REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

S Klasáčkem na okně vás Ježíšek nemine

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Existuje jediný měsíc v roce, kdy jsou jednotlivé týdny o něco více speciální než ostatní. Máme samozřejmě na mysli prosinec a jeho adventní týdny. Zatímco svíčky na adventním věnci plápolají, v domácnosti se už objevují první náznaky, že Vánoce jsou skutečně za dveřmi. Světýlka, jehličí, hvězdičky, jmelí a další výzdoba, která se nám líbí nejvíce. Zkuste se během letošního adventu zaměřit na výzdobu oken a soutěžte s Klasáčkem o hodnotné ceny až do 9. ledna 2022.


Vánoční dekorace v okně dělají radost hned dvakrát – těm, kteří ji vytvořili a těší se z ní v teple domova, i těm, kteří procházejí zrovna kolem. Při vánočním zdobení okna se fantazii meze nekladou. Od výzdob vlastnoručně vyrobených přes ty, které najdete například v lese, až po ozdoby, které si můžete koupit v obchodě. Zkuste letos sáhnout po staré klasice a vyrobit si třeba papírové vločky do oken nebo vyrazit do přírody pro různé šišky a větvičky, kterými ozdobíte parapet. Spoustu návodů na vánoční výzdobu naleznete i na webu https://www.akademiekvality.cz/pospolu-u-stolu.

 

 

Jak s vánoční výzdobou vyhrát hodnotné ceny

Do vánoční soutěže s Klasáčkem se můžete zapojit s rodinou nebo v rámci školního kolektivu. Nejdůležitějším pravidlem ze všech je povinnost si výrobu a výzdobu oken pořádně užít!

 

Pravidla pro domácnosti:

  1. Vyzdobit a vyfotit okno vlastního pokoje s libovolnou vánoční tematikou. Podmínkou účasti je zakomponování postavy Klasáčka.
  2. Fotografii ozdobeného okna společně s dalšími požadovanými údaji zaslat na Messenger KLASA dobré a kvalitní potraviny, e-mailovou adresu soutez@akademiekvality.cz nebo přes WhatsApp, nebo Viber na telefonní číslo +420 602 250 543.
 

Pravidla pro školní kolektivy:

  1. Vyzdobit a vyfotit okno družiny, třídy, nebo jídelny školy s libovolnou vánoční tematikou. Podmínkou je pak využití potravin nebo surovin nebo jejich vyobrazení jako součást dekorace.
  2. Fotografii ozdobeného okna společně s dalšími požadovanými údaji pořídí a zašlou učitelé či jiné odpovědné osoby na Messenger KLASA dobré a kvalitní potraviny, e-mailovou adresu soutez@akademiekvality.cz nebo přes WhatsApp, nebo Viber na telefonní číslo +420 602 250 543.
 

Získejte tablet, koloběžku či odpoledne s Klasáčkem

Co by to bylo za vánoční soutěž bez pořádných výher? Klasáček určil jako hlavní výhry 2× tablet, 3× odrážecí koloběžku a každý týden kreativní sadu Koh-i-noor, to pokud vyzdobíte své okno doma. Pět školních kolektivů se může těšit na menší hlavní výhru v podobě balíčku potravin pro „zdravou svačinku“ spolu s kreativní výbavou do třídy. Hlavní výherci ze školních lavic zažijí návštěvu Klasáčka s odpoledním edukativním programem pro školní družinu, včetně koncertu kapely Pospolu u stolu.

 

Vše o soutěži a úplné znění pravidel soutěže naleznete na akademiekvality.cz.

Na webu Akademie kvality najdete také inspiraci v podobě receptů a dočtete se zde spoustu zajímavostí a tipů o kvalitních potravinách.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

Je vaření váš koníček? Pořiďte si vhodné vybavení!

Den bez toho, abyste uvařili nějakou dobrotu pro sebe nebo své blízké, si nedovedete představit? Je čas nad sporákem pro vás relaxem, během kterého popustíte uzdu fantazii, zapomenete na běžné starosti a prostě si to jen užíváte? Když si do kuchyně pořídíte to správné vybavení, posunete to zase o level výš. Nevěříte?

číst dále ...

Kouřový bod hlavních typů olejů

“Je sice pravda, že smažení není nejvhodnějším způsobem přípravy pokrmů ve zdravé výživě. Stejně tak však je i pravda, že velký rozdíl může být v době a způsobu přípravy, a především v druhu použitého tuku”, říká úvodem Oliver Fecko z online tržiště s potravinami Everli. Při smažení potravin, se kterým byste to neměli přehánět, byste měli dodržovat určitá pravidla, díky nimž jsou pokrmy nejen chutnější, ale také méně škodlivé.

číst dále ...

10 tipů, jak začít letos jíst lépe

Dali jste si do nového roku celou řadu nejrůznějších předsevzetí, která jste vzdali hned v prvním lednovém týdnu? Nezoufejte, nic není ještě ztraceno. Není totiž potřeba dávat si mnoho velkých cílů jako například kolik kilogramů najednou zhubneme či zařazovat do svého už tak nabitého rozvrhu každodenní sportovní aktivitu. Taková předsevzetí zpravidla totiž nedokážeme splnit a pak nás spíše demotivují. Místo toho zkuste letos udělat skutečnou změnu a začněte jíst lépe. Stačí začít přemýšlet o tom, co jíte a dělat malé změny, které stojí malé úsilí, ale mohou mít velký efekt. Dlouhodobě vám tyto malé krůčky pomohou zkvalitnit nejenom jídelníček, ale především i zdraví.

číst dále ...

Sůl nad zlato? Omyl! Sůl a pepř z Kampotu na zlato!

Kouzlete v kuchyni. V každé správně kuchyni nesmí chybět základní výbava. A tou je jednoznačně pepř a sůl. A pak také určitě odhodlání a chuť připravit pro sebe a své blízké něco chutného z kvalitních surovin. Pokud spadáte do tohoto týmu, určitě musíte vyzkoušet unikátní Kampotský černý a fermentovaný pepř. Pepře La Plantation jsou jedničkou na světovém trhu. Získali mnoho cen na mezinárodních gastronomických soutěžích a mnoho uznávaných šéfkuchařů na Kampotský pepř nedá dopustit. I vy teď můžete kouzlit s tímto unikátním pepřem ve své kuchyni a povznést vaše pokrmy na vyšší level.

číst dále ...

Jedinečná Božská kuchařka má už druhý díl!

Velký úspěch prvního dílu nakopnul autorku k sepsání pokračování, které vám nesmí chybět v knihovně kuchařek. Na jaře ředkvičky, na podzim jablka a švestky přímo ze stromu. V zimě zásoby kořenové zeleniny, brambory a zelí. A léto? To je plné hojnosti. Dozrávají rajčata, mrkev, hrách a všechno možné ovoce. Recepty v nové Božské kuchařce využijete po celý rok. Budete potřebovat běžně dostupné suroviny, které seženete v každém obchodě nebo na trhu. Ani v tomto pokračování nečekejte žádné složité postupy a hodiny v kuchyni, většinu jídel připravíte do 30 minut. Stejně jako u prvního dílu.

číst dále ...

BRAND BOX prosinec 2021 – balíček plný novinek

Sice už máme po Vánocích, ale pojďme se podívat, co bylo v posledním Brand Boxu pro rok 2021, který přinesl inspiraci nových chutí a zajímavých produktů k otestování. Zimní období máme neodmyslitelně spjato s perníčky, a tak přichází Babiččina volba se speciální limitovanou edicí hladké mouky – Mouka na perníčky. Směs pšeničné a žitné mouky na pečení voňavých domácích perníčků. Cena je: 17,90 Kč (1 Kg).

číst dále ...

Prosecco pod lupou: Co ukrývá oblíbené šumivé víno?

Ačkoliv první zmínky o proseccu se datují do konce 18. století, sklenku šumivého nápoje si pravděpodobně dopřávali už staří Římané. Svůj název získalo podle vesničky blízko italského Terstu a dnes je prosecco základním kamenem italských vín. Jak si ho vychutnat nejlépe a jak poznat, že si kupujete pravé prosecco?

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy