REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Novinka na trhu – Dejte si do salátu tuňáka Rio Mare po kouskách

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

PR - Rio MarePraha, 24. července 2014 – Značka Rio Mare vychází vstříc českým spotřebitelům a uvádí na trh dva nové produkty Rio Mare Kousky tuňáka ve vlastní šťávě a Rio Mare Kousky tuňáka ve slunečnicovém oleji. Tuňákové kousky jsou ideální pro přípravu salátů nebo sendvičů a rozšiřují možnosti konzumace tuňáka při zachování vysoké kvality Rio Mare. Doporučená cena za jedno balení je 64,90 Kč.


“Čeští spotřebitelé si oblíbili konzumaci tuňáka Rio Mare v zeleninových salátech*, kde je vhodné a praktické použít kousky tuňáka. Právě tomuto zvyku jsme uzpůsobili konzistenci tuňáka Rio Mare a koncem července se na pultech obchodů objeví nová varianta Rio Mare Kousky tuňáka ve vlastní šťávě a ve slunečnicovém oleji,“ říká k uvedení novinky marketing manager značky Rio Mare Pavel Kmínek.

Na pizzu si nejčastěji tuňáka Rio Mare překvapivě nedávají Italové, ale spotřebitelé v Německu. Italové preferují tuňáka v salátech, samotného nebo s těstovinami. Tuňáka s teplými těstovinami mají rádi rovněž Češi a Slovinci. V salátech je tuňák oblíbený v Belgii a v Nizozemí. Tuňák na chlebu nebo bruschettě je nejvíce populární ve Slovinsku a Nizozemí*.

Tuňákové maso je bohaté na bílkoviny, Omega 3 mastné kyseliny, vitamín B12 nebo vitamín D. Navíc poskytuje lidskému tělu významné množství minerálů, jako jsou fluor, selen, jód a v potravinách vzácný fosfor. Tyto minerály prospívají krevnímu oběhu, svalům či nervové soustavě.

Doporučená cena každé varianty 160g plechovky Rio Mare Kousky je 64,90 Kč. Varianta Rio Mare Kousky tuňáka ve vlastní šťávě obsahuje minimálně 75 % tuňákového masa, plechovka tuňáka ve slunečnicovém oleji minimálně 70 %. Tuňák je balený v praktické a snadno otevíratelné plechovce.

Zajímavosti:

  • tuňák je všežravec, živí se převážně malými rybami a je výborný plavec
  • před zakonzervováním se tuňákové maso uvaří v páře a pak se ručně opracovává
  • obsah fosforu v mase tuňáka patří v segmentu rybího masa mezi nejvyšší

* Zdroj: Bolton Group, vlastní spotřebitelský průzkum

 

1) Tip na recept: Rio Mare Kousky tuňáka ve vlastní šťávě

 

Salát z tuňáka Rio Mare, fenyklu a avokáda

PR - Rio Mare

Suroviny pro 4 osoby: 2 plechovky tuňáka Rio Mare Kousky ve vlastní šťávě; 1 hlíza fenyklu; 100 g polníčku; 1 avokádo; 2 mrkve; 3 polévkové lžíce extra panenského olivového oleje; 1 lžíce citronové šťávy; sůl; pepř

Postup přípravy: Oškrábejte mrkev a najemno nakrájejte na kolečka. Odkrojte horní a spodní část hlízy fenyklu, poté pomocí ostrého nože nakrájejte fenykl na tenké plátky. Vložte všechnu zeleninu do mísy a přidejte olej, citronovou šťávu, sůl a pepř. Smíchejte se zeleninou tuňáka Rio Mare, přidejte polníček a podávejte.

 

2) Tip na recept: Rio Mare Kousky tuňáka ve slunečnicovém oleji

 

Klasický tuňákový salát Rio Mare s červenou cibulkou a vařenými vejci

PR - Rio Mare

Suroviny pro 4 osoby: 2 plechovky tuňáka Rio Mare Kousky ve slunečnicovém oleji; 4 vejce; 1 malý bílý košťál řapíkatého celeru; 1 červená cibulka; několik nakládaných kapar; sůl; pepř

Postup přípravy: Nakrájejte cibuli na kolečka a namočte ji v osolené vodě, aby byla lépe stravitelná. Uvařte natvrdo vejce (8 minut), slijte je a oloupejte. Zatímco se vaří vejce, jemně nakrájejte celer, přidejte kapary, olej a hodně soli. Uvařená vejce nakrájejte na plátky. Vejce, slitého tuňáka a cibulku přidejte k celeru. Jemně promíchejte, ochuťte spoustou čerstvě mletého pepře a podávejte.

 

Poznámka redakce:

Společnost BOLTON CZECHIA je dceřinou firmou skupiny Bolton Group, která je dynamicky rostoucí mezinárodní společností vyrábějící a uvádějící na trh širokou řadu vysoce kvalitních spotřebních výrobků, jež jsou přítomny ve více než 125 zemích světa. Klíčovou potravinářskou značkou Bolton Czechia je Rio Mare. Mezi další výrobky z portfolia Bolton Czechia pro Českou republiku patří zejména extra panenské olivové oleje Monini, krájená rajčata a pyré Valfrutta, semolinové těstoviny Pasta Reggia, italská pesta Arisi, šťáva ze sicilských citronů LiMMi nebo balsamikové octy Ponti. V roce 2014 se stala společnost Bolton Czechia také distributorem japonských sójových omáček Kikkoman. Více na www.boltonczechia.cz a www.riomare.cz.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklamaNapište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy