REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Pařížské rohlíčky III.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

V troubě upečené těsto ve tvaru rohlíčků, ozdobené krémem, po ztuhnutí polité čokoládou.


Ingredience:
Na těsto:
200 gpráškového cukru
200 gmletých ořechů
4 ksvaječné bílky
Na náplň:
200 gpráškového cukru
200 gmásla
1,5 lžicekakaa
4 kscelá vejce
Ostatní:
čokoláda na vaření a ztužený tuk nebo papír na pečení

Postup:

1. Bílky a cukr vymícháme nad párou do zhoustnutí a nakonec přidáme mleté ořechy
2. Lžičkou namočenou ve vodě formujeme na plech vyložený papírem na pečení jednotlivé rohlíčky, trošku rozmačkáme a dáme upéct do trouby vyhřáté na 150 °C, pečeme asi 20 minut, pracujeme rychle, neboť těsto tuhne, popřípadě si těsto můžeme dát do sáčku a nastříkat
3. Náplň: Vejce, cukr a proseté kakao šleháme nad párou aby nám vznikla hmota podobná sirupu, máslo si vyšleháme do pěny a pomalu přidáváme čokoládový sirup a dobře vymícháme na jemný hladký krám, který pytlíkem do spirálky stříkáme na upečené rohlíky
4. Čokoládu si rozpustíme ve vodní lázni nebo mikrovlnné troubě, utřeme aby v ní nebyly hrudky a po mírném vychladnutí ní poléváme rohlíčky.

Doporučení:

Je dobré, když jsou rohlíčky před poléváním čokoládou trošku ztuhlé z chladničky.

Poznámka:

Recept ze stránek Vaření s Tomem, autorka fotografie i textu: Iva Vargová

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

22 nejlepších receptů z dýně

Nejlepší recepty z dýně najdete v naší kuchařce ReceptyOnLine.cz zde: Anglicky se dýně řekne „pumpkin“. Severoameričtí Indiáni, kteří tykve velmi dobře znali, je nazývali „askutasquash“, což znamená „jíst rovnou bez vaření“. Z Ameriky tykve skutečně pocházejí a předpokládá se, že byly pěstovány již před pěti až deseti tisíci lety. Ale dost historie o dýních! Otevřete si článek a inspirujte se těmi nejlepšími recepty s dýní, které najdete u nás na webu ReceptyOnLine.cz

číst dále ...

Překročte hranice běžného pečení, vyzkoušejte nevšední mouky a pečte díky nim s minimem lepku

Celiaci si běžnou mouku s lepkem jednoduše dovolit nemohou. Pro jiné je eliminace lepku jednou z cest k pestřejšímu jídelníčku. Pokud se do této skupiny řadíte i vy, vězte, že pečiva se vzdávat nemusíte. Naopak se vám otevírají široké možnosti pro experimentování v kuchyni. Péct totiž můžete i z mouky rýžové nebo pohankové, díky kterým můžete obsah lepku ve svém jídelníčku snížit na minimum.

číst dále ...

Jubilejní Burgerfest přivítal 21 000 návštěvníků a trhnul rekord s největším burgerem

10. ročník Burgerfestu, který se o víkendu uskutečnil na holešovickém Výstavišti se skutečně vydařil. Kromě dokonalého počasí po celou dobu akce si jej užilo přes 21 000 návštěvníků a došlo i na rekord. Tím byl největší burger v České republice, který vážil 95 kg a měřil 98 na 24 cm, díky čemuž se podařilo jej zapsat i do České knihy rekordů. Celkem se na akci zkonzumovalo 45.000 burgerů v 53 bistrech a restauracích, proběhlo 10 workshopů a kuchařských show, byly zvoleny nejlepší restaurace a rozdaly se ceny v hodnotě přesahující 500 000 Kč.

číst dále ...

Červená řepa jako nepostradatelná lahůdka nejen do upršených podzimních dnů

Pro všechny milovníky barevných jídel máme skvělou zprávu. Nastává čas připravit si krásné pokrmy, které potěší na pohled v době šedivých dnů, ale zároveň budou také vitamínovou bombou, kterou v těchto dlouhých měsících jako když najdete! Červená řepa je hvězda nejen podzimní kuchyně a dokáže svou chutí pořádně překvapit. Připravte si s námi originální recepty!

číst dále ...

Chystáte se na vinobraní? Fakta, co byste měli znát

Vinobraní je za dveřmi, a tak jsme připravili pár zajímavostí, které není na škodu připomenout. Třeba se dozvíte i pár novinek, o kterých jste doposud nevěděli.

číst dále ...

Vyhlášen byl Evropský den ekologického zemědělství, slavit se bude 23. září

Evropský parlament, Rada Evropské unie a Evropská komise, tři klíčové instituce EU, dnes podepsaly společné prohlášení, kterým oficiálně vyhlásily 23. září Evropským dnem ekologického zemědělství.

číst dále ...

Vlašské ořechy. Víte, jak s nimi nakládat?

S plody ořešáku královského se pravděpodobně setkal každý z nás. Podobnost zvrásněných jader vlašských ořechů s mozkem je velmi příznačná, neboť vysoký obsah omega-3 mastných kyselin účinně podporuje funkci mozku.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy