REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Tibi – Japonské krystaly

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Tibi neboli vodní kefír. Tyto krystaly se používají k léčení vysokého tlaku, při srdečních onemocněních, neurózách, kožních nemocech, působí preventivně proti rozmnožování rakovinových buněk. Léčebná kůra se také používá při nemocech nervového systému, vnitřních vředů, bronchitidy, sklerózy, infarketch, u lupénky. Řasy zabraňují hnilobnému procesu ve střevech, díky tomu prodlužují život, pomáhají i při hubnutí a mají vliv na podporu imunitního systému a aktivitu buněk, které mají bojovat proti rakovině.


Ingredience:
1 lstudené vody
3 lžičkykrystalů (řas)
5 lžičekcukru
6-8 ksrozinek

Postup:

1. Do skleněné nádoby vložíme 3 čajové lžičky krystalů – řasy a 4–5 lžiček cukru, 6–8 kusů rozinek
2. Zalijeme litrem studené vody a nádobu uzavřeme nejlépe sáčkem a gumičkou (v žádném případě nepoužíváme kovové víčko!)3. Necháme stát 24 hodin při pokojové teplotě 4. Denně slijeme přes jemné plastové sítko, řasy důkladně propláchneme pod tekoucí vodou, přilijeme znovu 1 l vody a přidáme 2 lžičky (plastové!) cukru
5. Slitou vodu pijeme denně.6. Jednou za týden měníme rozinky
7. Po třech týdnech je zapotřebí krystaly rozdělit na dvě poloviny a jednu darovat.8. Řasy pěstujeme ve skleněné nádobě (nesmí přijít do styku s kovem!)9. Kůra by měla trvat 5–6 měsíců.

Doporučení:

POZOR: nedostatek cukru nebo používání kovových předmětů působí na úhyn řas!

Poznámka:

Dávkování:1 l nálevu denně po dobu 2 měsíců: žaludeční vředy, zánět močového měchýře a onemocnění ledvin1 l nálevu denně: bronchitida, astma (2 l denně při těžkých případech), normalizuje krevní tlak0,5 l nálevu denně + potřít postižené plochy ekzému, vyrážky potřít a nechat uschnout(v případě onemocnění obličeje umýt postižené místo ráno a večer vodou a to 2 měsíce).

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku


reklamaNapište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy