REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

NATU nabízí o Velikonocích trochu zelenější čtvrtek

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Výrobce přírodních potravin NATU se chystá rozveselit velikonoční zelený čtvrtek 9. dubna výhodnější nabídkou zelených superpotravin. Takové hvězdy zdravého jídelníčku, jakými jsou mladý ječmen, kelp, matcha nebo moringa a mnohé další budou v tento den dostupné s desetiprocentní slevou.


Zelený čtvrtek pravděpodobně vznikl omylem. Tedy samozřejmě jen jeho název. Německé označení Greindonnerstag (lkavý nebo-li smutný čtvrtek) se údajně zaměnil na Gründonnerstag (Zelený čtvrtek). Ale i když tento velikonoční den má být neveselý, NATU do něj vnese trochu radosti sníženou cenou zelených superportavin.

Superpotraviny mohou v tomto období přinášet významné povzbuzení. Naším úkolem je zprostředkovat každému co nejjednoduší cestu k těmto pomocníkům. Zároveň každému rádi poradíme, které superpotraviny je vhodné kombinovat a jak na očistnou kúru, která k patří k jarnímu období,” říká Kamila Hladká, šéfka týmu NATU.

Ať už tuto očistu se superpotravinami a přírodními zelenými prášky provozujete pravidelně nebo byste s ní rádi začali, v NATU najdete pestrý výběr těch nejkvalitnějších v BIO a RAW kvalitě. Zelené superpotraviny nemusíte konzumovat samotné, rozmíchané jen ve vodě; můžete je využít i do chutné snídaně nebo svačiny, kreativních receptů najdete spoustu a fantazii se meze nekladou!

 

Přestože toho o superportavinách víme už hodně, pojďte se s námi podívat na ty nejznámější i méně známé:

  • Mladý Ječmen – antioxidant, zlepšuje celkový stav organismu, přírodní zdroj vitamínů a minerálů
  • Chlorella – podpora imunity, vitality, přirozené obranyschopnosti, pročišťující účinky, správná činnost jater, střevního traktu
  • Spirulina – kontrola tělesné hmotnosti, regulace chuti k jídlu, udržuje normální hladinu cukru v krvi
  • Matcha – antioxidant, podpora metabolismu tuků, normální činnosti srdce, duševního stavu a výkonu, koncentrace
  • Kopřiva – zlepšuje stav pokožky, k osvěžení a pročištění těla, podpora funkce močových cest a ledvin
  • Pampeliška – podporuje trávení, funkci jater, žlučníku, močové soustavy, detoxikace, reguluje cholesterol v krvi
  • Kelp – podpora funkce střevního traktu, kontrola tělesné hmostnosti, přispívá k hubnutí, zlepšuje stav pokožky, nehtů a sliznic
  • Moringa – pro sportovce, vegany, vegetariány, seniory ale i děti – zdroj mnoha vitaminů, minerálních látek a bílkovin

Každá z těchto superpotravin nám může pomoci s neduhy, které přichází ať už věkem, nevhodnou životosprávou nebo díky nedostatku informací. Tak co, máte už své oblíbence?

 

Zdroj: www.natu.cz

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

22 nejlepších receptů z dýně

Nejlepší recepty z dýně najdete v naší kuchařce ReceptyOnLine.cz zde: Anglicky se dýně řekne „pumpkin“. Severoameričtí Indiáni, kteří tykve velmi dobře znali, je nazývali „askutasquash“, což znamená „jíst rovnou bez vaření“. Z Ameriky tykve skutečně pocházejí a předpokládá se, že byly pěstovány již před pěti až deseti tisíci lety. Ale dost historie o dýních! Otevřete si článek a inspirujte se těmi nejlepšími recepty s dýní, které najdete u nás na webu ReceptyOnLine.cz

číst dále ...

3 jednoduché kávové drinky, jež oslní i v domácích podmínkách

Vytvořte si chvilku pro sebe a umíchejte si jeden z nenáročných kávových nápojů, jež vás přenese zpátky do letních dnů anebo zahřeje v průběhu těch zimních.

číst dále ...

Polévky vévodí podzimnímu menu, připravte si je z těch nejlepších surovin

Přišel podzim a s tím, jak stromy shazují listí, my oblékáme čím dál více vrstev. S měnícím se počasím se většinou proměňují i naše chutě. Spíš než osvěžující salát nás lákají vydatnější pokrmy a především něco, co nás pořádně zahřeje. Po návratu z krásné odpolední procházky, při které se ale podzimní sychravé počasí projevilo ve své plné síle, není nic příjemnějšího než talíř plný horké polévky. Surovin na ni je v tomto období dostatek, stačí jen vybrat ty nejlepší a jednoduše z nich vykouzlit ty nejlahodnější podzimní pochoutky.

číst dále ...

Slavte chutně a bez výčitek

Připravte pro své nejbližší nezapomenutelné vánoční či silvestrovské pohoštění s výjimečně kvalitními tatarkami a majonézou Spak Master. Důraz je bez kompromisů kladen na tu nejvyšší kvalitu. Tato kolekce chlazených výrobků je přirozeně bez antioxidantů, škrobu, barviv a přidaných aromat. To se dotýká i vajec, která pocházejí z volných chovů. Využijte opravdu poctivých surovin pro přípravu vašich receptů.

číst dále ...

Ovoce v podzimních měsících? Stačí sáhnout do sáčku

Chutná a voní jako čerstvé, ale je lehčí, křupavější a při kontaktu s vodou, mlékem či jogurtem vypadá téměř jako právě utržené. Řeč je o lyofilizovaném ovoci, které stále častěji nahrazuje klasické sušené ovoce, jak jej známe. Věděli jste, že při tradičním sušení se rozpadají vitamíny A a C? Při lyofilizaci naopak zůstávají tyto látky, nezbytné k udržení tělesného zdraví, zachovány. Vsaďte s nástupem sychravých dní na sáček mrazem sušeného ovoce, ze kterého můžete mlsat jen tak nebo z něj přisypávat do snídaňových misek.

číst dále ...

Vychutnejte si podzim na vlně dýňových zákusků

Podzim je pro přírodu obdobím, kdy se před dlouhou zimou připravuje k odpočinku Ponuré počasí, pro které je typická těžká mlha zahalující zbarvené stromy, projasní dýně, královny podzimu, které se v tento čas sklízí. Barevné tykve rozzáří kuchyni a skvěle poslouží i jako dekorace domova. Dýně si ale zaslouží více pozornosti než jen skrze populární americký svátek Halloween.

číst dále ...

Slupky od ovoce i papírové utěrky. Podívejte se, co všechno patří do kompostu

Nejen péče o zahradu, ale také práce v kuchyni s sebou přináší množství odpadu, kterého se ale lehce zbavíte tím, že ho pomocí kompostování přeměníte na kvalitní hnojivo. Není to žádná věda, většinu práce za vás totiž odvede příroda. Jen si musíte dát pozor, jaký odpad do kompostu dáváte a který tam naopak nepatří.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy