REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Kennedyová Jacquelina

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Kennedyová Jacquelina (zemřela 19. května 1994) i v šedesátce dodržovala dietu a jedla velice málo.


V sedm hodin snídala misku obilních klíčků namočených v mléce, kávu a banán. K obědu měla talíř, sýra, strouhanou syrovou mrkev a vařené brambory. Nejedla vůbec maso, cukrovinky ani sladkosti. To vyprávěla její komorná. Ráda plavala v jezírku a rozveselovala v něm vnoučata.

Dobrou vílou kuchyně Jacqueliny Kennedyové byla po dva roky, jeden měsíc a šestnáct dnů Annemarie Husteová, původně chudé německé děvče z Ulmu, které se vystěhovalo do země neomezených možností. Největší radost zažila, když ji poprvé Jacquelina uvedla do její kuchyně. Annemarie vůbec neodpovídala představám většiny kuchařek. Byla štíhlá a půvabná. Mnohokrát jako kuchařka vystupovala v různých televizích a vařila nejrůznější jídla, mnohé z těch, která připravovala pro Jacquelinu.

Recept: Ztracené slívy Jacqueline Kennedy Onassis

Tento lahodný recept pochází z kuchařky nazvané Vaření pro dámu: Recepty a vzpomínky z domu Jacqueline Kennedy Onassis , v originále Cooking For Madam: Recipes and Reminiscences from the Home of Jacqueline Kennedy Onassis a podávat jej můžete jako doplněk k hlavnímu chodu nebo jako dezert.

Pro 4 osoby potřebujete: 1 šálek cukru, 2 šálky vody, 2 pomeranče, 680 g červené slívy nebo švestek

Ve velké pánvi, která pojme všechny slívy, nebo v hrnci, vmíchejte do 2 šálku vody cukr a přiveďte k varu. Zmírněte plamen, přidejte kůru z pomerančů a vařte 5 minut. Rozdělte každou slívu napůl a vložte do připraveného sirupu. Přikryjte poklicí a vařte na mírném ohni dalších 5 minut. Nechte slívy v sirupu vychladnout a podávejte při pokojové teplotě nebo mrazené. Přípravou strávíte pouhých 20 minut.

Zdroj: foodlife.cz

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku


reklama


Nejnovější články

Cold brew třikrát jinak aneb osvěžující letní drinky, které zvládnete doma

Že ještě neznáte cold brew? Za studena extrahovaná káva chutná příjemně sladce, v lednici vám vydrží déle než týden a zvládne ji připravit opravdu každý. Navíc ji můžete přizpůsobit svým vlastním chutím – stačí přidat pár zajímavých ingrediencí a osvěžující kávový drink je na světě. Jediné, co kromě kávových zrn budete potřebovat, je kvalitní mlýnek na kávu, dostatečně velká sklenice a papírový filtr.

číst dále ...

Vaše oblíbené zeleninové pokrmy v netradičním podání

Horké letní dny přímo vybízejí k tomu, abyste ve svém jídelníčku využili maximum z toho, co nám příroda právě nabízí. V žádném jiném ročním období nemáme takový výběr čerstvé zeleniny. Přidáním masa navíc získáte plnohodnotný hlavní chod. Co takhle vyzkoušet nové a překvapivé varianty oblíbených receptů, jako je odlehčená verze Caesar salátu nebo kuskus připravený jako řecký salát?

číst dále ...

Ochutnejte nejznámější jídla z dánské kuchyně

Dánská kuchyně je pro většinu z nás spíše velkou neznámou, při pohledu na typická dánská jídla však brzy zjistíte, že by byla chyba ji nevyzkoušet. Vyniká totiž použitím čerstvých, lokálních surovin s důrazem na ingredience, které se pěstují či chovají přímo v Dánsku. Jídla inspirovaná dánskou kuchyní si můžete dopřát v rámci Dánského menu, které bude k dostání už příští týden na všech pobočkách Bageterie Boulevard.

číst dále ...

BistRAWveg: Tipy na chutné raw recepty, když člověka honí mlsná

Raw neboli syrová strava je jedním ze stylů stravování. Pokud člověka popadne chuť na sladké, je takříkajíc doma. Nepečené dorty a koláče s troškou umu a správných surovin lze zvládnout připravit v domácí kuchyni. Ve spolupráci s odborníky z BistRAWveg některé recepty a postupy odhalujeme.

číst dále ...

Rychlé a chutné svačiny pro děti i dospělé podle Drůbežářského závodu Klatovy

Září a s ním spojený začátek nového školního roku je pro každého jinak náročný. Děti se těší na nové zážitky a kamarády a rodiče organizují, jak všechno zvládnout. Jeden z důležitých úkolů pro rodiče je připravit dětem svačinu, která je nejen nasytí ale bude zároveň i velmi pestrá. Ideálním řešením je ovoce, zelenina a k tomu jednoduché ale vydatné tipy od Drůbežářského závodu Klatovy. Kombinace křupavého čerstvého pečiva, svěží zeleniny a Kuřecí prsní zauzené šunky nejvyšší jakosti krájené, která je oceněná značkou kvalitních potravin KLASA a certifikátem České cechovní normy nebo Kuřecího dětského junioru bez přidaných E, tak potěší nejen malého školáka, ale i teenagera a neodolají ani samotní rodiče.

číst dále ...

Prague mussel week odstartoval. Zapojí se Les Moules, Bruxx i Grandhotel Pupp

Týden od 21. do 27. září patří v desítkách restaurací holandským slávkám. Druhý ročník festivalu Prague mussel week nabízí zvýhodněná mušlová menu připravená skutečnými kulinářskými esy. Zapojili se například Les Moules, Bruxx či Grandhotel Pupp. Recepty na slávkové pochoutky od šéfkuchařů zapojených restaurací jsou dostupné i na webu PMW.

číst dále ...

Začíná sezóna moštů! Co o nich potřebujete vědět?

Máte rádi ovoce? Pak jste nejspíše propadli jedinečné chuti ovocných šťáv. Můžete si je kupovat u farmáře, v obchodech, nebo třeba i v restauracích, když toužíte po něčem zdravějším. Jak se vůbec vyrábějí? Může být základem i mražené ovoce? Je nějaký rozdíl mezi moštem, džusem a nektarem? Je zakalený mošt vadný? Na tyto a více otázek odpověděl Akademii kvality doc. Ing. Aleš Rajchl, Ph.D., vedoucí Ústavu konzervace potravin, VŠCHT Praha.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy