REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

S chladničkou Samsung Family Hub přicházejí umělá inteligence a automatizace až do kuchyně

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Nová generace chladniček Family Hub disponuje umělou inteligencí, která výrazně zjednoduší nákupy! Společnost Samsung představila nejnovější verzi chladničky Family Hub. Nabízí nové inteligentní funkce, které dovedou výrazně zjednodušit a zautomatizovat nakupování potravin a další každodenní činnosti a dokonale se přizpůsobí uživatelům. Díky chladničce Family Hub ve verzi pro rok 2020 si rodiny budou moci snáze vychutnat společné chvíle strávené v chytré domácnosti plné propojených přístrojů. Termín uvedení ani cena této nové verze Family Hub pro český trh ještě nejsou stanoveny.


„V uplynulých pěti letech od představení první verze Family Hub jsme nabídli uživatelům celou řadu inovací, které odpovídají každodennímu životu současných moderních a zaměstnaných rodin,“ říká John Herrington, vrchní viceprezident a generální ředitel oddělení domácích spotřebičů společnosti Samsung Electronics America. „Nejnovější verze Family Hub těchto inovací přináší dosud nejvíc. Do domácností se s ní dostanou personalizované inteligentní funkce, díky nimž k sobě budou mít rodiny blíž.“

Nejnovější verze chladničky Family Hub je jednoduchá, sofistikovaná a moderní, do současné propojené kuchyně padne jako ulitá. Výrobci vyšli z několikaletých zkušeností i reakcí uživatelů a vybavili novou generaci přístrojů originálními funkcemi, o něž zákazníci stáli především. Ve vnitřním prostoru chladničky tak najdeme kamery s umělou inteligencí, ve výbavě nechybí systém inteligentního plánování nákupů ani recepty šité na míru jednotlivým uživatelům. Nové Family Hub navíc umožní rodinám sdílet multimediální zábavu nejrůznějšího typu a ovládat různá zařízení v propojené domácnosti.

 

 

Inteligentní plánování nákupů i vaření

Nová verze chladniček Family Hub je ještě jednodušší a nabízí vyšší míru personalizace než dřív – uživatelé tak stráví míň času přípravou jídla a o to déle si ho budou moct vychutnat. Celý proces je přizpůsobený na míru majiteli – aplikace Smart Recipes doporučuje recepty podle jeho chuti, chladnička navrhuje týdenní jídelníček podle toho, jaké potraviny v sobě zrovna má, a podle aktuální situace umí sestavit i nákupní seznam.

Vnitřní prostor monitoruje osvědčený kamerový systém ViewInside, ovšem v nové podobě se zbrusu novou inteligentní technologií rozpoznávání obrazu. Díky ní kamery automaticky prozkoumají jednotlivé potraviny v lednici, zjistí, o jaké produkty jde, a posílají majiteli hlášení, co v chladničce přibylo nebo ubylo. Také aplikace Meal Planner je inteligentnější než dřív – funkce Quick Plan nabídne recepty na celý týden po jediném kliknutí.

O další novou inteligentní funkci Family Hub se postarala startupová firma Whisk, zaměřená na využívání umělé inteligence ve vaření – ta se nedávno stala součástí platformy Samsung NEXT. Technologie Whisk umožňuje naplánovat velkou hostinu (nebo až týdenní jídelníček) podle toho, kolik čekáte hostů. Automaticky upraví recepty a připraví nákupní seznamy s potravinami, které k přípravě daných lahůdek potřebujete.

 

Ať k sobě má rodina blíž

Aplikace Family Board se uživatelům představila minulý rok. Od té doby můžou rodiny na této virtuální nástěnce sdílet například své oblíbené písně či fotografie, a připomenout si tak třeba společně strávené chvíle. Nová verze Family Board poprvé podporuje i video – záznamy lze na lednici posílat rovnou z chytrého telefonu, a ještě tím vylepšit společné zážitky.

Aby bylo sdílení ještě jednodušší, dočkala se aktualizace i funkce SmartView, díky níž si uživatelé mohou na lednici zobrazit obsah z připojené televize nebo mobilního zařízení značky Samsung. Při zobrazení na výšku si na velkém displeji Family Hub můžete vychutnat videozáznamy natočené v tomto formátu na chytré telefony, případně oblíbený obsah ze sociálních sítí. Členové rodiny si také můžou pouštět hudbu ze svých oblíbených streamingových služeb.

 

Jak připojit a ovládat chytrou domácnost

Nová chladnička Family Hub také zvedá laťku kvality, pokud jde o ovládání chytré domácnosti. Nově můžete v domácím prostředí sledovat a ovládat přes tisíc produktů kompatibilních se standardem SmartThings: zapínat a vypínat světla, sledovat, kdo zvoní u dveří, nastavovat teplotu v jednotlivých místnostech nebo zamykat vchodové dveře. Nový widget SmartThings Video umožňuje sledovat najednou obraz z několika bezpečnostních kamer. Z pohodlí kuchyně tak máte přehled o celém domě či bytě.

Nové softwarové funkce Family Hub budou k dispozici na jaře. Další informace o chladničce nebo dalších domácích spotřebičích jsou k dispozici na stránkách http://www.samsung.com.

 

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými průlomovými myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení a digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, systémů LSI, polovodičů a LED displejů. Nejnovější informace najdete v Samsung Newsroom na adrese http://news.samsung.com.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

Cold brew třikrát jinak aneb osvěžující letní drinky, které zvládnete doma

Že ještě neznáte cold brew? Za studena extrahovaná káva chutná příjemně sladce, v lednici vám vydrží déle než týden a zvládne ji připravit opravdu každý. Navíc ji můžete přizpůsobit svým vlastním chutím – stačí přidat pár zajímavých ingrediencí a osvěžující kávový drink je na světě. Jediné, co kromě kávových zrn budete potřebovat, je kvalitní mlýnek na kávu, dostatečně velká sklenice a papírový filtr.

číst dále ...

Začíná sezóna moštů! Co o nich potřebujete vědět?

Máte rádi ovoce? Pak jste nejspíše propadli jedinečné chuti ovocných šťáv. Můžete si je kupovat u farmáře, v obchodech, nebo třeba i v restauracích, když toužíte po něčem zdravějším. Jak se vůbec vyrábějí? Může být základem i mražené ovoce? Je nějaký rozdíl mezi moštem, džusem a nektarem? Je zakalený mošt vadný? Na tyto a více otázek odpověděl Akademii kvality doc. Ing. Aleš Rajchl, Ph.D., vedoucí Ústavu konzervace potravin, VŠCHT Praha.

číst dále ...

Kolikrát za týden doma vlastně vaříme?

Jak často Češi doma vaří nějakou tu dobrotu? Vaříme doma každý den, nebo jen občas? Nebo snad doma uvařit nějaký ten dobrý oběd nebo večeři, na to již my Češi nemáme vůbec čas?

číst dále ...

Nové zeleninové omáčky od Araxu nejen na grilování!

Rýži, těstoviny, luštěniny, obiloviny, kuskus, ale také vločky a různé přílohové nebo polévkové směsi můžete v Česku zakoupit pod značkou ARAX. Ta si přízeň svých zákazníků získává již od roku 1997. Široký sortiment výrobků můžete zakoupit v každém supermarketu Kaufland, Globus, Penny Market, Norma, Billa, ale také v mnoha maloobchodních sítích (ROSA Market, Kubík, Brněnka, JIP…) po celé České republice.

číst dále ...

Ponechejte si chuť léta klidně po celou zimu

Jablka, hrušky, švestky nebo třeba broskve. V létě a na podzim máme k dispozici velké množství ovoce, které bychom si rádi „zakonzervovali“ na horší časy. Jedním ze způsobů, jak plody uchovávat a připomenout si tak vůni léta a podzimu kdykoli, je sušení. V ovoci se zachová velké množství vitamínů a svou chutí pak obohatí nespočet jídel – od nákypů, smoothie, granolu až po snídaňové kaše.

číst dále ...

10 tipů, jak si vybrat kvalitní a zdraví prospěšný olivový olej

Olivovníky a olivy se pěstují a kultivují již několik tisíciletí. Olivový olej je jedním ze základních kamenů středomořské kuchyně. Má velmi pozitivní vliv na zdraví člověka a také díky němu se obyvatelé Středomoří dožívají vyššího věku a trápí je méně nejen kardiovaskulárních nemocí. Velmi ale záleží na kvalitě oleje.

číst dále ...

BistRAWveg: Lze vydržet bez jídla a třeba tak nastartovat podnikání? Stanislav Petříček je toho důkazem

Velkou část svého života byl Stanislav Petříček vysoce postaveným manažerem s racionálním uvažováním. Sám o sobě říká, že nebyl zvyklý naslouchat druhým, ale ani sám sobě. S postupem věku si však začal klást otázky, hledal svou cestu a přehodnocoval svůj dosavadní životní styl, až vznikl i český koncept zaměřený na raw stravování.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy