REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

NATU nabízí o Velikonocích trochu zelenější čtvrtek

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Výrobce přírodních potravin NATU se chystá rozveselit velikonoční zelený čtvrtek 9. dubna výhodnější nabídkou zelených superpotravin. Takové hvězdy zdravého jídelníčku, jakými jsou mladý ječmen, kelp, matcha nebo moringa a mnohé další budou v tento den dostupné s desetiprocentní slevou.


Zelený čtvrtek pravděpodobně vznikl omylem. Tedy samozřejmě jen jeho název. Německé označení Greindonnerstag (lkavý nebo-li smutný čtvrtek) se údajně zaměnil na Gründonnerstag (Zelený čtvrtek). Ale i když tento velikonoční den má být neveselý, NATU do něj vnese trochu radosti sníženou cenou zelených superportavin.

Superpotraviny mohou v tomto období přinášet významné povzbuzení. Naším úkolem je zprostředkovat každému co nejjednoduší cestu k těmto pomocníkům. Zároveň každému rádi poradíme, které superpotraviny je vhodné kombinovat a jak na očistnou kúru, která k patří k jarnímu období,” říká Kamila Hladká, šéfka týmu NATU.

Ať už tuto očistu se superpotravinami a přírodními zelenými prášky provozujete pravidelně nebo byste s ní rádi začali, v NATU najdete pestrý výběr těch nejkvalitnějších v BIO a RAW kvalitě. Zelené superpotraviny nemusíte konzumovat samotné, rozmíchané jen ve vodě; můžete je využít i do chutné snídaně nebo svačiny, kreativních receptů najdete spoustu a fantazii se meze nekladou!

 

Přestože toho o superportavinách víme už hodně, pojďte se s námi podívat na ty nejznámější i méně známé:

  • Mladý Ječmen – antioxidant, zlepšuje celkový stav organismu, přírodní zdroj vitamínů a minerálů
  • Chlorella – podpora imunity, vitality, přirozené obranyschopnosti, pročišťující účinky, správná činnost jater, střevního traktu
  • Spirulina – kontrola tělesné hmotnosti, regulace chuti k jídlu, udržuje normální hladinu cukru v krvi
  • Matcha – antioxidant, podpora metabolismu tuků, normální činnosti srdce, duševního stavu a výkonu, koncentrace
  • Kopřiva – zlepšuje stav pokožky, k osvěžení a pročištění těla, podpora funkce močových cest a ledvin
  • Pampeliška – podporuje trávení, funkci jater, žlučníku, močové soustavy, detoxikace, reguluje cholesterol v krvi
  • Kelp – podpora funkce střevního traktu, kontrola tělesné hmostnosti, přispívá k hubnutí, zlepšuje stav pokožky, nehtů a sliznic
  • Moringa – pro sportovce, vegany, vegetariány, seniory ale i děti – zdroj mnoha vitaminů, minerálních látek a bílkovin

Každá z těchto superpotravin nám může pomoci s neduhy, které přichází ať už věkem, nevhodnou životosprávou nebo díky nedostatku informací. Tak co, máte už své oblíbence?

 

Zdroj: www.natu.cz

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

Existuje dokonalé jídlo? Anthony Bourdain se to vydal zjistit

Anthony Bourdain byl rokenrolovou hvězdou světa gastronomie. Proslavil se v doběla rozpáleném pekle newyorských kuchyní, svým džentlmenstvím a láskou k francouzské kuchyni. V letech 2013–2018 se vydal na fascinující gastronomickou jízdu kolem světa. A jaký byl jeho cíl? Najít dokonalé jídlo.

číst dále ...

Dnes poprvé otevírá „Kukang Coffee“ – v Česku unikátní kavárna, která pomáhá chránit outloně na Sumatře!

Právě dnes otevřela své dveře prvním hostům unikátní „ochranářská“ kavárna „Kukang Coffee“! Můžete si v ní vychutnat šálek kávy a podílet se tím na ochraně outloňů a pomoci farmářům z daleké Sumatry. Poznejte s námi příběh kávy, která chrání přírodu!

číst dále ...

4 nejlepší třešňové Cake Pops recepty

Tak dobré a přitom tak rychle pryč. Třešně jsou jedna z těch typicky letních surovin, která je pryč dřív, než se rozkoukáte. Vrhněte se na ně tento rok pořádně a až se vám přejí čerstvé, zakomponujte je do dezertů! Hitem jsou teď dezerty, které si každý jednoduše vezme do ruky bez složitého krájení a oddělování.

číst dále ...

3 okamžiky, kdy se vyhnout cukru a vsadit na svačinku plnou bílkovin

Když nás trápí pocit hladu, zaženeme ho jídlem. Spousta potravin ho dokáže přirozeným způsobem potlačit, obzvlášť potom ty, které jsou bohaté na proteiny a navozují rychlý pocit sytosti. Jiné zase naopak ovlivňují chutě a je lepší se jim vyhnout obloukem. Jsou to ty s vysokým glykemickým indexem, které sice „zaplácnou“, ale zanedlouho se žaludek ozve znovu a o to silněji. Obzvlášť pozor si dejte na potraviny, v kterých byste nenápadně ukrytý cukr nečekali. Ozývá se hlad nevhod? Zažeňte ho unikátní proteinovou tyčinku bez přidaného cukru.

číst dále ...

Kouzlete se saláty a připravte si svěží večeři

Dostaňte se na léto do formy. Vyzkoušejte namísto těžkých a smažených pokrmů lehká jídla, jako jsou čím dál oblíbenější Buddha bowls. Přestože můžete mít pocit, že vás zeleninový salát nezasytí, věřte, že v kombinaci s kvalitním masem nebo sýrem, tomu bude právě naopak. Nejen, že zaženete hlad, ale budete mít také spoustu energie. Salát nemusí být jen kombinace nakrájené zeleniny, ale mísa plná vyvážených a plných chutí.

číst dále ...

Zpestřete si grilování prvním nutričně kompletním rostlinným burgerem od české Many

Česká firma Mana přišla s novinkou, kterou je první nutričně kompletní rostlinný burger na světě. I přes jeho rostlinný původ neztrácí tento burger nic na chuti ani textuře. Díky intenzivnímu vývoji se podařilo vytvořit burger, který chutná stejně dobře jako ty masové, má pevnou strukturu, a přitom je i skvěle šťavnatý. ManaBurger není jen pro vegany, ale i pro ty, kteří mají rádi chuť poctivého burgeru z hovězího masa, ale chtějí si místo něj občas dopřát zdravější a nutričně plnohodnotnou alternativu vyrobenou s výrazně nižším dopadem na planetu. Výroba tohoto burgeru je totiž výrazně šetrnější k životnímu prostředí než produkce hovězího masa. Energetická náročnost je o polovinu nižší a spotřeba vody dokonce o 99 %.

číst dále ...

Zelenina jako strašák dětských talířů

Zelenina – základní potravina, která by měla mít své místo v dospělém, ale i dětském jídelníčku. Jenže donutit děti zeleninu jíst, bývá občas problém. Můžete ji ale šikovně schovat do jídel, ve kterých nepůjde tolik poznat. Přinášíme vám tipy, jak udělat pokrmy ze zeleniny atraktivnější a taky chutnější.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy