REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Ledová káva s příchutí Matcha

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Lahodná ledová káva z Matcha zeleného čaje, instantní kávy vyrobené pomocí nového kávovaru na přípravu kávy za studena a smetany.


Ingredience:
Rozpis na 1 porci (velikost porce: 350 ml):
1/3 hrnku (80 ml)instantní kávy připravené za studena
3/4 hrnku (180 ml)mléka
3 lžícesmetany (smetanu ovoňte vanilkou)
2 lžíceMatcha zeleného čaje
2 ksvysoké sklenice (350 ml)
kostky ledu

Postup:
  1. Použijte 350 ml sklenici, do půlky sklenice přidejte led
  2. Ve druhé sklenici stejné velikosti (350 ml) přidáme mléko, kávu, vanilkovou smetanu a Matcha (zelený čaj), vidličkou promícháváme po dobu 1 minuty
  3. Promíchanou směs přilijeme do sklenice s ledem a servírujeme
Doporučení:

Pokud si chcete vychutnat tu nejlepší chuť ledové kávy, vyzkoušejte KitchenAid – kávovarem na přípravu kávy za studena z řady ARTISAN.

Poznámka:

KitchenAid ARTISAN je nový kávovar na přípravu kávy za studena, díky kterému si můžete vychutnat studenou kávu stáčenou přímo z lednice – umožňuje to vestavěný kohoutek z nerezové oceli. Princip přípravy je snadný – čerstvě mletou kávu stačí přidat do kávovaru, zalít studenou vodou a nechat pomalu louhovat 12 – 24 hodin. Výsledkem je silný kávový koncentrát s jemnou a vyváženou chutí. Lze ho pít samotný, nebo dále míchat s vodou, mlékem, či ledem. Výhodou je, že takto připravená káva zůstává čerstvá v chladničce až po dobu dvou týdnů. Spotřebič lze také použít k přípravě čajového koncentrátu, kdy je čaj louhován ve studené vodě po dobu 6 – 12 hodin.

Kávovar na přípravu kávy za studena KitchenAid ARTISAN v elegantní kombinaci skla a nerezové oceli je snadný na obsluhu i údržbu. Hodí se do jakékoliv lednice či na pracovní desku. Hliníkové držadlo zajistí snadnou a pohodlnou manipulaci se spotřebičem, proto si lze kávu za studena vychutnat kdekoli.

Kávovar na přípravu kávy za studena KitchenAid ARTISAN je k dostání za 4 190 Kč u oficiálního distributora na www.kitchenaid.cz

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy