REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Svačinová inspirace od Michala Suchánka, hlavního pekaře La Lorraine

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

PR-La LorrainePečivo již dávno není jen pšeničný rohlík, nebo chléb Šumava. Využijte rozmanitosti světa pečiva a vyzkoušejte bezpočet tvarů a kombinací chutí, které pečivo La Lorraine nabízí.


Multicereální bageta s kozím sýrem, krůtí šunkou a fíkovým džemem

Na 1 porci budete potřebovat:

 • středně velkou tmavou rustikální bagetu La Lorraine
 • 20 g ledového salátu

PR-La Lorraine

 • 10 g polníčku
 • 50 g plísňového kozího sýra
 • 50 g krůtí šunky
 • 5 g pomazánkového másla
 • 10 g fíkové marmelády

Postup:

Čerstvou bagetu podélně prokrojíme, tak aby jedna strana bagety zůstala vcelku. Spodní díl potřeme rovnoměrně pomazánkovým máslem a posypeme sekaným ledovým salátem s listy polníčku. Krůtí šunku zavineme do ruliček, nebo ji přeložíme do esíčka a střídavě vkládáme s  plátky kozího sýra. Na závěr pokapeme fíkovou marmeládou.

Tip Michala Suchánka

Zavinutím, nebo překládáním šunky docílíme bohatého objemu náplně bagety.

 

Rustikální bageta s Chorizem

Na 1 porci budete potřebovat:

 • středně velkou rustikální bagetu La Lorraine s pohankou
 • 10 g pomazánkového másla

PR-La Lorraine

 • 20 g rukoly
 • 30 g Choriza (španělský salám)
 • 20 g grilované cukety
 • 80 g vařeného vejce
 • 10 g majonézy

Postup:

Tato svačinka svojí kombinací nadchne milovníky španělské kuchyně. Čerstvou bagetu podélně prokrojíme a jemně potřeme pomazánkovým máslem, na které rozmístíme rukolu. Střídavě pak prokládáme plátky vlažné grilované cukety, přeloženými kolečky Choriza a vychladlým vařeným vejcem. Oblohu završíme několika kapkami majonézy.

Tip Michala Suchánka

Tento recept můžeme inovovat výměnou Choriza za plátky roastbeefu obaleného v pepři.

 

Zdroj: www.lalorraine.cz

Další články k tématu: Rady, jak nakupovat a skladovat pečivo

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

Nejlepší pomocníci do kuchyně pro profesionální i domácí použití

Plnička klobás Kdo by neměl rád klobásy. Směs na dobrou klobásu je opravdu jednoduché vyrobit, jelikož se skládá pouze z kvalitního mletého masa libového i tučného a různých směsí koření. Dá se vyrobit v podstatě s jakékoliv masa i ze směsi různých druhů. Zásadním problémem při přípravě klobás a jitrnic je ale plnění klobás. Špatně se odhaduje množství směsi tak, aby v klobáse nebyly vzduchové bubliny a zároveň aby nepraskla. V tom pomůže plnička klobás, která je určená do profesionální kuchyně, ale i na domácí výrobu. Ocení ji každý zejména během zabíjačky, kdy se připravují jelita a jitrnice opravdu ve […]

číst dále ...

Vyzkoušejte burratu – italský sýr plný překvapení

Košík.cz představuje další přírůstek do své privátní řady Authentic, která klade důraz na prvotřídní kvalitu, poctivé zpracování a jasný původ surovin. Novinkou jsou italské sýry od Antonia Manieriho, který se řemeslu naučil v městečku Venosa v Itálii od svého dědečka sýraře. Svoje zkušenosti využil o několik let později v Praze, kde s ženou otevřel populární kavárničku se sýrárnou Latteria di Antonio. Základem jeho sýrů, stejně jako u dalších Authentic produktů, je poctivá ruční práce. Antonio zpracovává mléko z farmy Voděrádky v Říčanech, ze kterého vznikají pravé italské sýry lahodné chuti.

číst dále ...

Sezóna rajčat v plném proudu. Ponechte si jejich výtečnou chuť po celý rok

Konec srpna vždy znamená jediné – sezóna rajčat se bude blížit do finále. Pokud toužíte po tom, abyste si jejich výtečnou chuť ponechali i o něco déle, můžete se pokusit o výrobu domácího kečupu, pesta nebo oblíbených sušených rajčat. Přinášíme tipy na recepty, které budete milovat. Dbejte ale na to, abyste pro své dobroty vybírali kvalitní suroviny.

číst dále ...

Chuť moře se vrací. V září zahajuje třetí ročník festivalu Prague Mussel Week

Hlavní město v září hostí třetí ročník úspěšného food festivalu Prague Mussel Week, který přiveze do Česka chuť moře a celkem 23 tun holandských slávek. Milovníkům dobrého jídla se nabízí příležitost ve dnech 13. až 19. 9. ochutnat pokrmy z čerstvě nalovených mušlí ve více než sedmdesáti vybraných restauracích. Na webových stránkách akce si zájemci mohou vygenerovat voucher, se kterým lze využít 1+1 porci slávek zdarma.

číst dále ...

Oblíbený letní dezert třikrát jinak. Kouzlete s ovocem!

Připravte si na odpolední posezení s přáteli lahodný a svěží zákusek, díky kterému z vás bude hvězda každé domácí party. Kombinace křupavého těsta s nadýchaným krémem a letním ovocem vás svou chutí i vůní spolehlivě dostane do prázdninové nálady. Přinášíme hned tři recepty na pečenou i nepečenou variantu.

číst dále ...

Nastává období slaďoučkých malin, vyzkoušejte je v originálních receptech

Léto je v plném proudu a konečně je k dostání lokální ovoce, na které jsme všichni tak dlouho čekali. Maliny – tyto šťavnaté bobulky jsou výborné samy o sobě, ale co je tentokrát zkusit ještě jinak? Propojte jejich perfektní sladkokyselou chuť s jinými ingrediencemi a překvapte své nejbližší během večerního posezení na terase pokrmy s neotřelými kombinacemi.

číst dále ...

Fenomén jménem Cava

Španělská cava se začíná čím dál častěji objevovat v hledáčku českých milovníků šumivých vín, a po boomu italského prosecca se i ona možná dočká své zasloužené chvilky slávy u nás. Cava, stejně jako Champagne, smí pocházet pouze ze zákonem určených oblastí, kterých je osm, přesto 95 % výroby sídlí v oblasti Penedes.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy