REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Víno, ženy, zpěv a letos i koupání zdarma – Aqualand Moravia zve na Pálavské vinobraní

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Dobré víno, krásná krajina a Aqualand Moravia – to jsou tři věci, které jsou pro Jižní Moravu typické. Už v září si je proto zájemci ze všech koutů republiky budou moci užít všechny najednou. Mikulov hostí od 8. do 10. září tradiční Pálavské vinobraní. Jubilejní sedmdesátý ročník však bude zvláštní nejen svým bohatým programem, ale i spoluprací s nejnavštěvovanějším turistickým cílem Jihomoravského kraje – Aqualandem Moravia. Každý návštěvník vinobraní tak bude mít po zakoupení vstupenky možnost využít zvýhodněné vstupné do aquaparku.


Pálavské vinobraní patří v Mikulově k nejvyhledávanějším akcím roku. Milovníci vína a dobré zábavy se do města sjíždějí z celé republiky i sousedních zemí. Letos si navíc kromě vína a folklóru mohou užít i adrenalin v nejmodernějším českém aquaparku. „Vinobraní v Mikulově je unikátní akce, jsme proto moc rádi, že ji můžeme podpořit. Při předložení vstupenky na Pálavské vinobraní tak všichni návštěvníci získají při zakoupení celodenní vstupenky pro dospělou osobu druhý vstup zcela zdarma,“ komentuje Blanka Marková z Aqualandu Moravia a dodává, že výhodné vstupenky mohou zájemci využít až do 15. listopadu.

Přesto, že hlavním tématem vinobraní je pochopitelně víno, na akci si přijdou na své všechny věkové skupiny. Po celém městě je připraven bohatý program pro rodiny s dětmi, mladistvé i starší návštěvníky. Vše vypukne v pátek 8. září v 16.30 slavnostním zahájením vinobraní na mikulovském Náměstí, následovat budou vystoupení hudebníků, artistů a dalších umělců, kteří budou bavit lidi po celé tři dny. Zájemci si budou moci prohlédnout ukázky zpracování hroznů a ty nejlepší vzorky samozřejmě ochutnat. Degustace vína, burčáku i gastronomických specialit budou probíhat po celém městě. Znalci kvalitního vína pak ocení Národní soutěž vín s ochutnávkou, jež se celý víkend koná v hlavním zámeckém sále. Pro milovníky historie je zase připravena výstava mapující celých sedmdesát let Pálavského vinobraní.

 

 

Poznámka redakce:

Aqualand Moravia je nejmodernějším a největším aquaparkem v České republice. Děti i dospělí se mohou vyřádit na 20 vnitřních a venkovních tobogánech a skluzavkách s celkovou délkou více než 1,7 km. Venkovní vodní atrakce Abyss a Boomerango určené až pro 3místné rafty si mohou v letních měsících návštěvníci vyzkoušet v rámci České republiky pouze v Aqualandu. K dispozici jsou, kromě jiných, i oblíbené celoročně otevřené tobogány U-Wave, Supercrater, Wild River nebo YellowCrash. Dětem jsou určené dětské bazény a skluzavky, užijí si také v bazénu s atrakcemi, kde mají k dispozici skákadla, šplhací sítě nad vodou, bublinkovače nebo chrliče. Aqualand nabízí celkem 12 bazénů s vodní plochou 3000 m2, některé s využitím vody z místního termálního vrtu, rozsáhlou wellness zónu Forum Romanum, sluneční a římské lázně, Imperium Restaurant a Coffeeland.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy