REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Největší množství alkoholu v krvi

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Největší množství alkoholu v krvi zaznamenali na štětínské záchytce v Polsku v roce 1993. Ačkoli podle lékařů je 5 promile alkoholu smrtelných, tento návštěvník měl neuvěřitelných 7,9 promile, rovněž bez smrtelného konce. Před ním zde měli „zákazníka” se 6,1 promile v krvi.

Pětatřicetiletý Polák měl velké štěstí. Počátkem prosince 2004 zřejmě neudržel na uzdě svou náklonnost k alkoholu a na večírku „nabral” 12,3 promile. Zhruba trojnásobně tak překročil smrtelnou dávku. Muž z vesnice nedaleko Varšavy přežil nejen svou opilost ale i srážku s autem.

Neuvěřitelných 4,78 promile alkoholu naměřili lékaři 47 letému řidiči z Třebíčska, který tragicky zahynul na následky jím způsobené dopravní nehody u Dlouhé Brtnice na Jihlavsku. Policisté nevěřili svým očím, když se jim do ruky dostaly výsledky zmíněného testu. Podle nich by už musel být mrtev jen po samém požití tohoto množství alkoholu, neboť takové množství je již samo o sobě smrtelné.

Arrak – destilát z rýže, cukrové třtiny nebo kokosové šťávy, někdy i z melasy cukrové třtiny původem z Indie. Největším výrobcem je ostrov Jáva, nejznámější značka Batavia Arrak. Arrak se hodí k přípravě grogu a punče. Je bezbarvý nebo slabě nažloutlý s jemnou rumovou příchutí. Arrak je destilovaný z rýžového kalu a často také z cukrové třtiny.

Největší spotřeba alkoholu v Evropě na obyvatele a litr alkoholu je v Portugalsku 11,2 litru, 2. místo Francie – 11,1 litru, 3. místo Německo 10,7 litru a 4. místo Česká republika 10,7 litru. Na posledním místě je Island 3,7 litru alkoholu na obyvatele.

Červen 2004

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku


reklama


Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy