REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Tři horké nápoje pro tři výjimečné příležitosti

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Rady a tipy profesionálůProsinec je speciální měsíc. V žádném jiném měsíci v roce si neužijeme tolik kouzelné atmosféry, rodinné pohody a radostných setkání. A žádný jiný měsíc nemáme tolik spojený se záplavou dobrého jídla a pití. Proto jsme pro vás vybrali tři speciální příležitosti a tři drinky, bez kterých si tyto sváteční chvíle jednoduše neumíme představit. K vyladění ideální chuti můžeme použít praktické pyramidové sáčky se směsí koření od Vitany.


Adventní neděle

Adventní neděle máme celkem čtyři, takže žádné výmluvy na nedostatek času! Takový mrazivý prosincový nedělní podvečer je ideální čas na příjemný večer strávený u deskových her, povídání si nebo sledování televizních pohádek s dětmi, partnerem nebo přáteli. Domácí pohoda ve společnosti těch nejbližších vás určitě nabije energií na celý další týden! Ideálním společníkem při této příležitosti by mohl být třeba nápoj zvaný horké jablko, na němž si pochutnají jak dospělí, tak i děti. Jeho vůně je absolutně neodolatelná.

 

Horké jablko – tip na nedělně-adventní nápoj:

Budete potřebovat:

1 litr jablečného džusu

15 g vanilinového cukru

6 koleček krájeného čerstvého zázvoru

Skořice, anýz, hřebíček, kardamom dle chuti

Špetku mleté skořice na dozdobení

Postup:

Džus společně s kořením a vanilinovým cukrem krátce povaříte. Poté necháte 5 min odstát a přidáte kolečka zázvoru. Nápoj servírujte v čirých sklenicích a dozdobte špetkou mleté skořice.

 

Rady a tipy profesionálů

 

Štědrý večer

Ten nejkrásnější večer v roce se spoustou vánočních dekorací, koled, vůní cukroví a oblíbenými filmy. Až si rozbalíte všechny dárky, v klidu se uvelebte, zavřete oči a vdechněte aroma úžasného domácího punče. Varianty můžete udělat hned dvě: v té druhé vyměňte alkohol za jablečný džus. Děti budou z „dospěláckého“ nápoje nadšené!

Sváteční punč – náš tip na štědrovečerní nápoj:

Budete potřebovat:

0,5 l pomerančového džusu

1 dl bílého rumu

0,5 l červeného vína

1ks jablko

5ks švestek

Skořice, hřebíček, badyán dle chuti

Cukr dle chuti

Postup:

V hrnci smícháte džus, rum a víno, do kterého přidáte ovoce a koření. Pomalu ohříváte a těsně před dosažením varu odstavíte. Necháte 10 minut odstát a dosladíte dle chuti. Sklenici dozdobte plátky citronu a pomeranče a můžete servírovat.

 

Rady a tipy profesionálů

 

Silvestrovský večírek

Hodláte trávit Silvestra doma nebo na chatě, s partou přátel, rodinou nebo jen sami s partnerem? Ať už je to jakkoliv, základem je vždy kvalitní pohoštění. Včetně té tekuté části. A protože ne každý má rád tvrdý alkohol, je dobré nabídnout i jemnější variantu. Takový povedený domácí svařák je podle nás ideální. Můžete jej připravit ve větším množství, podpoří dobrou náladu a až se půjdete ven podívat na ohňostroj, nezapomeňte si vzít hrníček s sebou. Nebude vám díky němu vůbec zima!

 

Náš tip na silvestrovský drink – domácí svařák:

Budete potřebovat:

0,75 l červeného vína

pomeranč (nebo lžička koření Pomerančová kůra)

citron (nebo lžička koření Citrónová kůra)

1 ks skořice

hřebíček, badyán

rum dle chuti

Cukr dle chuti

Postup:

Červené víno i s ostatními přísadami zahřejte v hrnci a odstavte těsně před bodem varu, tak aby se neodpařil veškerý alkohol. Koření po důkladném prohřátí a uvolnění aroma vyjměte. Nápoj dozdobte dílky pomeranče.

 

Rady a tipy profesionálů

 

TIP! Ať už chcete připravit svařák nebo punč, s pyramidkami koření od Vitany to půjde velmi snadno. Nemusíte kupovat každé koření zvlášť. Vše je prakticky zabaleno v pyramidkách tak, jak jsme zvyklí například u čajů. Nemusíte díky nim řešit kolik skořice a kolik hřebíčku, směs už je namíchaná v doporučeném poměru. Koření lze díky praktickému balení navíc z nápoje snadno vyjmout.

 

Zdroj: www.vitana.cz

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklamaNapište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy