REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

S chladničkou Samsung Family Hub přicházejí umělá inteligence a automatizace až do kuchyně

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Nová generace chladniček Family Hub disponuje umělou inteligencí, která výrazně zjednoduší nákupy! Společnost Samsung představila nejnovější verzi chladničky Family Hub. Nabízí nové inteligentní funkce, které dovedou výrazně zjednodušit a zautomatizovat nakupování potravin a další každodenní činnosti a dokonale se přizpůsobí uživatelům. Díky chladničce Family Hub ve verzi pro rok 2020 si rodiny budou moci snáze vychutnat společné chvíle strávené v chytré domácnosti plné propojených přístrojů. Termín uvedení ani cena této nové verze Family Hub pro český trh ještě nejsou stanoveny.


„V uplynulých pěti letech od představení první verze Family Hub jsme nabídli uživatelům celou řadu inovací, které odpovídají každodennímu životu současných moderních a zaměstnaných rodin,“ říká John Herrington, vrchní viceprezident a generální ředitel oddělení domácích spotřebičů společnosti Samsung Electronics America. „Nejnovější verze Family Hub těchto inovací přináší dosud nejvíc. Do domácností se s ní dostanou personalizované inteligentní funkce, díky nimž k sobě budou mít rodiny blíž.“

Nejnovější verze chladničky Family Hub je jednoduchá, sofistikovaná a moderní, do současné propojené kuchyně padne jako ulitá. Výrobci vyšli z několikaletých zkušeností i reakcí uživatelů a vybavili novou generaci přístrojů originálními funkcemi, o něž zákazníci stáli především. Ve vnitřním prostoru chladničky tak najdeme kamery s umělou inteligencí, ve výbavě nechybí systém inteligentního plánování nákupů ani recepty šité na míru jednotlivým uživatelům. Nové Family Hub navíc umožní rodinám sdílet multimediální zábavu nejrůznějšího typu a ovládat různá zařízení v propojené domácnosti.

 

 

Inteligentní plánování nákupů i vaření

Nová verze chladniček Family Hub je ještě jednodušší a nabízí vyšší míru personalizace než dřív – uživatelé tak stráví míň času přípravou jídla a o to déle si ho budou moct vychutnat. Celý proces je přizpůsobený na míru majiteli – aplikace Smart Recipes doporučuje recepty podle jeho chuti, chladnička navrhuje týdenní jídelníček podle toho, jaké potraviny v sobě zrovna má, a podle aktuální situace umí sestavit i nákupní seznam.

Vnitřní prostor monitoruje osvědčený kamerový systém ViewInside, ovšem v nové podobě se zbrusu novou inteligentní technologií rozpoznávání obrazu. Díky ní kamery automaticky prozkoumají jednotlivé potraviny v lednici, zjistí, o jaké produkty jde, a posílají majiteli hlášení, co v chladničce přibylo nebo ubylo. Také aplikace Meal Planner je inteligentnější než dřív – funkce Quick Plan nabídne recepty na celý týden po jediném kliknutí.

O další novou inteligentní funkci Family Hub se postarala startupová firma Whisk, zaměřená na využívání umělé inteligence ve vaření – ta se nedávno stala součástí platformy Samsung NEXT. Technologie Whisk umožňuje naplánovat velkou hostinu (nebo až týdenní jídelníček) podle toho, kolik čekáte hostů. Automaticky upraví recepty a připraví nákupní seznamy s potravinami, které k přípravě daných lahůdek potřebujete.

 

Ať k sobě má rodina blíž

Aplikace Family Board se uživatelům představila minulý rok. Od té doby můžou rodiny na této virtuální nástěnce sdílet například své oblíbené písně či fotografie, a připomenout si tak třeba společně strávené chvíle. Nová verze Family Board poprvé podporuje i video – záznamy lze na lednici posílat rovnou z chytrého telefonu, a ještě tím vylepšit společné zážitky.

Aby bylo sdílení ještě jednodušší, dočkala se aktualizace i funkce SmartView, díky níž si uživatelé mohou na lednici zobrazit obsah z připojené televize nebo mobilního zařízení značky Samsung. Při zobrazení na výšku si na velkém displeji Family Hub můžete vychutnat videozáznamy natočené v tomto formátu na chytré telefony, případně oblíbený obsah ze sociálních sítí. Členové rodiny si také můžou pouštět hudbu ze svých oblíbených streamingových služeb.

 

Jak připojit a ovládat chytrou domácnost

Nová chladnička Family Hub také zvedá laťku kvality, pokud jde o ovládání chytré domácnosti. Nově můžete v domácím prostředí sledovat a ovládat přes tisíc produktů kompatibilních se standardem SmartThings: zapínat a vypínat světla, sledovat, kdo zvoní u dveří, nastavovat teplotu v jednotlivých místnostech nebo zamykat vchodové dveře. Nový widget SmartThings Video umožňuje sledovat najednou obraz z několika bezpečnostních kamer. Z pohodlí kuchyně tak máte přehled o celém domě či bytě.

Nové softwarové funkce Family Hub budou k dispozici na jaře. Další informace o chladničce nebo dalších domácích spotřebičích jsou k dispozici na stránkách http://www.samsung.com.

 

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými průlomovými myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení a digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, systémů LSI, polovodičů a LED displejů. Nejnovější informace najdete v Samsung Newsroom na adrese http://news.samsung.com.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

Cukrářské trendy 2020 podle Josefa Maršálka

Naše země zažije tento rok doslova a do písmene šok, co se cukrářské tvorby týče. Celý národ sleduje od 4. ledna soutěž Peče celá země. Prostřednictvím TV obrazovek, v hlavním vysílacím čase na ČT1 ji bude patřit deset víkendových sobot. Jedná se o osvědčený formát ze spojeného království, v originále The Great British Bakeoff. Dnes hraný ve 33 zemích celého světa. Všude tam, kde se objevil, způsobil převrat na poli domácího pečení a cukraření. Televize je skvělé médium a nás ve sladké tvorbě čeká to, co se za posledních 10 let stalo v gastronomii. Zákazník bude plošně edukován. Renesance.

číst dále ...

Tipy na žhavé valentýnské recepty! Nezapomeňte, že láska prochází žaludkem…

„Ze všech lásek nejupřímnější je láska k jídlu,“ pravil irský dramatik George Bernard Shaw. Inu, poněkud cynické prohlášení, ale jen těžko lze popřít, že láska a jídlo spolu úzce souvisí. Proto také ke slavení svátku svatého Valentýna neodmyslitelně patří dobrá večeře! A správným výběrem jednotlivých chodů můžete proměnit společný večer v nezapomenutelné chvíle…

číst dále ...

Nutramino protein bar – Proteinová pochoutka, která hrdě konkuruje nezdravým čokoládovým tyčinkám

Honí vás mlsná, ale nechcete zase tak úplně porušit zásady zdravého životního stylu a stravování? Tak co takhle proteinová tyčinka s vysokým obsahem bílkovin? Vyzkoušejte novinku na Košík.cz Nutramino protein bar. Pochoutka, která na první pohled připomíná nezdravé čokoládové tyčinky, ale díky svému složení se řadí k jedničkám mezi proteinovými tyčinkami. Obsahuje 20 g bílkovin ze syrovátkového i sójového izolátu a mléka, doplněných o hebký karamel, jemně strouhaný kokos nebo pořádné kousky arašídů obalených v tenké polevě z mléčné čokolády… Nezní to jako něco, co má potenciál stát se vaším oblíbeným snackem během dne či po tréninku?

číst dále ...

Neházejte luštěniny do jednoho pytle a neochuzujte se o skvělý zdroj zdraví

Luštěniny nejsou jen zelená čočka a hrách. Tato rodina je bohatá a nabízí spoustu různých chutí. Součástí jídelníčku by měla být nejen díky své variabilitě užití a chutí, ale také pro blahý vliv na naše zdraví. Moderní gastronomie luštěniny využívá často a díky tomu stále roste její popularita, a to nejen mezi vegetariány a vegany. Seznamte se s dalšími druhy luštěnin a pozvedněte jejich konzumaci v České republice, která je celosvětově podprůměrná. Nevyhýbejte se luštěninám, nevíte, o co přicházíte.

číst dále ...

Roter Hahn: 3 způsoby jak si letos užít svátek zamilovaných, Valentýna

Večeře při svíčkách už pro vás ztrácí kouzlo a tak přemýšlíte, jak si nejzamilovanější den v roce udělat zase jedinečný? Naplánujte si na svatého Valentýna neobyčejné dobrodružství a uneste svou milovanou polovičku do hor. Tři způsoby pobytů, které mají jedno společné – Jižní Tyrolsko, jen pokaždé jinak. Nádherná krajina přímo vybízí k společnému rozjímání a odpočívání daleko od ostatních lidí, městského ruchu a povinností. Načerpejte energii a užívejte si relax v útulných a luxusních apartmánech nebo vyrazte do dechberoucí přírody kolem.

číst dále ...

Co za vás zvládnou zelené superpotraviny

Chlorella, matcha, moringa, kelp, spirulina… Cizí slova, kterým se snadno naučíte. Zelená barva je barvou živých rostlin, vegetace, růstu a života jako takového. Barva lesů, trávy a mechu nás oslňuje svojí pozitivní energií. A zrovna tak, jako je pro člověka prospěšné vyrážet ven do přírody, prospívá mu i konzumace potravin, které tuto krásu přírody utváří. Miliony rostlinných druhů se skládají z různých látek a všechny mají svůj účel. Řada druhů vypadá i dnes na pohled stejně jako před dvěma sty lety, ovšem jejich přínos pro výživu člověka už tak zajímavý není. Na řadě míst ztratila půda své minerály a dostala jiné člověkem vytvořené chemické látky, které urychlovaly po desetiletí růst především obilných monokultur.

číst dále ...

Směs od Labety – Mazanec bez lepku

Mazat se s mazancem? Proč ne, když máte dost času. Se směsí od Labety je to ale taková hračka, že si tuhle sladkou dobrotu upečete i několikrát za rok, nejen na Vánoce. Navíc se jedná o bezlepkový produkt, takže ho můžete bez obav nabídnout i jakékoli návštěvě. Do těsta už stačí jen přidat mléko, máslo a žloutky. Dle chuti doplníte do těsta rozinky, kandované ovoce, ořechy nebo mandle. Pečení si pak můžete usnadnit v domácí elektrické pekárně. A je raz dva napečeno. Mazanec od Labety si zamilujete vy i celá vaše rodina stejně jako ten od babičky.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy