REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Máme rádi bramboráky

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Rydy a tipy vybrané z dopisů našich čtenářů a čtenářek. Zde najdete několik řádek od paní Maruš.


Mimo jiné máme rádi bramboráky. Já je dělám jen malé jako volská oka. Musím jich dělat velké množství aby zůstaly i k večeři a aby se mohlo celé odpoledne chodit a po jednom je ujídat. Někdy ovšem neodhadnu množství, nebo není tak velký hlad a stejně zbudou. Když zůstanou do druhého dne, tak je rozložím na pekáč, na každý kousek dám kolečko měkkého salámu nejlépe šunkový, na to položím nějaké ovoce i kompotované. Nejlepší jsou broskve nebo meruňky, ale může být i jiné ovoce. Nahoru položím plátek tvrdého sýra. To celé dám na několik minut zapéct pod gril. Upozorňuji, že je to chuťovka které málo kdo odolá. Zapékané bramboráčky s ovocem se dají nabídnout i nenadálé návštěvě a vůbec nic se tím nepokazí. To však musí být hotové bramboráčky v mrazáku! Pak se musí bramboráčky nejdříve chvilku zapéci (rozmrazit) pod grilem, pak se položí salám, ovoce a sýr a znovu se zapečou.

To že dělám malé bramboráčky vlastně zavinila moje babička, která je dělala na velké litinové pánvi, které říkala TÁL. Vždy rozprostřela jednu lžíci těsta a vznikl malý bramboráček který měl krásně křupavý okraj. Já jako dospělá jsem je začala dělat stejně jen pánev byla obyčejná. Když jsem objevila pánev na volská oka, tak jsem zajásala a hned jsem si ji pořídila a od té doby mám smažení bramboráků jednodušší.

Autor: dopisovatelka paní Maruš

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku


reklama


Nejnovější články

Na webu Rybářský rozcestník.cz najdete unikátní rybářskou kuchařku!

Rybářský rozcestník.cz je přehledný, moderní web pro zapálené rybáře a rybářsky plný fotografií i kvalitních článků o rybách a rybářích. Kromě jiného na tomto portálu najdete atlasy ryb, živočichů a vodních rostlin, také encyklopedii rybářských uzlů a mnoho dalšího. Nepřéhlednutelná je také na webu rybářská kuchařka, která by mohla padnout do oka i nerybářům!

číst dále ...

Hrátky s čokoládou

Inspirujte se tímto originálním videem a ozdobte dezerty netadičními čokoládovými tvary. Podévejte se, co dokáže led či studená voda s rozpuštěnou čokoládou. Nejsou to kouzla, jen um šikovných cukrářů. :)

číst dále ...

Italská kuchyně sahá až do pravěku, jak se zrodila a měnila v průběhu staletí?

Kdo by neznal skvělou pizzu nebo italské těstoviny s rozmanitými druhy omáček? Italská kuchyně je jednou z nejrozšířenějších na světě a její základy můžeme stopovat až do neolitu. Vydáme se na cestu italského jídla od jeho počátků až do dnešních dnů. A změn je za ta staletí požehnaně.

číst dále ...

Láska na talíři: jaké valentýnské pochoutky připravit vašim nejmilejším

Ne nadarmo se říká, že láska prochází žaludkem. Svatý Valentýn je za rohem a jak lépe ho oslavit, než dobrým jídlem a pitím! Je zvykem brát svou drahou polovičku na romantickou večeři, ale po letech mohou i ty nejluxusnější restaurace omrzet. Přitom můžete romantickou atmosféru vykouzlit i v pohodlí vašeho domova a připravit lahodný pokrm partnerovi či partnerce sami. Vaše úsilí jistě nadchne protějšek více než drahé menu v restauraci. Jako inspiraci jsme pro vás vybrali několik receptů z oblíbených pořadů o vaření na TV Paprika.

číst dále ...

Při očistě organismu pomůže i konopí

Nejlepší očistou pro tělo je dodržování zdravého životního stylu, tedy dostatek pohybu a kvalitního spánku a pravidelná a zdravá strava. Chcete-li se pročistit, určitě dopřejte svému tělu dostatek ovoce a zeleniny, které vám dodá energii a dobrý pocit. Svůj jídelníček celkově odlehčete a nebojte se na něj zařadit také konopí, které je zdrojem všech pro tělo potřebných látek.

číst dále ...

Valentýnské menu II.

Tip, jak by mohlo vypadat vaše valentýnké menu. Je to jen inspirace, přizpůsobte si slavností tabuli na Svatého Valentýna vašim chuťovým buňkám, nebo spíše mlsnému jazýčku vašeho partnera či partnerky! :)

číst dále ...

Valentýnské menu I.

Ačkoli je máj lásky čas, nesmíme zapomenout ani na svátek všech zamilovaných, a to na sv. Valentýna. A protože láska prochází žaludkem, přinášíme vám pár tipu na večerní menu, kterým jistě svou polovičku očarujete. Pokud celé menu nestíháte připravit, rozhodně si připravte alespoň čokoládové košíčky se srdíčky. Ty se budou hodit každopádně.😊

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy