REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Jak si vyrobit domácí těstoviny

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Foto postup receptuPřipravit si domácí těstoviny není žádná věda, ani vám to nezabere příliš času. Dnes se s vámi podělím o to, jakým způsobem dělám těstoviny já. Po kliknutí se vám otevře recept i s postupem ve fotografii.


Co k výrobě domácích těstovin potřebujete (základní těsto)

200 gramů hladké pšeničné mouky – výběrové, 2 celá vejce, 2 lžíce olivového oleje, trošku vody, 1/2 lžičky soli. Těstoviny solíme v tehdy, chceme-li je okamžitě konzumovat. Pokud si chcete těstoviny vyrobit “do zásoby” a usušit, pak určitě nesolte, protože by vám zvlhly. Co se týče oleje, ne vždy mám po ruce olivový, klidně použijte např. slunečnicový, není to až tak dramatický rozdíl.

 

Foto postup receptu

 

Postup při výrobě domácích těstovin

Prosejeme mouku a na vále uděláme důlek, do kterého rozklepneme dvě celá vejce – měla by mít pokojovou teplotu, přidáme i dvě lžíce oleje a půl čajové lžičky soli, pokud budeme těstoviny chtít hned konzumovat. Pokud je těsto příliš tuhé, přidejte malinko vody. Vypracujeme těsto, uděláme z něj bochánek a zabalíme do potravinové fólie a necháme tak asi hodinu odpočívat.

 

Foto postup receptu

 

Těsto si rozdělíme na 2 poloviny, aby se nám lépe pracovalo a z každé vyválíme placku o síle cca 2-3 mm. Vál musí být dobře pomoučený. Plátem těsta při válení pootáčíte, abyste dosáhli rovnoměrného rozválení. Pokud máte plát těsta takto připravený můžete rádýlkem či ostrým nožem krájet nudle délky a velikosti, kterou chcete dosáhnout.

 

Foto postup receptu

 

Pokud máte zpracovány oba pláty těsta a připravené těstoviny požadovaného tvaru, připravte si velký hrnec s vodou. Těstoviny vyžadují velké množství vody, ve které se budou vařit, takže hrnec by měl být opravdu velký.

 

Foto postup receptu

 

Do hrnce dáme vodu, přivedeme k varu, osolíme. Na 300 gramů těstovin dáváme 1lžičku soli.

 

Foto postup receptu

 

Těstoviny dáváme do hrnce s vodou až v okamžiku, kdy voda již pořádně vře, ne dříve. Je dobré občas je promíchat, aby se nelepily ke dnu hrnce. Vaří se dle velikosti cca 3-10 minut. Velikost, kterou vidíte na obrázku – zhruba deset minut. Po uvaření rychle slijeme přes cedník.

 

Tyto těstoviny můžete konzumovat samostatně nebo jako přílohu např. k masitým pokrmům.

 

Foto postup receptu

 

Pokud přijmete můj typ dělávám i těstoviny kurkumové a jsou vynikající. Kurkuma je nesmírně zdravá a navíc těstoviny nádherně obarví. Pokud chci těstoviny do polévky, samozřejmě přizpůsobím tvar i velikost.

Recept na kurkumové těstoviny najdete zde www.woman-today.cz/products/maricina-zdrava-polevka-s-domacimi-kurkumovymi-testovinami/.

 

Ať se vám podaří a chutnají vám.

 

woman today

Zdroj: www.woman-today.cz

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku


reklama


Otevírací doba, nejnovější akční letáky, otevírací doba prodejen, provozoven a institucí z celé České republiky.

Nejnovější články

Co je to půst? A proč ho držet?

Vyzkoušejte si, zda vašemu tělu neprospěje začít jíst střídmě, jak to dělaly vaše babičky a prababičky. Po hojných a výživných vánočních svátcích začali naši předkové slavit další blahobytný svátek plný domácích zabíječek, pečené drůbeže a koblih, byl to masopust. Masopustem je označováno více jak 40 denní období od Tří králů 6.1. až do Popeleční středy. Po tomto období hojnosti však v minulosti vždy následoval půst. Před svátky jara Velikonocemi a Kristovým zmrtvýchvstáním bylo potřeba očistit tělo i mysl a začít žít střídměji. A k tomu byl dobrý právě půst, který tehdy trval 6 týdnů.

číst dále ...

Kukuřice 4x jinak!

Měkká a sladká jádra kukuřice přidávají do receptů nezaměnitelnou chuť a texturu. Při vaření se kukuřice může využívat v různých formách – čerstvá, vařená, grilovaná nebo konzervovaná. Snášejí ji lidé, kterým vadí lepek, první zoubky si na kukuřičných křupkách brousí batolata, dospělí si bez popcornu nedovedou kino ani představit.

číst dále ...

Lektorka zdravého vaření radí: 5 tipů pro fresh start v novém roce

Konec roku byl protkaný cukrem a spoustou jídla, i když jsme v tom třeba byli nevinně. Cukroví na každém rohu, vaječný koňak, štola pěkně zasněžená moučkovým cukrem, sladký svařák na vánočním trhu, medovina, jako dárek od návštěvy bonboniéra. K tomu řízky, klobásky, tučné sýry a misky s brambůrkami. S blížícím se začátkem nového roku mnozí z nás cítíme, že bychom chtěli odstartovat nový rok zdravěji a cítit se energicky. Dobrá zpráva je, že stačí pár změn a brzy pocítíte výsledky.

číst dále ...

Měsíc šéfkuchařů nabídne pokrmy, které si už jindy v Praze nedáte

Šest pražských podniků, šest speciálních jídel – to je únorový měsíc šéfkuchařů, který nabídne nejen českou klasiku v moderním hávu, ale i mezinárodní gastronomii. Do měsíce šéfkuchařů, který bude probíhat po celý únor, se zapojily podniky Bruxx, Vinohradský Parlament, Brambory, Sia, Bistro Sisters nebo Cukrář Skála. Podniky umožní ochutnat pokrmy, jež v menu běžně nenabízí.

číst dále ...

Kombucha – nápoj nesmrtelnosti, který zpestří nejen suchý únor

Držíte letos suchý únor? Bezesporu je to skvělá volba pro naše tělesné i duševní zdraví. Bez alkoholu se zlepšuje spánek, soustředění a dost často i stav naší peněženky. Ale nabízí se otázka: Co pít, když nepiji? Když člověk nepije alkohol, má dost často omezený výběr – sladké limonády, ochucená nealko piva, a to je všechno. Co takhle zkusit Kombuchu? Nejen že skvěle chutná a není samý cukr, ale je plná antioxidantů a zdraví prospěšných látek. Je to vlastně fermentovaný čajový nálev, který má právě díky kvašení skvělou osvěžující chuť. Ráno nastartuje organismus a večer klidně nahradí drink. A to doslova.

číst dále ...

Způsob mletí zrn ovlivňuje chuť i kvalitu mouky

Proces mletí obilí je při výrobě mouky nesmírně důležitý. Ovlivňuje jak chuť výsledného produktu, tak i nutriční hodnoty mouky. Od okamžiku sklizně do chvíle, kdy si v obchodě vyberete svůj sáček, ujde zrno a posléze mouka dlouhou cestu. Ta se často liší podle mlýna, kde dochází k mletí.

číst dále ...

Když zavřete vinaře a kuchaře spolu do sklepa…

…vykouzlí vinařskou kuchařku. Není nic nového na tom, že se vína liší region od regionu, doslova kopec od kopce a vinař od vinaře. Že má každý kuchař svůj nenapodobitelný rukopis a používá jinak jiné regionální suroviny, také nepřekvapí. Ale o to zajímavější dílo vznikne, když se tyto jedinečné projevy lidské nápaditosti spojí dohromady. A co teprve, kdy je těch vinařů a kuchařů dohromady 30.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy

Rejstřík receptů jídel a nápojů Rejstřík článků