REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Halloweenská party aneb připravte se na sladce strašidelný konec října

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Žížaly lezoucí z dortu, dýně s kapsami sladkostí a poletující netopýři. Nic z toho nesmí na pořádné halloweenské party chybět. Děsivý svátek, který je oblíbený především mezi mladší generací, připadá letos na neděli, což znamená, že se společným přípravám můžete věnovat celý víkend. Mezitím, co bude dort s žížalkami Haribo Wummis tuhnout v lednici, připravte jednoduché dekorace, které děti kreativně zabaví, a navíc zastraší i ty nejobávanější duchy.


Halloweenský dort se strašidelným překvapením (podrobný recept se objeví po kliknutí na jeho název nebo fotografii!)

 

Strašidelná girlanda z ozdobných papírů

 

Co budete potřebovat: bílý papír, černé čtvrtky, samolepící ozdobné proužky, ozdobné papíry, nůžky, provázek, papírové výřezy v halloweenském stylu, děrovačku, fixy, lepidlo

Postup:

 1. Z bílého papíru si vystřihněte trojúhelník, který obkreslete na černou čtvrtku a opět vystřihněte.
 2. Z ozdobného papíru si vystřihněte menší trojúhelník, jehož strany oblemujte samolepícími ozdobnými proužky.
 3. Oba trojúhelníky na sebe nalepte pomocí lepidla.
 4. Bílým fixem domalujte na praporek detaily.
 5. Pomocí děrovačky na papír vytvořte do rohů praporku otvory na provázek.
 6. Na jednotlivé praporky nalepte lepidlem ozdobné papírové výřezy.
 7. Na závěr provlečte provázkem všechny praporky a vlastnoručně vyrobenou girlandu zavěste na vhodné místo.
 

 

Netopýr z ruličky od toaletního papíru

Co budete potřebovat: ruličku od toaletního papíru, černou akrylovou barvu, černý papír, štětec, nůžky, tavnou pistoli, polystyrenovou kouličku, bílý fix, tužku, plastové oči, bílý papír

Postup:

 1. Ruličku od toaletního papíru společně s polystyrenovou kuličkou natřete černou akrylovou barvou a nechte důkladně zaschnout.
 2. Na bílý papír předkreslete netopýrovi křídla, uši, nožičky a vystřihněte. Šablony obkreslete na černý papír, vystřihněte a domalujte bílým fixem.
 3. Do horního otvoru ruličky nalepte tavnou pistolí polystyrenovou kouli.
 4. Přilepte netopýrovi křídla, uši, nožičky a plastové oči.
 5. Na závěr domalujte veselý obličej.
 

Dýně s kapsou sladkostí

Co budete potřebovat: 2 ks papírových talířků, červenou a oranžovou akrylovou barvu, štětce, tavnou pistoli, nůžky, umělé lístečky, větvičku, zelený papír, oblíbené Haribo bonbony

Postup:

 1. Na jednu dýni budete potřebovat 1,5 papírového talířku, rozdělte proto jeden talířek na dvě poloviny.
 2. Papírové talířky natřete z obou stran oranžovou akrylovou barvou.
 3. Pomocí červené akrylové barvy je lehce vystínujte.
 4. Na spodní stranu celého talíře nalepte obrácenou stranou polovinu druhého talířku. Vznikne tak kapsa na bonbony.
 5. Vršek dýně ozdobte lístečky a větvičkou. Ze zeleného papíru vystříhejte drobné proužky, které lehce stočte a přilepte ke vzniklé stopce.
 6. Na závěr vložte do kapsy dýně oblíbené Haribo bonbony.
 

Zdroj: Haribo.cz

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Nejnovější články

25 nejlepších receptů na pečené vánoční cukroví

Vybrali jsme pro vás ty nejlepší recepty z naší databáze internetové kuchařky ReceptyOnLine.cz na pečené vánoční cukroví. Snad náš výběr vás bude inspirovat a pomůže vám s rozhodnutím, které vánoční cukroví letos upečete.

číst dále ...

Parádní sváteční jednohubky za pár minut!

Vánoce, Silvestr, novoroční oslavy, rodinná setkání, ale i spontánní posezení se sousedy či s přáteli – to vše jsou příležitosti pro skvělé občerstvení! Chcete mít jistotu, že vás žádná taková situace nezaskočí? Pak se spolehněte na Rio Mare Paté – fantastické rybí krémy, které jsou spolehlivým pomocníkem a všestranným parťákem na přípravu rychlé večeře, zdravé chuťovky nebo parádního pohoštění po kterém se doslova „zapráší“. Zde trocha inspirace…

číst dále ...

Sváteční tabule z kvalitních surovin

Začínáte s blížícím se koncem roku pomaličku hodnotit, jaký vůbec byl? Zkuste to z kulinárního pohledu. Kolik jste objevili nových receptů? Jaké nové potraviny nebo výrobky jste ochutnali? A zaměřili jste se spíše na kvalitu než na kvantitu? Pokud ano, opravdu máte z čeho vybírat. S orientací vám totiž už téměř 20 let pomáhají také značky kvality potravin, které označují výrobky mimořádné kvality i chuti. Nejznámější z nich je Klasa a v současnosti si její logo s hrdostí vystavuje na svém obalu téměř 1000 produktů. Další populární značku, Regionální potravinu, která podporuje lokální výrobce, obdrželo více než 500 výrobků. Je příjemné vědět, že kvalita našich výrobků rok od roku stoupá. Věřme, že tak tomu bude i v roce 2022. Dost už bylo slov, pojďme do kuchyně uspokojit naše chuťové buňky.

číst dále ...

Sýrovka je tu a spolu s ní i 10 zajímavostí o sýru a smažáku

Také jste se už nemohli dočkat? Do McDonald’s právě dorazila Sýrová sezóna, a to znamená jediné: ani letos o největší hvězdy se smažákem, ale i ementálem nebo hermelínem ochuzeni nebudete. Abychom nejoblíbenější sezónní nabídku pořádně oslavili, podívali jsme se na to, kde se sýr vůbec vzal, jak se vyrábí i který národ ho zkonzumuje úplně nejvíc. Tady je 10 zajímavostí, které jste o sýru a smažáku možná nevěděli.

číst dále ...

Bramborový salát – klenot Vánoc, který na sváteční tabuli nesmí chybět!

Ať už patříte mezi stoprocentní milovníky klasických českých Vánoc, nebo žádné osvědčené tradice nikdy a nijak neprožíváte, typickou štědrovečerní večeři si nejspíš ujít jen tak nenecháte. Vánoční bramborový salát ve svých nejrůznějších podobách totiž obvykle nechybí v žádné domácnosti. Co by to taky bylo za svátky bez tohoto oblíbeného pokrmu?

číst dále ...

Vánoční večírky ve znamení jednohubek

Vánoční čas se pomalu blíží a s ním i čas vánočních večírků. Připravte se letos na tradiční setkávání a vyzkoušejte rychlé a chutné recepty, které ze stolu okamžitě zmizí. Jsou ideální ke koktejlům, vínu i pivu a vaše hosty budou rozhodně bavit!

číst dále ...

Metropol slaví 60 let! Připijte si na svátky přípitkem, jehož chuť je prověřená generacemi

Vánoce se blíží mílovými kroky a než se nadějeme, budeme slavit příchod nového roku. Chcete si tyto každoroční oslavy užít a dopřát si něco tradičního, ale přesto výjimečného? Vyzkoušejte Metropol, který je tady s námi již 60 let! Tradiční hořkosladký aperitiv s příjemným kořenitým aroma nejen připomene „staré“ dobré časy, ale skvěle si ho vychutnáte i v horkém míchaném drinku.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy