REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Fitness(ka) Veronika radí

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Zde Vám předkládám můj oblíbený recept na dobrou snídani. “Lehké fitness lívanečky s jogurtem” lehké, zdravé, … ukázka z receptů Veroniky (viz. recepty fitness).


Potřebné suroviny 10 ks vaječných bílků 50 g ovesných vloček (jemně drcené) 40 g rýžové mouky (pokud možno instantní) 1/2 dcl vlažné vody mletá skořice na dochucení

sladidlo – jako sladidlo vám doporučuji použít glukopur, med a nebo umělé sladidlo
jogurt dle vašeho výběru – např.

bílý jogurt se sníženým obsahem tuku
jahodový „topik” na zdobení

Postup přípravy:

1. Do mixéru nalijeme 10 bílků, přídáme rýžovou mouku, ovesné vločky a trochu skořice a mixujeme – mixér nevypínáme a po chvilce přidáme 1/2 dcl vlažné vody a sladidlo (sladidlo podle chuti-např. glukopuru 20g )

2. Mixujeme max. 3-5 minut

3. Těsto v mixéru musí být nadýchané a jemně napěněné – husté stejně jako u klasických lívanců – díky inst.

rýžové mouce a vláknině v ov.

vločkách těsto působí nadýchaně aniž by jste museli použít kypřící prášek do pečiva

4. Nachystáme si pánvičku, rozpálíme a až je dno dostatečně zahřáté, tak postupně lejeme na pánvičku malé množství těsta, tak aby nám tvořilo kulaté lívanečky o průměru asi 8-10 cm

5. Teď už nám zbývá jen hotové lívanečky dát na talíř a zahájit „finální úpravu”.

Vaší fantazii se v tomto meze nekladou! Takže je spousta variant, jak si lívanečky na talíři ozdobit, aby nejen skvěle chutnaly, ale i vypadaly. Například různé druhy ovocných jogurtů,tvarohů – dnešni nabídka příchutí tvarohů a jogurtů „light” či „aktivia” je čím dál pestřejší, tak proč ji nevyužít! Můžu doporučit i ozdobit ovocem. Například nakrájený ananas-doporučuji spíš čerstvý, nebo jahody, borůvky, jablko apod….

A jestli se nemůžete rozhodnout, tak doporučuji kombinaci, která je rychlá a přitom vypadá skvěle – na každý lívanečerk dáme lžíci bílého jogurtu (např aktivia) oslazeného medem, glukopurem nebo um. sladidlem, nakonec vezmeme jahodový „topik” a lehce jím lívanečky dozdobíme.

Doporučení – Nesmíte zapomínat,že „oči jedí první”, takže čím lépe náš pokrm vypadá a líbí se nám, tak tím víc nám i chutná. Lehké fitness lívanečky, ať už jogurtem, tvarohem – zdobené ovocem, kakaem apod jsou vhodným řešením nejen snídaně, ale i svačiny a nemusíte mít výčitky svědomí, když toto jídlo jíte kdykoli během dne – jelikož obsahuje sacharydy a bílkoviny v poměru 1:1 a navíc hodně vlákniny, nejen že zasytí, ale navíc obsahuje tu nejzdravější formu sacharydů.

Lehké fitness lívanečky nejsou náročné na přípravu a ani na čas, jsou zdravé, mají nízkou kaloricku hodnotu a navíc skvěle chutnají ! Co víc si přát . Doufám,že se stanou i u vás oblíbenou součástí jídelníčku……

Co byste ještě měli vědět …….

doporučuji používat teflonovou nebo titanovou pánev – pokud patříte mezi ty, kteří mají kuchyň tímto typem nádobí již vybavenou, tak vám mužu jen pogratulovat. Díky tomuto typu nádobí – nejen,že přestanete potřebovat tuk při tepelné úpravě – ať už smažením nebo pečením, takže ušetříte, ale navíc-a to je pro nás daleko důležitější – tím, že snížíte procento tuku, tak snížite i kalorickou hodnotu jídla a né málo, naopak! Co vás možná překvapí, ale doufám, že scela určitě potěší – tak takto upravené lívanečky nejen, že nejsou kalorická bomba – naopak, mají velmi nízkou kalorickou hodnotu a přitom vyšší procento bílkovin, tudíž méně sacharydů, minimum tuku, obsahují mimo jiné vlákninu (o jejím dostatečném příjmu ve stravě, důležitosti a zdravém vlivu na organismus jste jistě už slyšeli) a navíc báječně nejen vypadají,ale i chutnají !

Doba přípravy: 20 minut

Autor: Veronika Zieglerova

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:


reklama


Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy