REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Připravte se na vánoční pečení nejen s královskou rodinou

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Vánoční čas se nezadržitelně blíží a krom nákupu vánočních dárků, byste měli pomalu začít myslet i na pečení vánočního cukroví. Chcete-li vaše blízké překvapit něčím novým, přinášíme několik tipů na inspirativní kulinární seriály. Kuchařské show s Mary Berry, Jamie Oliverem či Nigellou vám v rozhodování určitě pomůžou, a to už od 1. prosince na TV Paprika.


Vaši nejbližší si určitě zaslouží královskou hostinu a dezerty z celého světa. Co by řekli na to, kdybyste jim připravili koláčky podle receptu Kate – vévodkyně z Cambridge a prince Williama? Oba se aktivně zapojili do příprav vánočních pochoutek v části Mary Berry má vznešené Vánoce, které můžete vidět na TV Paprika2. prosince v 18:45. Setkají se v ní i s vítězkou Mistrovského pečení Nadiyou Hussain, s kterou připraví vánoční roládu. Hlavní myšlenkou společného vánočního pečení s Mary Berry však bylo připravit vánoční večírek, jako poděkování pro zaměstnance a dobrovolníky několika charitativních organizací, které královský pár celoročně podporuje a které spolu s Mary Berry i navštíví. Většina z nich totiž pracuje i během svátků. Relace však nebude jen o pečení a Mary se podaří královský pár i trochu vyzpovídat. William prozradí, jak se dostal k charitativní práci a v čem si vzal příklad od svých rodičů a Kate přizná, jak moc se jejich děti zapojují do vaření. Určitě se máte na co těšit!

 

 

Vánoční období s Jamie Oliverem

Pořadem Jamie Oliver: Spolu za stolem Jamie vyzdvihuje nejdůležitější součást jeho života: rodinu, přátele a jídlo. Ve své kuchyni připraví jednoduché a přitom fantastické recepty, hodící se na posezení s přáteli, které zároveň můžete zapojit i do příprav. Načerpáte skvělé tipy nejen na grilování a barbecue, ale i na pikniková jídla, večerní tacos nebo všemi milovaný pozdní brunch. Nebyl by to ale Jamie, kdyby vás v průběhu příprav jednotlivých jídel, nezasypal praktickými tipy a triky, které užijete i při běžném vaření. Jeho kulinářské umění bude završeno na 1. svátek vánoční, kdy připraví slavnostní menu v části Jamie Oliver: Spolu za vánočním stolem.

Inspiraci na vánoční pečení můžete čerpat každý všední den v 18:45 už 1. prosince v pořadu Mary Berry peče klasicky – Vánoční speciál, 2. prosince v pořadu Mary Berry má vznešené Vánoce a 3. prosince v pořadu Mary Berry – Vánoční jídla anglického venkova. Pro milovníky seriálu Mistrovské pečení si TV Paprika připravila relace Mistrovské pečení – Vánoční speciál 3, 4, 5 a 6 každý pracovní den od 1. prosince ve 22:00. A protože kulinárních show není nikdy dost, 10. prosince v 19:55 se můžete těšit na vánoční speciál s horkokrevnou Nigellou – Vánoce dělá Nigella. Stejně tak se můžete těšit od 1. prosince ve 21:00 na seriál Jamie Oliver: Spolu za stolem, který završí na 1. svátek vánoční, 25. prosince v 17:00 částí Jamie Oliver: Spolu za vánočním stolem.

 

 

Poznámka redakce:

AMC Networks International – Central and Northern Europe je součástí AMC Networks International, jednou z předních mezinárodních společností na poli televizního vysílání a distribuce tematických televizních stanic, které se soustřeďují na střední a východní Evropu. Současně portfolio AMCNI – Central and Northern Europe nabízí televizní stanice ve čtyřech žánrech: sportovní: Sport1, Sport2, SportM, dětské: Minimax, JimJam; zábavně-vzdělávací: Spektrum, TV Paprika, Spektrum Home a filmové: AMC a Film +. Obsah tematických stanic je vytvářen pro místní diváky a trhy v různých jazycích. Je dostupný v celé řadě platforem, včetně HD služeb a nabízí verze pro mobilní telefony.

AMC Networks International (AMCNI) je globální divize AMC Networks a je dodavatelem uznávaných zábavných pořadů pro předplatitele ve více než 130 zemích. AMCNI zahrnuje globální značky a také populární stanice s lokálním významem a různorodým žánrovým zaměřením. Více informací naleznete na www.amcnetworksinternational.com

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

Detoxikace organismu

Cítíte se unavení a bez energie? Ponuré, zamračené počasí vás přivádí k šílenství? Máte depresi? Nezoufejte! Možná jen potřebujete pročistit tělo od různých škodlivých látek, které jste za poslední měsíce do sebe dostali a to nejen jídlem, ale také díky prostředí, ve kterém se všichni pohybujeme. Detoxikujte se tedy! A co je to vlastně detoxikace? Ta slouží k vyloučení jedů neboli toxinů z těla a provádí se především zásadní změnou pitného režimu a změnou jídelníčku.

číst dále ...

10 tipů, jak začít letos jíst lépe

Dali jste si do nového roku celou řadu nejrůznějších předsevzetí, která jste vzdali hned v prvním lednovém týdnu? Nezoufejte, nic není ještě ztraceno. Není totiž potřeba dávat si mnoho velkých cílů jako například kolik kilogramů najednou zhubneme či zařazovat do svého už tak nabitého rozvrhu každodenní sportovní aktivitu. Taková předsevzetí zpravidla totiž nedokážeme splnit a pak nás spíše demotivují. Místo toho zkuste letos udělat skutečnou změnu a začněte jíst lépe. Stačí začít přemýšlet o tom, co jíte a dělat malé změny, které stojí malé úsilí, ale mohou mít velký efekt. Dlouhodobě vám tyto malé krůčky pomohou zkvalitnit nejenom jídelníček, ale především i zdraví.

číst dále ...

Sůl nad zlato? Omyl! Sůl a pepř z Kampotu na zlato!

Kouzlete v kuchyni. V každé správně kuchyni nesmí chybět základní výbava. A tou je jednoznačně pepř a sůl. A pak také určitě odhodlání a chuť připravit pro sebe a své blízké něco chutného z kvalitních surovin. Pokud spadáte do tohoto týmu, určitě musíte vyzkoušet unikátní Kampotský černý a fermentovaný pepř. Pepře La Plantation jsou jedničkou na světovém trhu. Získali mnoho cen na mezinárodních gastronomických soutěžích a mnoho uznávaných šéfkuchařů na Kampotský pepř nedá dopustit. I vy teď můžete kouzlit s tímto unikátním pepřem ve své kuchyni a povznést vaše pokrmy na vyšší level.

číst dále ...

PŘÍBĚH REGIONÁLNÍ POTRAVINY: Chtěl zužitkovat vše, co se urodí. Vznikla delikatesa ze slámového vína, která nemá obdoby

Nechtěl vyrábět vína ve velkém. A tak se dnes již třiasedmdesátiletý Oldřich Drápal zaměřil na slámové víno. Díky téměř 20 letům poctivé práce se řadí k jednomu z největších producentů slámového vína u nás. Vyrobí přibližně 30 tisíc lahví ročně. Porotce soutěže Regionální potravina ovšem okouzlil svým naprosto jedinečným produktem – rosolem Slamáčkem, jehož základem je slámové víno odrůdy Pálava. Ocenění Regionální potravina získal v roce 2021.

číst dále ...

BRAND BOX prosinec 2021 – balíček plný novinek

Sice už máme po Vánocích, ale pojďme se podívat, co bylo v posledním Brand Boxu pro rok 2021, který přinesl inspiraci nových chutí a zajímavých produktů k otestování. Zimní období máme neodmyslitelně spjato s perníčky, a tak přichází Babiččina volba se speciální limitovanou edicí hladké mouky – Mouka na perníčky. Směs pšeničné a žitné mouky na pečení voňavých domácích perníčků. Cena je: 17,90 Kč (1 Kg).

číst dále ...

Prosecco pod lupou: Co ukrývá oblíbené šumivé víno?

Ačkoliv první zmínky o proseccu se datují do konce 18. století, sklenku šumivého nápoje si pravděpodobně dopřávali už staří Římané. Svůj název získalo podle vesničky blízko italského Terstu a dnes je prosecco základním kamenem italských vín. Jak si ho vychutnat nejlépe a jak poznat, že si kupujete pravé prosecco?

číst dále ...

Nastartujte své libido s afrodiziaky

V průběhu historie lidé využívali stolování jako sbližovací a stmelující aktivitu. Stejně tak kultury vyhledávaly určitá jídla, aby umocnily své intimní zážitky. Říká se, že některé potraviny mají vlastnosti, které mohou zlepšit romantiku, plodnost a podpořit funkčnost reprodukčních orgánů. O některých se dokonce říká, že zvyšují výdrž, snižují stres nebo přitahují vašeho partnera. Všechny tyto faktory mohou mít významný vliv na milostný život.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy