REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Japonsko, exotická to kuchyně

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

V Japonsku se těší velké oblibě sušené mořské medůzy, které tam jsou dodávány jako novinka …


Sušené medůzy

Po desetihodinovém namočení medůz v ledové vodě se medúzy čistí, promývají a předsoušejí a pak se posypou solí s přídavkem kamence. Po třech dnech jsou připraveny k expedici. Před konzumací se pokrm musí namočit do vody, potom se krájí a dává do salátů.

V Japonsku jsou oblíbené černé chaluhy v plátcích jako papír a jmenují se nori. Kika je japonské jídlo z chryzantém. Květy se vaří a posypou cukrem nebo sýrem. Jedná se o japonský druh malých žlutých chryzantém.

Každoroční oslavy zrodu slunce se v Japonsku neobejdou bez pojídání lučních koníků, upravených s přísadou zvláštních druhů koření. Protože je však tohoto hmyzu v Japonsku rok od roku méně, dodávají tuto pochoutku kanadští farmáři.

Japonskou pochoutkou je polévka z třešňových květů. Připravuje se z naložených a zvláštním způsobem zkvašených třešňových květů, jež se vhazují do vroucí vody a přisolí.

Květinové saláty

U nás jsou neobvyklé, avšak v Japonsku patří k běžným pokrmům. Tam často připravují salát z květů chryzantém. Jak si přitom počínají? Nerozvitá poupata spaří vodou, nechají den stát ve studené vodě. Pak k t mu přidají marinádu z octa, cukru, soli a podávají jako přílohu k pečené rybě. Rovněž rýže s třešňovými květy a saké je rovněž často na stole japonských občanů. Čerstvé, ještě nerozvité květy třešně se spaří horkou vodou a nechají pak ve studené vodě. Zatím se v saké – rýžovém víně dusí rýže, přidá se k tomu šťáva ze sójových bobů naložených v soli. Až když je rýže měkká, přidají se do ní třešňové květy, to vše se zalije sklenkou likéru a podává pak na stůl.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku


reklama


Nejnovější články

12 nejlepších receptů z medvědího česneku

Medvědí česnek je poslední roky novým hitem českých kuchyní a to především v jarním období, kdy se objevuje hlavně v lužních lesích na bohatých půdách, kde vytváří doslova kobercové porosty. Najdeme ho od března do května, pak zasychá a jeho růst přestává. Ovšem pokud si medvědí česnek naložíte, můžete ho používat po celý rok! V tomto našem výběru najdete několik nejlepších vyzkoušených receptů na medvědí česnek, ale také recepty na pokrmy ochucené právě tímto pokladem, medvědím česnekem.

číst dále ...

Lahodný listový špenát – zkuste jej trochu jinak

Než začnou letní paprsky opravdu silně hřát, objevíte na trzích i v supermarketu lahodný čerstvý listový špenát. A že nevíte, jak s ním naložit nebo vám připadá fádní? Opak je pravdou! Připravíte z něj perfektní přílohu i dokonalý salát. Inspirujte se našimi tipy.

číst dále ...

Čarujte s kedlubnou a připravte netradiční dobroty

Kedlubna, tvrdá a šťavnatá zelenina, jejíž čas přichází v květnu. Také ji milujete čerstvou a křupavou a vždy vás pak bolí břicho? Není divu, na žaludek umí být pěkně těžká. Co takhle z ní ale připravit lehčí a zajímavější pokrmy, které překvapí třeba nečekanou návštěvu? S kedlubnou se dá totiž v kuchyni přímo kouzlit! A že jste dosud nevěděli jak? My vám to ukážeme.

číst dále ...

Víte, jak správně opékat špekáčky?

Že opékání buřtů není žádná věda? Na první pohled by to tak mohlo vypadat. V Česku jsme se za těch pár generací na tuhle oblíbenou letní večeři stali profíky. Jestli chcete zažít tak chutný táborák jako kdysi, držte se našeho návodu. Podíváme se na rozdíl mezi špekáčkem a buřtem, ukážeme si, jak na správné naříznutí a poradíme, kde se vám špekáček nejlépe opeče.

číst dále ...

Do roku 2030 bude 25 procent půdy v ekologickém zemědělství, rozhodla Evropská komise

Až čtvrtina veškeré zemědělské půdy by do roku 2030 měla být v členských státech Evropské Unie ekologicky obhospodařována. Rozhodla o tom na dnešním jednání Evropská komise. Vedle toho by se měla posílit poptávka po biopotravinách například prostřednictvím odbytu ve veřejném stravování. Oba cíle jsou součástí aktuálně projednávané strategie známé pod názvem European Green Deal. Odborníci i ekologičtí zemědělci opatření vítají.

číst dále ...

Hořkokyselý ledový čaj (nejen) pro hejtry v Bageterii Boulevard

Vítězství ve výzvě o nejlepší bagetu v soutěži MasterChef Česko nemohou Pavlíně Lubojatzky někteří internetoví diskutéři zapomenout. (Nejen) pro hejtry si připravila Bageterie Boulevard odpověď v podobě limitované edice hořkokyselého čaje, určeného pro všechny „zahořklé a vykyslé“, kteří by se jím měli zchladit a s čistou hlavou dát šanci Vítězné bagetě.

číst dále ...

Letos na gril: jedině mleté kuřecí maso

Kuřecí maso patří mezi nejoblíbenější druh masa. Je chutné, lehce stravitelné a obsahuje mnoho tělu prospěšných látek. Drůbežářský závod Klatovy nabízí Kuřecí mleté maso stehenní 100% masa, které nyní můžete zakoupit v obchodech Lidl, Tesco Kaufland. Díky kvalitnímu zpracování a dodržování přesných zásad při zpracování výrobku se jedná o jedno z nejkvalitnějších mletých mas na českém trhu. Šťavnatý, chutný a přitom lehký hamburger z Drůbežářského závodu Klatovy je vrcholem každé grilovací sezony. A navíc: najdete zde i tipy na veřejná grilovací místa ve vybraných městech České republiky!

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy