REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Recepty, které si děti uvaří sami

Náš kuchtík Dominik zde uveřejnil některé recepty, které sám v kuchyni rád uvaří pro sebe a své kamarády. Pokud máte také takové oblíbené recepty, pošlete nám je a my je rádi zveřejníme a třeba i s fotkami, jak je připravujete!

Alenčiny kuřecí medovky

Tento recept věnuji naší malé dopisovatelce Alence Melánii, která mě udělala velkou radost, že mi napsala pár zpráviček do diskusního fóra. Tímto tě kámoško zdravím a uveřejňuji recept, který jsem speciálně pro tebe s tátou vymyslel. Doufám, že ti bude chutnat a pokud ne nevadí. Prubnem příště zase něco jiného!

Babičkovský recept – Tlustá palačinka

Nazdar dětska, když se doma nudím a honí mě mlsná, tak si uvařím tlustou palačinku. Recept mě naučil táta, ten má recept od své babičky. Nemusíte se bát, že ho nezvládnete, mě je teď  9 let a od 8 roků si zkouším sám vařit. Někdy i pro svého bráchu, je sice starší, ale je to lenoch.

Hemenex se šunkou

Čus dětska, tady máte ten recept, co jsem vám minule slíbil. Pěkné vaření a ať to nespálíte!

Mňamkové gofri

Zdravčo kámoši! S tátou jsem se radil, jakou mňamku pro vás tentokrát uklohníme a volba padla na gofri. Jsou to vafle z lívancového těsta, které koupíte hotové v každém větším supermarketu. Já vám teď prozradím, jak si je připravuji já, když mě chytne mlsná:

Suprácký toasty

Čus dětska! Minule jsem vám slíbil ukázat, jak si dělám svačinku do školy. Toasty se salámem, sýrem a kečupem vpohodě zmáknete, akorát musíte doma v kuchyni vyštrachat toastovač a z ledničky vydolovat pár kousků salámu, plátkový sýr, máslo a dle chuti kečup nebo hořčici.

Ťamanská polévka

Polévky fakt nemusím! Ahoj dětska, polévky nemám vůbec rád až na jednu vyjímku. Dělám si mou vyhlášenou “Ťamanskou polévku”, kterou se mnou rád mlsá i můj táta a brácha. Zkuste trento racept a zjistíte, že i polévky mají něco do sebe.

Zapečený zbejvák

Ahoj parťáci, užili jste si prázdnin? Já teprve příští týden frčím na tábor a samozřejmě nějaký vychytaný recept z polní kuchyně určitě dovezu. Dnes vám však poradím, jak na to, když doma skoro nic není a rodiče stále nejdou …
Přejít na stranu:

reklama

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy