REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Společně pro zachraňgastro.cz

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Tvůrce pokladních systémů pro gastronomii Storyous a jednička na trhu s lihovinami STOCK Plzeň-Božkov spouští společnou platformu pro pomoc českým restauratérům – zachrangastro.cz. Webová platforma přináší majitelům restaurací aktuální a relevantní informace, právní rady i tipy odborníků, jak se současné situaci přizpůsobit a udržet svůj podnik na scéně s co nejmenšími ztrátami. Pod označením #zachrangastro šíří Storyous výzvu k záchraně tuzemských podniků od vyhlášení výjimečného stavu a webová platforma je tak rozšířením iniciativy, které má za cíl poskytnout podnikům mnohem komplexnější pomoc.


Zákaz vstupu do restaurací byl oficiálně prodloužen do 30. dubna a situace v gastru tak nadále zůstává kritická a podniky potřebují značnou pomoc v současném stavu i při opětovném otevření. Společnost Storyous i proto rozšiřuje svoji iniciativu #zachrangastro a na webovém portálu zachrangastro.cz přináší aktuální informace a také tipy a návody, jak přizpůsobit svůj provoz a co všechno je možné udělat pro to, aby podniky tuto krizi přestály s co nejmenšími ztrátami.

“Spojili jsme síly s odborníky na vedení restaurací nebo právo. Majitelé restaurací tak získají odborný výklad vládních opatření i tipy, jak uzpůsobit provoz během krize. Situace je těžká, ale na našich datech z pokladních systémů vidíme, že zůstanou-li restaurace otevřené, chytře upraví meníčko a využijí na maximum všech propagačních kanálů, mohou propad tržeb citelně zmírnit. Na našem portále najdou všechny potřebné informace, které jim k tomu dopomohou,” říká Igor Třeslín, ředitel společnosti Storyous.

Rady pro provozní restaurací na webu sdílí například Michal Vondrlík, který působil v několika michelinských restaurací, vařil pro přední české restaurace jako La Degustation Bohême Bourgeoise a věnuje se i privátním degustacím. Jeho první radou pro podniky je přizpůsobit nabídku tak, aby mohly zůstat otevřené. Přináší zde i tipy na správné balení jídla pro rozvoz nebo výdej s sebou.

V návaznosti na vývoj situace budou na zachrangastro.cz přibývat i právní rady od partnerské advokátní kanceláře Hajduk & Partners. Ti pravidelně aktualizují právní výklad krizové legislativy vlády a radí podnikům, jakým způsobem žádat o pomoc z vládních balíčků, nebo odpuštění odvodů za zaměstnance.

Iniciativa je určena primárně pro majitele gastro podniků, web nabízí ale také sekci pro zákazníky, kteří tam najdou tipy, jak mohou své oblíbené restaurace, kavárny či bistra podpořit. Jednoduchou možnosti je zakoupit poukázky na budoucí konzumaci. Restaurace si mohou jednoduše vytvořit poukazy a zákazníkům je nabídnout skrze jednotný portál. Ti je uplatní, až podniky znovu naplno otevřou. Všechny provozovny tak získají šanci generovat alespoň částečné příjmy, což jim může výrazně pomoct překlenout prodělečné období a uplatnění voucherů ch ze strany hostů urychlí vytvoření poptávky po konci karantény.

Další možností je objednat si jídlo z restaurace s sebou. I to je teď možné udělat online na kde-se-najim.cz, aby došlo k minimálnímu kontaktu.

 

Poznámka redakce:

Společnost Storyous vytváří komplexní restaurační systém, který zjednodušuje každodenní úkony spojené s gastronomickým provozem. Automatizuje procesy díky propojení s dodavateli nebo účetními a hotelovými systémy, aktuálně zpracovává 10 procent obratu v české gastronomii.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

22 nejlepších receptů z dýně

Nejlepší recepty z dýně najdete v naší kuchařce ReceptyOnLine.cz zde: Anglicky se dýně řekne „pumpkin“. Severoameričtí Indiáni, kteří tykve velmi dobře znali, je nazývali „askutasquash“, což znamená „jíst rovnou bez vaření“. Z Ameriky tykve skutečně pocházejí a předpokládá se, že byly pěstovány již před pěti až deseti tisíci lety. Ale dost historie o dýních! Otevřete si článek a inspirujte se těmi nejlepšími recepty s dýní, které najdete u nás na webu ReceptyOnLine.cz

číst dále ...

Vaříte rádi, ale bojujete s časem? Máme řešení. Božskou kuchařku

Máte občas pocit, že váš den by potřeboval nafouknout, abyste stihli uvařit dobrý oběd, večeři a upéct něco sladkého? V tom případě pro Vás máme řešení! Jedinečnou Božskou kuchařku, první svého druhu, pro zaměstnané rodiče, ale i pro svobodné a bezdětné. Zkrátka pro všechny, kteří marně hledají volné chvíle na vaření anebo jim po pozdním návratu domů už chybí energie.

číst dále ...

Ovoce v podzimních měsících? Stačí sáhnout do sáčku

Chutná a voní jako čerstvé, ale je lehčí, křupavější a při kontaktu s vodou, mlékem či jogurtem vypadá téměř jako právě utržené. Řeč je o lyofilizovaném ovoci, které stále častěji nahrazuje klasické sušené ovoce, jak jej známe. Věděli jste, že při tradičním sušení se rozpadají vitamíny A a C? Při lyofilizaci naopak zůstávají tyto látky, nezbytné k udržení tělesného zdraví, zachovány. Vsaďte s nástupem sychravých dní na sáček mrazem sušeného ovoce, ze kterého můžete mlsat jen tak nebo z něj přisypávat do snídaňových misek.

číst dále ...

Vychutnejte si podzim na vlně dýňových zákusků

Podzim je pro přírodu obdobím, kdy se před dlouhou zimou připravuje k odpočinku Ponuré počasí, pro které je typická těžká mlha zahalující zbarvené stromy, projasní dýně, královny podzimu, které se v tento čas sklízí. Barevné tykve rozzáří kuchyni a skvěle poslouží i jako dekorace domova. Dýně si ale zaslouží více pozornosti než jen skrze populární americký svátek Halloween.

číst dále ...

3 jednoduché kávové drinky, jež oslní i v domácích podmínkách

Vytvořte si chvilku pro sebe a umíchejte si jeden z nenáročných kávových nápojů, jež vás přenese zpátky do letních dnů anebo zahřeje v průběhu těch zimních.

číst dále ...

Polévky vévodí podzimnímu menu, připravte si je z těch nejlepších surovin

Přišel podzim a s tím, jak stromy shazují listí, my oblékáme čím dál více vrstev. S měnícím se počasím se většinou proměňují i naše chutě. Spíš než osvěžující salát nás lákají vydatnější pokrmy a především něco, co nás pořádně zahřeje. Po návratu z krásné odpolední procházky, při které se ale podzimní sychravé počasí projevilo ve své plné síle, není nic příjemnějšího než talíř plný horké polévky. Surovin na ni je v tomto období dostatek, stačí jen vybrat ty nejlepší a jednoduše z nich vykouzlit ty nejlahodnější podzimní pochoutky.

číst dále ...

Slavte chutně a bez výčitek

Připravte pro své nejbližší nezapomenutelné vánoční či silvestrovské pohoštění s výjimečně kvalitními tatarkami a majonézou Spak Master. Důraz je bez kompromisů kladen na tu nejvyšší kvalitu. Tato kolekce chlazených výrobků je přirozeně bez antioxidantů, škrobu, barviv a přidaných aromat. To se dotýká i vajec, která pocházejí z volných chovů. Využijte opravdu poctivých surovin pro přípravu vašich receptů.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy