REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Domácí ovocné nanuky s překvapením

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Léto a prázdniny se pomalu ale jistě blíží ke konci, slunečné počasí nám ale snad ještě chvilku vydrží, navíc co si budeme povídat, především děti se zmrzliny nikdy nenabaží. Připravte si proto domácí ovocné nanuky, které vás příjemně osvěží a můžete je navíc vyšperkovat podle vlastní chutě. Je to tak jednoduché.


Nanuk je mladší bratr zmrzliny. Za jeho vznikem stojí mladík Frank Epperson, který na něj v roce 1905 přišel úplnou náhodou. Jednoho dne totiž zapomněl svůj kelímek s limonádou a brčkem přes noc na verandě. Když jej ráno našel, tekutina s brčkem byla zmrzlá, ale chuťově stejně dobrá, možná i lepší. Epperson si uvědomil potenciál zmrzlé tekutiny na „tyčce“ a začal ji podomácku vyrábět. Pro děti, pro přátele. Vynález si nechal v roce 1921 patentovat, a tak mohl celý svět začít postupně poznávat zmrzlinu na špejli, později označovanou za nanuk.

 

 

Domácí je stejně nejlepší

Domácí příprava nanuků není nijak náročná, větší děti je klidně zvládnou samy, ty mladší s malou pomocí a dozorem. Nechte se inspirovat nebo vytvořte vlastní originální recepturu nanuků, které budou chutnat právě vaší rodině. Pokud se vám výsledek vydaří, vyfoťte jej a nahrajte na www.haribomalycukrar.cz. Tak se přihlásíte do rodinné kulinářské soutěže o sladké i hodnotné ceny, včetně zážitkového víkendu pro celu rodinu v Praze.

Recepty na nanuky, ale i další druhy zmrzlin najdete zde: zmrzliny, se zmrzlinou, mražené dezerty

 

Ovocné nanuky se sladkým překvapením pro děti

Pořiďte si tvořítka na nanuky, dnes je seženete téměř na každém kroku a vaši peněženku příliš nezatíží. My jsme k přípravě nanuků použili nadrobno nakrájené ovoce, konkrétně jahody, kiwi a borůvky, lístky osvěžující máty a oblíbené bonbony Haribo Flower Power, které je krásně rozjasní a děti určitě mile překvapí. Ingredience jsme vložili do nádobek pro tvoření nanuků a pak jen zalili pomerančový nebo rybízovým džusem, pro některé jsme zvolili také nápoj s aloe vera. A výsledek? Vynikající domácí osvěžení pro každou příležitost. Vyzkoušejte je i vy!

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

3 rozdílné recepty na výbornou křehkou pizzu

Jen málokdo by odolal tak oblíbenému pokrmu, jako je právě pizza. Ta se dá připravit na mnoho chutných způsobů, mezi nimiž si svého favorita dokáže najít úplně každý. I my vám přinášíme hned tři zajímavé recepty, díky kterým si v pohodlí svého domova tuhle oblíbenou dobrotu hravě připravíte. Tak schválně – který z receptů se rozhodnete vyzkoušet?

číst dále ...

3 trendy a rychlé recepty na letní party

Čekáte partu přátel nebo chystáte rodinnou oslavu? Je jasné, že chcete všechny co nejlépe pohostit a nakrmit, ale zároveň musíte kromě jídla připravit i spoustu dalších věcí. Následující recepty na rychlá a trendy jídla vám ušetří čas a zajistí perfektní výsledek.

číst dále ...

Léto voní po máku

Léto je v plném proudu a teplé počasí láká posedět na zahrádce či balkónu. Příjemným společníkem může být dobrá kniha, stejně jako netradiční káva s dezertem. Už jste někdy ochutnali makovou kávu? Měli byste, mák je totiž opojná ingredience, která z každého receptu udělá gastronomický zážitek.

číst dále ...

Výlety za vínem – Zastavte se v Rakvicích v Enothece

Putování za vínem se stále těší obrovské oblibě. Morava je synonymem pro nádherné vinice, a ještě nádhernější víno. Pokud se chystáte za poznáním skvělého vína, určitě si přidejte na seznam návštěvu a degustaci v moderní Enothece Vinselekt Michlovský v Rakvicích.

číst dále ...

Jak na perfektní špekáček

Co patří k typickému českému létu? Koupání v rybníku, spaní pod stanem a také táboráky. Vlahé večery jsou jako stvořené pro rozdělání ohýnku a opečení výborných špekáčků. Jenže možná už jste s trochou zklamání zjistili, že ten kouzelný večer u ohně se špekáčkem na papírovém tácku a písničkami hranými na kytaru není takový, jaký si ho pamatujete. On totiž možná ani ten samotný špekáček není takový, na jaký s chutí vzpomínáte ze svého dětství.

číst dále ...

Bylinné drinky Erebos vstupují na trh s novým složením i vizuálem

Značka Erebos představuje novou generaci přírodních energetických nápojů. Na trh uvádí drinky s inovovaným složením, které doprovází redesign obalů a nový web. Pro letošní rok pak značka plánuje rozšířit dostupnost bylinných energetických nápojů na českém trhu.

číst dále ...

Zdraví i krása ukryté v syrovátce

Žlutozelená tekutina vzniká jako vedlejší produkt při výrobě sýrů či tvarohů, ale rozhodně se nejedná o odpad! Má totiž zázračné účinky na zdraví i na krásu. V létě chutná jako osvěžující nápoj a je součástí zdravých receptů…

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy