REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Festival Víno z blízka přivede do Brna špičkové vinaře

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Festival víno z blízkaBrno, 27. listopadu 2014 – O víkendu 6. a 7. prosince se odehraje festival Víno z blízka. Třetí ročník akce přiveze do Brna na 250 vzorků vín od 25 špičkových vinařství z blízkých obcí jižní Moravy. Brňané budou moci ochutnat vína v restauracích, vinotékách, ale i v historických městských sklepeních. Pořadatelé z Nadace Partnerství akcí navazují na tradiční letní festival Víno z blízka.


Lidé v Brně budou moci koštovat vína díky akci Víno z blízka. Festivalový víkend bude mít dvě části. Na Velkou degustační sobotu mohou návštěvníci zamířit například do historických sklepů na Hlinkách či do restaurace La Bouchée, šermířského klubu L.

A.

G., restaurace Pavillon či kabaretu Špaček. „Na návštěvníky v brněnských restauracích, kavárnách a vinotékách budou čekat ti nejlepší vinaří z našeho regionu. V zastoupení 25 vinařů jsme pamatovali na všechny vinařské podoblasti, takže jejich účast můžeme chápat jako reprezentativní ukázku moravského vinařství,“ řekla koordinátorka festivalu Dana Vacovská. Celkem bude na pětadvaceti místech ve středu Brna k ochutnání na 250 vzorků vín, které se snoubí s delikatesami podávanými šéfkuchaři jednotlivých restaurací.

 

Festival víno z blízka

 

V podnicích je přitom připravený i doprovodný program. V Klášterní vinárně tak bude hrát cimbálka, stejně jako v restauraci U Kola, v café Mezzanine bude pro změnu DJ se speciálním „vinyl vino alternative setem”. A festival Víno z blízka bude pokračovat i nedělí, kdy v atriu Fakulty sociálních studií proběhne Vánoční trh s vínem, kde lidé mohou snadno nakoupit dárky pod stromek nebo pochoutky na vánoční stůl.

Pořadatelé z Nadace partnerství zdůrazňují, že do města nepřinášejí žádnou exotiku. To nejlepší víno už je s Brnem spjato staletí. „S vinařstvím si v dnešní době spojujeme převážně malebné vesničky na jižní Moravě, málokdo přitom ví, jak důležitou roli sehrála při jeho rozvoji metropole moravského kraje. Brno je historicky považováno za město vína – v minulosti zde každý sklep sloužil výrobě, skladování nebo obchodování vínem,“ vysvětlila Vacovská.

 

Festival víno z blízka

 

Letos se koná třetí ročník festivalu a počet účastníků roste každým rokem. Minulý rok festival přilákal více než 700 návštěvníků. Z řad účástníků je i hodně mladých lidí, kteří vínu rozumějí a nehledají jen lacinou zábavu. Přicházejí ale i zvědavci, kteří celý festival berou jako bojovku – u registrace dostanou mapu s vyznačenými místy a celý den prozkoumávají město a lokace, kde na ně vinaři čekají,“ uzavřela Dana Vacovská.

Poznámka redakce:

O nadaci Partnerství

Naše Nadace Partnerství existuje již od roku 1991 a za více jak dvacet let se z ní stala největší česká environmentální nadace. Nadace pomáhá lidem pečovat o životní prostředí. Uděluje granty, poskytuje odborné služby, vzdělává širokou veřejnost i veřejnou správu. Taktéž v centru Brna provozuje Otevřenou zahradu. Nadace partnerství je rovněž pořadatelem Festivalu otevřených sklepů, který nabízí několikrát do roka návštěvy desítky vinařů a ochutnávky stovky vín v proslulých vinařských obcích jižní Moravy. V Brně už potřetí letos pořádá i festival Víno z blízka.

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku


reklamaNapište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy