REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Bagel s kuřecí šunkou a sýrem na tvarohovo-mrkvové pomazánce

Každá maminka už někdy slyšela, že tohle její malý strávník nejí nebo na to nemá chuť, ale co když bude jedna a ta samá surovina použita jinak v kombinaci s dalšími oblíbenými ingrediencemi? Někdy stačí jen malá změna, třeba nahradit rohlík za celozrnný bagel nebo bagetu, zařadit čerstvou zeleninu nebo vybrat kvalitní šunku například od Drůbežářského závodu Klatovy, a děti rázem vnímají svačinu jinak. Předně jistě ocení kreativitu a budou mít větší zájem o další svačiny, protože se budou těšit na nové chutě. Inspirujte se chutným a rychlým receptem od Drůbežářského závodu Klatovy.


Ingredience:

4x bagel
1x balení Kuřecí šunky prsní zauzené krájené od Drůbežářského závodu Klatovy
4x plátek sýra
1x tvaroh
2x mrkev
kousek celeru
2x vařené vejce
1x svazek jarní cibulky
2x lžíce majolky
4x list ledového salátu
1x okurka hadovka
4x rajče
sůl
pepř


Postup:

1/ Bagel rozpečte v toustovači nebo opečte na pánvi z obou stran.
2/ Na pracovní plochu si připravte zeleninu, vajíčka a tvaroh.
3/ Do misky nastrouhejte nejdříve mrkev, celer a vařená vejce. Jarní cibulku si nakrájejte nadrobno. Následně zamíchejte všechnu nastrouhanou zeleninu a vejce s tvarohem. Přidejte jarní cibulku, majolku a osolte a opepřete dle chuti.
4/Okurku a rajče nakrájejte na kolečka a nechte stranou. Bagel rozřízněte a na spodní stranu namažte připravenou pomazánku.
5/ Poté položte na pomazánku list ledového salátu, 4 plátky kuřecí šunky zamotané do ruličky, zeleninu nakrájenou na kolečka a sýr.


Odkazy:

Fotogalerie:

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy