REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Akce týdne: Asijská inspirace

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Rady a tipy profesionálůPřed 14 dny jsme vás zavedli do slunné Itálie a poradili vám, jak si připravit domácí těstoviny. Nyní se s Akcí týdne podíváme trochu dále, a to konkrétně do východní Asie. Tato část světa je kromě jiného známá pro svou lahodnou a zároveň zdravou kuchyni. Ta se v jednotlivých zemích samozřejmě liší, ale následujících 5 tipů platí univerzálně ve většině případů.


PR - Rady a tipy profesionálů

 

Před 14 dny jsme vás zavedli do slunné Itálie a poradili vám, jak si připravit domácí těstoviny. Nyní se s Akcí týdne podíváme trochu dále, a to konkrétně do východní Asie. Tato část světa je kromě jiného známá pro svou lahodnou a zároveň zdravou kuchyni. Ta se v jednotlivých zemích samozřejmě liší, ale následujících 5 tipů platí univerzálně ve většině případů.

1. Nože

Bez skutečně ostrého nože se neobejdete. V mnoha asijských receptech dominuje zelenina, která se krájí na jemné nudličky. Maso musí být rovněž důkladně nakrájeno, jelikož je příprava ve woku velmi rychlá, tak aby se dostatečně prohřálo. A proto je kvalitní, ostrý nůž nepostradatelný. Usnadní vám práci a zpříjemní přípravu. Některý z příštích newsletterů určitě zaměříme na to, jak správně krájet a brousit nože. Mezitím se podívejte, jaké nože nabízíme na chefshopu. Některé z nich máme nyní v akci!

 

PR - Rady a tipy profesionálů

 

2. Prkénka

Kvalitní nůž sám o sobě by vám však nepomohl, pokud byste s ním neměli na čem krájet, a tudíž dalším pomocníkem bude vhodně zvolené prkénko. Jelikož si můžete vybrat z nepřeberného množství tvarů a materiálů, je nutné si uvědomit, k jakému účelu budete prkénko používat. Jednoduchým vodítkem pro vás může být fakt, že plastové prkénko se nejvíc hodí na krájení zeleniny, kdežto dřevěné prkénko je perfektní pro maso. Vyberte si z naší nabídky prkének, které máme v rámci asijského týdne v akci, to pravé právě pro vás.

 

PR - Rady a tipy profesionálů

 

3. Woky

Bez woku to nepůjde. Tato nejpoužívanější pánev s ikonickým tvarem se používá při přípravě mnoha receptů po celé Asii. A právě díky specifické konstrukci skvěle rozvádí teplo a jídlo je tak připraveno velmi rychle se zachováním vitamínů a zdraví prospěšných látek. Navíc na woku vaříte s minimem oleje, aniž by se jídlo připálilo. Wok je tedy jasnou volbou pro všechny milovníky asijských pokrmů. Pozor, nyní je pro vás máme až s 30% slevou!

 

Rady a tipy profesionálů

 

4. Koření

Výrazné kořeněné chutě jsou jedním z hlavních poznávacích znaků asijské kuchyně. Ať již se jedná o chilli všech stupňů pálivosti, kari pasty, čerstvý zázvor nebo v indické kuchyni velmi často používanou kurkumu. Toto koření dává asijské kuchyni její jedinečnost, nebojte se tedy vyzkoušet nové chutě.

 

Rady a tipy profesionálů

 

5. Stolování

V neposlední řadě pak také velmi záleží na kultuře stolování. Pokud si chcete navodit orientální atmosféru a do Asie přenést nejen své chuťové buňky, ale i ostatní smysly, je vhodné pořídit si odpovídající jídelní servis. U nás si můžete vybrat z velkého množství neobyčejných tvarů a barev, od talířů, přes misky, hrnečky až po stylové doplňky z kolekce Made in Japan. Na českém cibuláku by asijské pokrmy vypadaly poněkud nemístně :-)

 

PR - Rady a tipy profesionálů

 

+ Bonus

Pokud jste již koupili ostrý nůž, vhodné prkénko i kvalitní wok, pak vám již nic nebrání, uvařit si nějaký rychlý recept. My vám doporučujeme například thajskou smaženou rýži s kuřecím masem neboli Khao Pad Thai.

 

Datum: 1.8.2016

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku


reklama


Nejnovější články

Na webu Rybářský rozcestník.cz najdete unikátní rybářskou kuchařku!

Rybářský rozcestník.cz je přehledný, moderní web pro zapálené rybáře a rybářsky plný fotografií i kvalitních článků o rybách a rybářích. Kromě jiného na tomto portálu najdete atlasy ryb, živočichů a vodních rostlin, také encyklopedii rybářských uzlů a mnoho dalšího. Nepřéhlednutelná je také na webu rybářská kuchařka, která by mohla padnout do oka i nerybářům!

číst dále ...

Hrátky s čokoládou

Inspirujte se tímto originálním videem a ozdobte dezerty netadičními čokoládovými tvary. Podévejte se, co dokáže led či studená voda s rozpuštěnou čokoládou. Nejsou to kouzla, jen um šikovných cukrářů. :)

číst dále ...

Italská kuchyně sahá až do pravěku, jak se zrodila a měnila v průběhu staletí?

Kdo by neznal skvělou pizzu nebo italské těstoviny s rozmanitými druhy omáček? Italská kuchyně je jednou z nejrozšířenějších na světě a její základy můžeme stopovat až do neolitu. Vydáme se na cestu italského jídla od jeho počátků až do dnešních dnů. A změn je za ta staletí požehnaně.

číst dále ...

Láska na talíři: jaké valentýnské pochoutky připravit vašim nejmilejším

Ne nadarmo se říká, že láska prochází žaludkem. Svatý Valentýn je za rohem a jak lépe ho oslavit, než dobrým jídlem a pitím! Je zvykem brát svou drahou polovičku na romantickou večeři, ale po letech mohou i ty nejluxusnější restaurace omrzet. Přitom můžete romantickou atmosféru vykouzlit i v pohodlí vašeho domova a připravit lahodný pokrm partnerovi či partnerce sami. Vaše úsilí jistě nadchne protějšek více než drahé menu v restauraci. Jako inspiraci jsme pro vás vybrali několik receptů z oblíbených pořadů o vaření na TV Paprika.

číst dále ...

Při očistě organismu pomůže i konopí

Nejlepší očistou pro tělo je dodržování zdravého životního stylu, tedy dostatek pohybu a kvalitního spánku a pravidelná a zdravá strava. Chcete-li se pročistit, určitě dopřejte svému tělu dostatek ovoce a zeleniny, které vám dodá energii a dobrý pocit. Svůj jídelníček celkově odlehčete a nebojte se na něj zařadit také konopí, které je zdrojem všech pro tělo potřebných látek.

číst dále ...

Valentýnské menu II.

Tip, jak by mohlo vypadat vaše valentýnké menu. Je to jen inspirace, přizpůsobte si slavností tabuli na Svatého Valentýna vašim chuťovým buňkám, nebo spíše mlsnému jazýčku vašeho partnera či partnerky! :)

číst dále ...

Valentýnské menu I.

Ačkoli je máj lásky čas, nesmíme zapomenout ani na svátek všech zamilovaných, a to na sv. Valentýna. A protože láska prochází žaludkem, přinášíme vám pár tipu na večerní menu, kterým jistě svou polovičku očarujete. Pokud celé menu nestíháte připravit, rozhodně si připravte alespoň čokoládové košíčky se srdíčky. Ty se budou hodit každopádně.😊

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy