REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

5 tipů co nezapomenout, když vyrážíte s dětmi k vodě

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Horké léto se vždy lépe tráví u vody, a to platí hlavně s dětmi. V české kotlině je k dispozici mnoho míst, která se dají navštívit a kde se lze pomocí chladivé vody náležitě osvěžit. Samozřejmě ale pořád existuje možnost odcestovat k moři v rámci rodinné dovolené. Kterou variantu si vyberete, záleží jenom na vás. V každém případě se ale pořádně vybavte. Jednotlivá místa jsou totiž vždy něčím specifická a vyžadují jiné prostředky pro děti na zabavení.


K bazénu

Někdo má to štěstí, že nemusí řešit daleké cesty k vodě a stačí mu vyjít na zahradu, kde ho čeká bazén. Obecně platí, že je s ním sice trochu práce, týkající se hlavně péče o jeho čistotu a o techniku, kterou je vybavený, za to pohodlí to ale určitě stojí. Proto, až ráno vstanete a zkontrolujete počasí a stav bazénu, roztáhněte ručník na lehátko, nezapomeňte se namazat opalovacím krémem a nafoukněte obřího plameňáka. Nebo jednorožce? Na trhu existuje mnoho variant nafukovacích zvířat, která udělají službu zejména vašim dětem. Pokud máte k dispozici víc takových zvířat a dětí připravených na vodní hrátky, uspořádejte turnaj ve shazování do vody. Uvidíte, že se děti zabaví a vám bude stačit jen vymyslet odměnu pro vítěze.

 

 

Na koupaliště

Chodili jste jako mladší rádi na koupák? Možná vám to zůstalo a teď tam s sebou berete svoje děti. Koupaliště je super místo, kde se můžou setkat kamarádi bez toho, že by museli čas trávit u někoho doma, a navíc se můžou zabavit ve vodě, kde si pořádně zablbnou. A jak je známo, po fyzické námaze přichází hlad. Potěšte tedy chuťové buňky nejenom svých dětí, ale i jejich kamarádů. Připravte jim zdravé a zároveň vynikající ovesné tyčinky a do procesu výroby zapojte i své potomky. Nechte je, aby popustili uzdu své kreativitě a tyčinky ozdobili podle toho, jak se jim to bude líbit. Skvělým pomocníkem mohou být gumoví medvídci HARIBO, kteří v kombinaci s ovesnými tyčinkami chutnají výborně. Recept je jednoduchý.

 

Recept na polomáčené ovesné tyčinky s HARIBO najdete po kliknutí na název receptu nebo jeho fotografii!

 

K řece

Pokud vás nebaví jenom se válet u vody a chcete i s dětmi zažít trochu akce, vydejte se sjíždět řeku. V České republice určitě najdete toky línější, které jsou vhodné pro začátečníky nebo třeba pro rodiny s dětmi. Jednou z takových řek je třeba oblíbená Berounka. Na ní se v klidu přesouváte z místa na místo a díky vodáckému pozdravu ahoj, který za dobu pobytu na řece řeknete nesčetněkrát, třeba narazíte na rodinu, se kterou se spřátelíte nejenom vy, ale i vaše děti. Pokud byste ale chtěli zažít trochu větší adrenalin, stačí odjet kousek za hranice. Vodní toky Salza nebo Enže v Rakousku nabízejí trochu jiné tempo sjíždění. Každopádně kromě plavek si do batůžku určitě přibalte i boty do vody, náhradní oblečení a raději i dětské plovací vesty, abyste měli jistotu, že budou mít děti přesně padnoucí velikost a vy už nebudete muset nikde nic shánět.

 

K moři

Jasnou volbou pro mnoho rodin je vyrazit v létě k moři. Už tradičně boduje Chorvatsko, přes léto zaplněné nejenom Čechy, ale díky vzrůstající popularitě i jinými národnostmi. Parádně si tady užijete i mimo hlavní sezonu. Třeba v září je pořád krásné teplo, takže o vodní radovánky určitě nepřijdete. Pro větší děti jsou na chorvatských plážích často připravené různé vodní parky se skluzavkami, skákacími můstky, nafukovacími rampami a podobně Pokud s sebou ale máte miminko nebo batole, nezapomeňte se vybavit hračkami na písek. Kyblíček, lopatka a hrabičky jsou zkrátka nutností pro rodiče, který s dětmi vyráží na pláž. Využijete je i na kamínkové pláži, kterých je v Chorvatsku požehnaně.

 

K přehradě

Pobyt u vody na některé z českých přehrad je obvykle výlet, který je lepší si rozložit do více dní. Na mnoha přehradách se dá totiž lenošení u vody spojit s prozkoumáváním daného místa i po historické nebo přírodní stránce. Kromě odpočinku a relaxace na pláži se také můžete svézt na šlapadle nebo motorové loďce, případně sledovat velké lodě, které vodami přehrad často proplouvají. Takovou možnost máte třeba na přehradě Slezská Harta, kde se kromě kochání výhledy nebo ježděním na loďkách můžete zastavit na jídlo v místních hospůdkách a barech. Ale třeba na Orlíku lze zavítat i na velice malebná místa, třeba na rozhlednu Onen Svět, poutní místo Makovou horu nebo uspořádat pochod lesem, kde určitě narazíte na houby. Proto s sebou mějte na tomto typu výletu vždycky dostatek peněz i v hotovosti, abyste mohli využít co nejvíc atrakcí a pořádně si těch pár dní s dětmi jako rodina užít.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

Ledové kávové drinky – TOHLE JE IN…stantní káva

Léto a prázdniny doslova vyzývají k experimentování. Třeba s kávou a ledem a… To už záleží na vás. Míchané drinky s instantní kávou jsou nový trend. Perfektně vypadají i chutnají, a hlavně jsou jednoduché na přípravu. Nabízejí osvěžení, energii a relax v jednom. Můžete zkoušet různé druhy limonád nebo ovocných šťáv, (ne)mlék a přidávat i alkohol. Inspirujte se vybranými recepty s instantními novinkami Jacobs – s jemnější Jacobs Velvet Crema, která je vyráběna ze světleji pražených zrn a nabízí velice jemnou, vyváženou chuť a bohatou pěnu, nebo Jacobs Intense, která naopak vyniká plnou a intenzivní chutí s neodolatelným aroma díky tmavšímu stupni pražení kávových zrn. Více na www.kavajacobs.cz/recepty. Je léto, míchejte a bavte se!

číst dále ...

Čas sklizně je tu, připravte si přírodní zásoby zdraví

Způsobů, jak si uchovat letní úrodu na zimní měsíce je hned několik a tou nejstarší je sušení. Dle historiků se první recepty na sušení ovoce objevují již 1 800 let před Kristem. Tehdy se sušilo na slunci či ve vzdušných tunelech, dnes již máme mnohem rychlejší a jednodušší způsoby. Metoda sušení je oblíbená především pro svou snadnost a efektivnost. Odstraníte-li z potravin vodu, zpomalíte růst mikroorganismů a můžete je uchovávat dlouhou dobu a při dodržení několika pravidel si zachovají i všechny zdraví prospěšné látky. Mezi další oblíbené způsoby zpracování ovoce a zeleniny je třeba zavařování nebo sterilace.

číst dále ...

Mezinárodní den prosecca je tady. Jak si ho vychutnat a kdy si ho lidé nejčastěji dávají?

Připijte si s námi! Oblíbené prosecco slaví, a to rovnou mezinárodním dnem, který připadá na 13. srpna. Přečtěte si o tom, proč je u nás toto šumivé víno stále populárnější a který z krajů podle dat společnosti Dáme jídlo vede v jeho popíjení. A k tomu si nezapomeňte dát skleničku lahodného prosecca. Kurýři ze společnosti Dáme market Vám ho dovezou čerstvě vychlazené až ke dveřím během chvilky.

číst dále ...

PICKWICK – letní čajové osvěžení

V horkých dnech bychom měli pravidelně doplňovat tekutiny, aby se organizmus na vysoké teploty lépe adaptoval. Pro pitný režim jsou vhodné také čaje, nejlépe osvěží studené nebo s ledem. A nejlepší je připravit si je doma. Stačí jen čaj uvařit, nechat vychladnout a pak můžete přidávat ingredience, které máte po ruce – sezónní ovoce ze zahrádky nebo mražené, okurku, bylinky, koření… a přislazovat co nejméně, nejlépe vůbec. Ideální je čaje střídat – černé, zelené, bylinné nebo u nás nejoblíbenější ovocné čaje – takže každý den můžete vychutnávat jiný. Pro inspiraci připravila značka Pickwick několik tipů na letní čajové osvěžení.

číst dále ...

Spaluje tuk a snižuje hladinu cukru v krvi. Pivo umí zázraky

Říká se, že pivo dělá hezká těla. To ovšem nemusí být nadsázka. Jeho střídmá konzumace může posloužit nejen našemu vzhledu, ale také fungování organismu. V čem nám tedy může pivo prospívat?

číst dále ...

Netradiční letní recepty s kvalitními potravinami

Léto se pomalu ale jistě přesouvá do své druhé poloviny. Nastává období, kdy dozrává nepřeberné množství ovoce a zeleniny. Pokud patříte mezi vyznavače zahrádkaření a s láskou pěstujete vlastní ovoce a zeleninu, zcela jistě nám dáte za pravdu, že v tomto období pomalu nevíte, kam s ní. Navíc i zemědělci mají hodně úrody a čerstvé, právě sklizené zeleniny z naší produkce jsou doslova plné obchody. A proto přinášíme nové recepty, které se na konec léta dokonale hodí. Společně si připravíme studenou rajčatovou polévku, zeleninový bowl s jáhlami a grilovanou zeleninou, ledový čas s borůvkami a meduňkou a jako sladkou tečku přinášíme vdolky s meruňkovým džemem. Abyste měli vždy jistotu, že kupujete kvalitní suroviny, zaměřte se při výběru potravin na přítomnost log kvality Klasa, Regionální potravina nebo BIO na obalech jednotlivých potravin.

číst dále ...

5 tipů co nezapomenout, když vyrážíte s dětmi k vodě

Horké léto se vždy lépe tráví u vody, a to platí hlavně s dětmi. V české kotlině je k dispozici mnoho míst, která se dají navštívit a kde se lze pomocí chladivé vody náležitě osvěžit. Samozřejmě ale pořád existuje možnost odcestovat k moři v rámci rodinné dovolené. Kterou variantu si vyberete, záleží jenom na vás. V každém případě se ale pořádně vybavte. Jednotlivá místa jsou totiž vždy něčím specifická a vyžadují jiné prostředky pro děti na zabavení.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy