REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Dietrichová Marlene

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Herečka Dietrichová Marlene – slavná herečka Hollywoodu (německá, později americká herečka a šansoniérka se jmenovala vlastním jménem Maria Magdalena von Losch a narodila se 27.12.1901 a zemřela 6. května 1992).


Její dcera Maria Riva Dietrichova napsal o své matce vzpomínkovou knihu Mammy Dietrich. Ve 20. letech udržovala lesbický vztah se zpěvačkou Edith Piaf.

Byla v hotelu Polo Lounge stálou zákaznicí. Polo Lounge je součástí hotelu Beverly Hills. Scházejí se zde všechny hollywoodské hvězdy. Při kulinářských lahůdkách se zde sjednávají nejrůznější filmové projekty, role, honoráře, rozpočty aj. Marlene Dietrichová měla ve velké oblibě ryby a mořské živočichy a proto se zajisté dožila i vysokého věku. Ryby a mořské živočichy konzumovala upravené na nejrůznější způsoby. Velké oblibě se u ní těšilo maso ze sarančat. To se podusí na másle zalije vínem madeira, připraví se vodnice, ta se naplní připraveným sarančím masem, přelije holandskou omáčkou a zapeče. Od roku 1922 až do své smrti hrála v mnoha desítkách filmů. První její film byl Malý Napoleon aneb Takoví jsou muži z roku 1922.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku


reklama


Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy