 

Pokud vám tento netradiční způsob připadá bizardní, počkejte, jak budeme zavařovat kompoty a jiné zavařeniny za dalších 100 let!

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

Zavařujeme (sterilujeme), nakládáme zeleninu – ty nejlepší recepty na zpracování zeleniny na jednom místě!

Přes léto a na začátku podzimu je ten správný čas připravit si nějaké ty zeleninové dobroty na zimu. Zavařená zelenina ve sklenicích nám poslouží nejen jako chutná příloha, ale některé sterilované výrobky ze zeleniny jsou skvělé jako polotovar, surovina na přípravu různých dalších pokrmů, například teplých omáček, do polévek, pod maso, či na přípravu dušených příloh. Ty nejlepší recepty na zavařenou, případně nakládanou zeleninu, z naší databáze internetové kuchařky ReceptyOnLine.cz, najdete právě zde.

číst dále ...

Cestujte po Česku za jídlem: Jiný kraj, jiný gastro zážitek

Konec léta nutně neznamená konec výletů a objevování zajímavých míst! Cestování po našich luzích a hájích a objevování krás české krajiny je stále oblíbenější a na závadu nebývá ani chladnější počasí. Pokud stejně jako my milujete kvalitní lokální potraviny, naplánujte svůj výlet tak, aby vám co nejvíc chutnal. Podívejte se, co naše kraje nabízí, a vyzkoušejte krajové speciality. Co kraj, to jiný gastronomický zážitek a jiný přístup k jídlu. Víte například, kde vyrábí hovězí podkovu? Jak chutná džem s temnoplodcem neboli arónií? Musíte do vesmíru, abyste sehnali KVĚTÁK – Aerospace F1, a až do Francie pro šnečí jatýrka? Nechte se inspirovat
a poznejte výrobky, které se pyšní značkou Regionální potravina, Klasa a Bio!

číst dále ...

Zpříjemněte dětem začátek školních povinností výbornými svačinkami

Září znamená především návrat do školních lavic. Kromě nové výbavy, aktovky či penálu ale rodiče také často řeší, co zabalit svým ratolestem na svačinu. Pokud bude jídlo chutné a dostatečně výživné, děti nebudou mít potřebu utrácet o přestávkách peníze za sladké tyčinky či nezdravé brambůrky z automatů. Přinášíme několik tipů, co mlsným školním jazýčkům nachystat.

číst dále ...

Zachraň jídlo vydává svou první kuchařku a spouští e-shop

“100 receptů, rad a tipů, jak využít jídlo až do posledního kousku” je podtitul nové kuchařky Zachraň jídlo v kuchyni, která vychází v říjnu tohoto roku. Iniciativa Zachraň jídlo v receptech pracuje se surovinami, které v českých domácnostech nejčastěji zbývají. Smyslem knihy je snížit plýtvání na úrovni domácností. Kuchařku je možné si předobjednat na e-shopu a zisk z prodeje půjde na rozvoj vzdělávacích aktivit o plýtvání jídlem.

číst dále ...

Šéfkuchař Jakub Katolický představuje nové podzimní menu

Se změnou ročního období přichází i jiné preference chutí. Teplé letní dny vystřídá sychravé a chladnější podzimní počasí a tak raději sáhneme po vydatnějším jídle, které nás prohřeje a dodá nám dostatek energie. Toho si je samozřejmě vědom i šéfkuchař Pohostince Karlín, Jakub Katolický a tak pro vás, spolu se svým týmem, připravil nové menu, které byste si neměli nechat ujít.

číst dále ...

Váhala spustil prodej sametové šunky k 30. výročí revoluce

Výrobce uzenin Váhala spustil prodej limitované edice „sametové šunky“ k 30. výročí „sametové revoluce“. Prodejem šunky chce podpořit klub cestovatelů Zikmunda a Hanzelky. Těmto dvěma cestovatelům byla svoboda, pravda a přátelství velmi blízkým tématem.

číst dále ...

Zakysané mléčné výrobky, ty se v lednici nikdy neztratí

V každodenním shonu většinou nebývá na přípravu složitých jídel čas. Rychlá odpolední svačinka, která dokáže zasytit, proto přijde vždycky vhod. Dopřejte si kvalitní zakysané mléčné výrobky, které jsou nejen lahodné, ale především vám dodají potřebné živiny. K dostání jsou v mnoha podobách, můžete je konzumovat rovnou, nebo je využít například k přípravě vynikající bublaniny ze sezónního ovoce.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy