Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Vaříme v mikrovlnné troubě

Nevíte, jak použít mikrovlnnou troubu, aby pokrmy v ní připravené byly chutné? Používáte “mikrovlnku” pouze na ohřev potravin? Právě zde se dozvíte, že i mikrovnná trouba je vhodnou alternativou k přípravě mnoha chutných jídel.

Co všechno mikrovlnná trouba dovede

“Mikrovlnka” umí potraviny vařit, sterilovat, rozehřívat, rozmrazovat, sušit a ohřívat. Pokud máte mikrovlnnou troubu s grilem, tak samozřejmě i grilovat.

Jakou mikrovlnnou troubu si pořídit?

Právě koupení mikrovlnné trouby je první krok k rychlému a zdravému vaření. Záleží jen na tom, zda “mikrovlnku” budete používat opravdu jen na ohřev a rozmrazování potravin, nebo zda ji chcete využít jako gril, či v ní také potraviny vařit. Málo kdo ví, že v mikrovlnné troubě lze dokonce i potraviny zavařovat.

Nádobí vhodné k vaření v mikrovlnné troubě

Jaký typ nádoby můžeme použít na přípravu pokrmů v mikrovlnné troubě a které nádobí se nehodí. To se dozvíte právě v tomto článku.

Proč je výhodné vařit v mikrovlnné troubě?

Několik pro a také dvě proti, proč vařit právě v mikrovlnné torubě.

Vaříme v “mikrovlnce”

V mikrovlnné troubě můžeme připravit většinu z pokrmů, které vaříme klasickým způsobem. Obvykle stačí ubrat tuk, snížit množství vody a dvě třetiny a o čtvrtinu až třetinu zkrátit dobu vaření.
Přejít na stranu:

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy

Rejstřík receptů jídel a nápojů Rejstřík článků
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Detekován AdBlock!

Ve vašem prohlížeči máte aktivní rozšíření na blokování reklam. Veškerý obsah na webu je pro naše čtenáře zdarma a provoz webu je možný pouze díky ziskům z reklam. K procházení webu je proto nutné AdBlock deaktivovat.

To provedete tak, že v pravém horním rohu vašeho prohlížeče kliknete na ikonu AdBlocku Ikona AdBlocku a z nabídky vyberete možnost Once nebo Always kliknutím na příslušné tlačítko. Pokud se následně stránka neobnoví automaticky, můžete ji obnovit kliknutím na následující odkaz. Děkujeme za pochopení.