REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Ode dneška se v restauracích v Česku nekouří!

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Tak nekuřáci se dočkali, končně mohou chodit do restaurací, kde nebude nikdo kouřit. Vzhledem k tomu, že jsme jeden z posledních evropských států, který tuto novelu zákona přijal, mohlo by se zdát, že Češi kouření milují a nekuřáci, že jsou u nás velice tolerantní …


Vytvořili jsme proto aktuálně jednoduchou anketu, kde můžete hlasovat a podívat se, jak je to ve skutečnosti, kolik lidí zákon podporuje a komu se zásadně nelíbí.

Anketa zde:

Co říkáte na zákaz kouření v restauracích?

  

A kde vlastně všude platí zákaz kouření?

V celém Česku je zakázáno kouřit v restauracích, hospodách, barech, vinárnách i kavárnách, všude tam, kde se podávají pokrmy, pod něž zákon zahrnuje i všechny nápoje.

 

Zákon dále zakazuje kouřit na krytých i nekrytých zastávkách a nástupištích, ve zdravotnických zařízeních (vyjma kuřáren na psychiatrických odděleních) nebo na letištích a v obchodních centrech, kde ale v obou případech mohou vznikat kuřárny. Dále si nezapálíte v zoologických zahradách.

 

Úplný zákaz včetně zřizování kuřáren platí ve školách, a to včetně těch vysokých, také v koncertních nebo výstavních síních či sportovních halách, nebo vnitřních prostorech sportoviště. Dále v kinech, divadlech, a také na jiných místech, kde se konají plesy, koncerty či diskotéky. Zákaz se vztahuje i na dětská hřiště.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy