REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Trhané vepřové maso na grilu (Pulled pork)

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Trhané vepřové maso je klasika amerického barbecue kuchyně. Dá se připravit například z menšího kousku vepřové plece, ovšem také z celého prasátka, což je pracnější, trvá to kolem 14 hodin a to nepočítáme napíchání a odležení selete, ale výsledek je opravdu neuvěřitelný!


Prase se peče 14 hodin v peci, předem napíchané 8 % solným nálevem, ve kterém jsou také různé nasekané bylinky. (Nakládá se i několik dní předem!) V peci se rozdělá oheň z tvrdého dřeva zhruba z 0, 5 pm, na uhlíky ze dřeva se nasype dřevené uhlí, ne moc, na rošt se vloží prase, pec zaklopí a pak se selátko pomalu peče. Teplota nesmí být vysoká, kolem 80 °C. Je do´bré mít v mase zapíchnutou sondu na kontrolu teploty. Teplota víka pece se taky průběžně měří. Teplotu v peci lze krásně regulovat dvířky pece a přívodem vzduchu.

 

 

Po 7 hodinách se prase otočí, a peče se pomalu dál. Asi po 14 hodinách by mělo být prase měkké a hotové. Potom se prase přendá na štoček, odstraní se kůže a maso se natrhá na drobné kusy, tzv. trhané vepřové. V originále se nazývá Pulled pork. Trhané maso se teplé vkládá do bulek obložených se zeleninou a dresinkem.

 

 

Zdroj textu i fotografií: www.steakgrill.cz

 

Poznámka redakce:

Steak grill je restaurace s mezinárodní kuchyní a s vlastním konceptem nacházející se u dálnice, poblíž Roudnice nad Labem. Vaří podle tradičních receptur a postupů – vždy z čerstvých surovin a na zařízeních k daným jídlům určených. Majitele je Jaroslav Honzajk, šéfkuchař a uznávaný odborník na grilování a rožnění, člen Asociace kuchařů a cukrářů a certifikovaný komisař AKC.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

20 nejlepších receptů na džemy a marmelády

Džem má řidší konzistenci a většinou obsahuje celé kousky ovoce. Marmeláda je tužší a připravujeme ji z hodně vyzrálého ovoce, které buď prolisujeme strojkem na ovoce, nebo rozmixujeme a propasírujeme přes síto. Takže stručně: džem se vaří z celého nebo na kousky nakrájeného ovoce, základem marmelády je ovocný protlak (prolisované ovoce). Ale dost teorie! Přinášíme vám ty nejlepší recepty na džemy a marmelády z naší databáze. Tady jsou.

číst dále ...

Snídaňové kaše na každý den

Pět pracovních dní v týdnu, 5 inspirací pro milovníky kaší. Protože není nic lepšího než začít hektické ráno zdravou bombou, která vám dá energii do celého dne.

číst dále ...

Vinařské stezky a cyklostezky

Teplé letní počasí přímo vyzývá k pohybu a aktivně strávenému času. Za vínem, sportem a nádhernou přírodou se vydejte na jižní Moravu, kde najdete několik vinařský stezek a cyklostezek. Tato unikátní 1 200 km dlouhá síť značených cyklostezek protkává území všech jihomoravských vinařských podoblastí. Trasy jednotlivých okruhů jsou perfektně zpracovány do map s informacemi o jejich délce, výškovém profilu a stavu povrchu. Nenechte krásy Moravy dlouho čekat a vydejte se vstříc krásám přírody a vína.

číst dále ...

Kulaté 3D dorty – veselé i elegantní, každý si najde ten svůj

Pomalu ubíhající karanténu jsme si krátili pečením a vařením, a tak není divu, že už nás klasické dorty začaly trochu nudit. Pokud zrovna chystáte oslavu, inspirujte se našimi zábavnými 3D dorty. Všechny jsou kulaté, a přitom každý úplně jiný.

číst dále ...

Hranolky mají svůj den, co o nich víte?

13. červenec je celosvětově známý jako Mezinárodní den hranolek (Fête de la Frite). Tento zvláštní den vznikl v roce 1977, kdy se pan André Desboise a lovecká společnost Sulignat rozhodli uspořádat slavnostní den a pozvat obyvatele vesnice a majitele okolních panství. V tento den připravili 10 kg hranolků, následující rok se rozhodli pro velký úspěch akci opakovat a tak vznikl Fête de la Frite. Od roku 2015 oslavy provází tematické průvody, historické hry a soutěže o nejlepší hranolky. V Belgii se tento svátek slaví 14. července a ve zbytku světa připadá na 13. července. Ale celosvětově nejznámější hranolky jsou ty z McDonald´s.

číst dále ...

Tančící, Teddy i Zlatý: Mezinárodní den gumových medvídků je po roce opět tu

Léto je tu a s ním i prázdniny plné zábavy. Zpestřete si tyto dny a 15. července oslavte Mezinárodní den gumových medvídků, kteří se po generace těší oblibě po celém světě. Významný je tento rok především pro Haribo, největšího výrobce želatinových bonbonů, které letos slaví 100 let od svého založení. Znáte všechny medvídky, kteří patří do jeho rodiny?

číst dále ...

Ryba je perfektní surovina na léto. Víte, jak na ni?

Dříve lidi jedli vše, co vypěstovali nebo ulovili. Jednou z nejdůležitějších potravin byla právě ryba. Výzkumy potvrzují, že všichni, kteří je pravidelně konzumují, vykazují lepší zdravotní stav než ti, kteří se jim vyhýbají. Češi bohužel patří spíše do té druhé skupiny. Nesníme ani čtvrtinu evropského ročního průměru. Přitom kvalita našich ryb je opravdu vysoká. Své TOP postavení si u nás udržuje tradiční kapr. O sladkovodních rybách prozradil Akademii kvality mnoho zajímavostí Ing. Martin Urbánek, Ph.D., zástupce ředitele Rybářského sdružení České republiky.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy