REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Novinka: Tuňáci Rio Mare v omáčce mají paprikovou a cibulovou posilu

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Zajímavosti z domovaMilovníci chutných, lehkých a zdravých tuňákových pochutin poškádlí své vybroušené chuťové pohárky dvěma novinkami od Rio Mare. Jejich studenou i teplou kuchyni obohatí tuňák Rio Mare v omáčce s červenou paprikou a tuňák Rio Mare v omáčce s cibulí. Obě nové příchutě omáčkové řady kvalitních tuňákových produktů jsou k dostání v obchodech v 160 g konzervě za doporučenou cenu 94,90 Kč.


Tuňáci Rio Mare v omáčce obsahují kvalitní maso dvakrát očištěného tuňáka pruhovaného s kousky sladké červené papriky nebo neodolatelně jemné cibulky. Krémovou konzistenci a chuť dodává omáčkám kvalitní rajčatový protlak. Obě novinky doplňují na trhu, již od loňského roku dostupnou, oblíbenou variantu tuňáka Rio Mare v rajčatové omáčce s hráškem a červenou paprikou.

 

Zajímavosti z domovaZajímavosti z domova

 

Velká výhoda všech Rio Mare omáčkových produktů je zejména v jednoduchosti přípravy pokrmů. Výrobky jsou ideální k přípravě rychlé svačiny i plnohodnotného oběda nebo večeře pro celou rodinu. Nové Rio Mare v omáčce se skvěle hodí ke konzumaci zastudena s chlebem nebo jiným pečivem. A za vyzkoušení stojí také úprava zatepla ve spojení s bramborovým pyré, kukuřičnou kaší nebo s klasickými přílohami, jako jsou rýže a těstoviny.

Tuňákové maso patří k nejvýživnějším ve srovnání s ostatní rybí konkurencí. Je hlavně bohaté na bílkoviny, vitamíny a minerály. Obsahuje esenciální bílkoviny, Omega 3 mastné kyseliny, značné množství fosforu, jódu, fluoru a selenu nebo vitamíny B12, B3 a D. Výrobky Rio Mare jsou chutné, zdravé, snadno stravitelné a představují tak podstatnou součást vyvážené stravy.

 

Víte, že…?

  • tuňák pruhovaný dostal jméno podle pruhů v břišní oblasti, dosahuje hmotnosti 3 až 4 kg;

  • žije v mělčích vodách mezi oběma obratníky a v teplotách kolem 30 °C;

  • jedná se o nejčastěji lovený druh tuňáka, přes 60 % veškerého ročního odlovu tuňáků;

  • přibližně 77 % odlovených tuňáků pochází ze západní části Tichého oceánu a z Indického oceánu

  • tento druh tuňáka je oceňován pro svou světlou barvu a příjemnou chuť a také se nejvíce používá ke konzervování;

 

Poznámka redakce:

Společnost BOLTON CZECHIA

Je dceřinou firmou skupiny Bolton Group, která je dynamicky rostoucí mezinárodní společností vyrábějící a uvádějící na trh širokou řadu vysoce kvalitních spotřebních výrobků, jež jsou přítomny ve více než 125 zemích světa. Klíčovou potravinářskou značkou Bolton Czechia je Rio Mare. Mezi další výrobky z portfolia Bolton Czechia pro Českou republiku patří zejména extra panenské olivové oleje Monini, krájená rajčata a pyré Valfrutta, semolinové těstoviny Pasta Reggia, italská pesta Arisi, šťáva ze sicilských citronů LiMMi, balsamikové octy Ponti a nově také japonské sójové omáčky Kikkoman. Více na www.boltonczechia.cz a www.riomare.cz

TZ: 25. června 2015

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku


reklama


Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy