Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Zdravá jídla na TV Paprika

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

TV Paprika přináší s novým rokem svým divákům program plný zdravých jídel, který jim pomůže vydržet u svých předsevzetí. Inspirujte se hned několika pořady, které obohatí vaši kuchyni o zdravá, a především také chutná jídla. Můžete se těšit na profesionály jako kuchaře Adrana Richardsona, výživovou poradkyni Zoe Bingley-Pullinovou nebo psychologa se zájmem o vaření Tadeusze Mullera. To vše můžete sledovat každý všední den od 13. února od 18 hod na televizní stanici TV Paprika.


Hodný kuchař, zlý kuchař

V australské televizní sérii Hodný kuchař, zlý kuchař se proti sobě postaví vždy dva kuchaři s naprosto odlišnými styly vaření. „Hodný kuchař“ zaměřující se na zdravé recepty a „zlý kuchař“ nehledící na tuky a kalorie, který vaří vydatné pokrmy. Tento kontrast dvou stylů vaření přináší dynamický kuchařský souboj na obrazovky televizních diváků. V roli „zlého kuchaře“ se můžete těšit na australského šéfkuchaře Adriana Richardsona a v roli „hodného kuchaře“ na dietoložku Zoe Bingley-Pullinovou nebo Rosie Mansfeldovou.  

 

Dóra Havasová a její uvědomělá kuchyně

Pořad nesoucí jméno svého moderátora Dóra Havasová a její uvědomělá kuchyně představuje myšlenky a přesvědčení maďarské food bloggerky. Dóra Havasová je přesvědčena, že zdravá strava nemusí prospívat pouze nám a našemu zdraví, ale že může také pomáhat naší planetě, nebo ji alespoň nepoškozovat. Výběrem potravin každý člověk ovlivní, jaký dopad má jeho strava na životní prostředí. Proto v tomto pořadu předává Dóra Havasová televizním divákům svoje tipy na to, jak jíst zdravě, chutně a udržitelně.

 

Donalovy rychlé a zdravé recepty

I dalším pořadem provede diváky zkušený kuchař. Donalovy rychlé a zdravé recepty ocení například rodiny s dětmi, nebo lidé, kteří si ve svém nabitém rozvrhu jen stěží hledají čas na vaření. Donald Skehan přináší recepty na vynikající jídla, která jsou (jak napovídá název pořadu) zdravá, a především také rychlá. Ať už hledáte tipy na bleskové večeře, nebo třeba na zdravá jídla, která si můžete vzít s sebou do práce, v pořadu Donalovy rychlé a zdravé recepty načerpáte inspiraci.

 

 

Tak chutná zdraví

V pořadu Tak chutná zdraví se diváci mohou setkat s psychologem, který má však velkou lásku k vaření. Tadeusz Muller má za cíl ukázat kvalitu polského ovoce a zeleniny. Tadeusz dokonce vyráží osobně do polí, aby si sám obhlédl suroviny, které poté využívá v kuchyni. Diváci od něj mohou získat nápady, ať už mají svoji vlastní zahrádku, nebo si veškeré své suroviny kupují v obchodech.

 

 

Výběr toho nejlepšího na TV Paprika:

  • Australská televizní série Hodný kuchař, zlý kuchař: od 13 února v 18 a 18.30 hod.
  • Pořad Dóra Havasová a její uvědomělá kuchyně: od 13. února o víkendech ve 13 a 13.30 hod.
  • Donalovy rychlé a zdravé recepty: od 13. února v 19 hod.
  • Nápaditá kulinářská show Tak chutná zdraví: od 13. února v 19.30 hod.
 

Poznámka redakce:

AMC Networks International – Central and Northern Europe je součástí AMC Networks International, jednou z předních mezinárodních společností na poli televizního vysílání a distribuce tematických televizních stanic, které se soustřeďují na střední a východní Evropu. Současně portfolio AMCNI – Central and Northern Europe nabízí televizní stanice ve čtyřech žánrech: sportovní: Sport1, Sport2, SportM, dětské: Minimax, JimJam; zábavně-vzdělávací: Spektrum, TV Paprika, Spektrum Home a filmové: AMC a Film +. Obsah tematických stanic je vytvářen pro místní diváky a trhy v různých jazycích. Je dostupný v celé řadě platforem, včetně HD služeb a nabízí verze pro mobilní telefony.

AMC Networks International (AMCNI) je globální divize AMC Networks a je dodavatelem uznávaných zábavných pořadů pro předplatitele ve více než 130 zemích. AMCNI zahrnuje globální značky a také populární stanice s lokálním významem a různorodým žánrovým zaměřením. Více informací naleznete na www.amcnetworksinternational.com

Uložit do Oblíbených Zapsat si poznámku

Fotogalerie:Otevírací doba, nejnovější akční letáky, otevírací doba prodejen, provozoven a institucí z celé České republiky.

Nejnovější články

25 nejlepších receptů na grilované pokrmy z webu ReceptyOnLine.cz

Grilování patří mezi oblíbené letní aktivity. A není divu. Ugrilovat si chutný oběd či večeři spolu s nejbližší rodinou či přáteli, to milují lidé snad na celém světě a my Češi rozhodně patříme také mezi milovníky grilovacích dýchánků u rozpáleného grilu. Připravili jsme pro vás výběr těch nejoblíbenějších TOP receptů na grilovaná jídla, která patří každý rok k hitům naší kuchařky ReceptyOnLine.cz.

číst dále ...

Česnek ořešec

Doba růstu medvědího česneku pomalu končí, ovšem to nevadí! V přírodě můžeme narazit na další planě rostoucí česnek, jde o česnek ořešec – Allium scorodoprasum. Dříve se pěstoval jako zelenina na zahrádkách, dnes je skoro zapomenutý. Znali ho už staří Slované, Germáni, či Keltové. Je rozšířený v celé Evropě. Z česneku ořešce byl patrně vyšlechtěn klasický česnek kuchyňský.

číst dále ...

Závojenka podtrnka – opomíjená chutná jarní houba

Příroda na jaře nás může obdařit také houbami, na které nemusíme chodit do lesa, klidně nám totiž mohou vyrůst na zahradě nebo v sadu. Do této skupiny hub patří i jedlá závojenka podtrnka – Entoloma clypeatum. Podtrnka roste pod růžokvětými stromy a keři rodu Prunus. Můžeme ji najít pod třešněmi, švestkami, jabloněmi, hruškami, meruňkami v křovinách pod trnkami, šípkovou růží, hlohem atd. Na stanovišti se objevuje jednotlivě i v početných skupinách. Podtrnku sbírali už naši předkové. Její lidové názvy jsou např. podslivka, podslivník, darmolka, falešná májovka. Podtrnky nyní rostou, zkuste štěstí v sadu, zahradě, v křovinách podél cest s růžokvětými keři a dodržujte pravidlo, na podtrnky se do lesa nechodí!

číst dále ...

NOVINKA: S extra kofeinem i bez. F.H. Prager uvádí dvě nové příchutě kombuchy

Popularita tohoto kvašeného nápoje, který obvykle vzniká fermentací černého nebo zeleného čaje, neustále roste. Kombucha patří do skupiny takzvaných funkčních nápojů, jejichž kategorie zažívá velký boom a na trhu se tak objevují nové příchutě. V květnu 2024 F.H. Prager představí dvě novinky – “Rooibos”, který je bez kofeinu a “Matcha” se zvýšeným obsahem přírodního kofeinu.

číst dále ...

Smažáková pětka ve Vinohradském Parlamentu

Smažený sýr neboli smažák patří u Čechů mezi nejoblíbenější bezmasé pokrmy už desetiletí a v různých variantách se s ním setkáte jak v hospodách či restauracích, tak i asijských bistrech. S obalovaným eidamem nebo hermelínem se potkáte často, ale co takové blaťácké zlato, tvarůžky nebo čedar? Tyto a další méně známé podoby obalovaného smaženého sýra můžete ochutnat v posledním dubnovém týdnu ve Vinohradském Parlamentu.

číst dále ...

Mořské plody, jak je neznáte: ochutnejte to nejzajímavější z hlubin oceánu

Mořské plody jsou pokladem oceánu se širokou škálou chutí a textur, které milují gurmáni po celém světě. Ačkoliv mnozí možná spojují mořské plody s návštěvou přístavu nebo rybího trhu, existuje další způsob, jak si tuto pochoutku užít, a to v podobě konzervy. Nemluvíme však o jen tak obyčejných konzervách z regálů obchodních řetězců. Tyto lahůdky jsou výsledkem pečlivého procesu, který začíná lovem a končí na vašem talíři.

číst dále ...

Čaj Matcha: chytrá alternativa kávy i silný antioxidant

Zajímá vás, jak mít dostatek energie? Určitě jste tedy slyšeli o čaji Matcha. V čem je tento zelený prášek tak zajímavý? Proč je lepší než káva a jak pomáhá při hubnutí? Zázračný zelený prášek není jen trend. Tento čaj by doma měli mít jak vyznavači zdravého životního stylu, tak lidé, kteří hledají alternativu kávy. Dokáže totiž předat tělu energii na celý den. Matcha čaj je oblíbeným nápojem po celém světě a jeho zdravotní přínosy jsou i vědecky doloženy. Má kořeny v japonské tradici, kde ho využívají jako “antiaging” nápoj a hraje také důležitou roli při čajových obřadech.

číst dále ...

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy

Rejstřík receptů jídel a nápojů Rejstřík článků
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Detekován AdBlock!

Ve vašem prohlížeči máte aktivní rozšíření na blokování reklam. Veškerý obsah na webu je pro naše čtenáře zdarma a provoz webu je možný pouze díky ziskům z reklam. K procházení webu je proto nutné AdBlock deaktivovat.

To provedete tak, že v pravém horním rohu vašeho prohlížeče kliknete na ikonu AdBlocku Ikona AdBlocku a z nabídky vyberete možnost Once nebo Always kliknutím na příslušné tlačítko. Pokud se následně stránka neobnoví automaticky, můžete ji obnovit kliknutím na následující odkaz. Děkujeme za pochopení.