REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Hot Dog Pizza

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Máte rádi pizzu? Máte rádi Hot Dog? Pak je tu recept přímo pro vás, tedy pizza, která má kraje nadité párky! Recept na 2 kusy o průměru 24 cm.


Ingredience:
Na těsto:
240 ghladké mouky
15 gčerstvého droždí
1,5 dlvody
1 lžíceoleje
sůl
Na dohotovení:
8 kstenkých párků
120 gstrouhaného sýra
3 lžíceoleje
4 lžícerajčatového protlaku
2 ksstroužky česneku
špetka oregana a tymiánu nebo přímo koření pizza
ostatní ingredience jako např. šunka, salám, zelenina ...

Postup:

1. Do prosáté mouky přidáme sůl a olej, droždí rozmíchané v teplé vodě a přidáme ho k ostatním ingrediencím, vypracujeme buď ručně nebo v hnětači středně tuhé těsto
2. Těsto přeložíme na prkénko a ještě chvíli hněteme, nakonec vytvoříme bochánek, vložíme do misky vytřené olejem, přikryjeme utěrkou a necháme vykynout (máme li těsto vykynuté poznáme tak, že do něj opatrně píchneme prstem a pokud se nám těsto vrátí téměř na původní místo, je vykynuté, pokud ne, dáme mu ještě čas)
3. Vykynuté těsto rozdělíme na polovinu, lehce prohněteme, utvoříme 2 kola o průměru 30-35 cm, přeložíme na pomaštěný plech a necháme již jen chvíli kynout
4. Do okrajů těsta po celém obvodu zamotáme tenké párky, těsto potřeme olejem, středy pizzy také rajčatovým protlakem rozmíchaným s rozetřeným česnekem a okořeníme kořením pizza (oregáno, tymián …)
5. Na těsto naskládáme různé ingredience, začneme sýrem a na ten klademe další ingredience (šunku, salám, sýr, zeleninu…..)
6. Hotové pizzy upečeme v horké troubě předehřáté na 250 °C i více.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku


reklama


Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy