REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Tipy, jak zpříjemnit ratolestem Den dětí za méně než 20 minut

První červnový den připadá tento rok na úterý a s ním i všemi dětmi očekávaný Den dětí. Pokud jako většina zaneprázdněných rodičů nemáte čas se na tento den zdlouhavě připravovat, máme pro vás jednoduché řešení. Vykouzlete svým dětem palačinkový dort na hostinu s kamarády, nebo jim připravte překvapení na snídani v podobě veselých lívanečků. Zvládnete to z pohodlí vaší kuchyně za 20 minut a radost budou mít nejen vaše ratolesti, ale i celá rodina.


Ingredience:

Směs Lívanečky s ovesnými vločkami Vitana
Směs Lehounké palačinky Vitana
250–450 ml vody
Marmeláda, čokoládová pomazánka nebo ovoce na dozdobení


Postup:

Na nadýchané veselé lívanečky stačí smíchat sypkou směs od Vitany s 250 ml vody. Těsto osmažte na rozpáleném lívanečníku, vystačí vám na 16 lívanců. Hotové lívanečky na talíři dozdobte ovocem, ze kterého vytvoříte třeba medvídkův obličej. Použijte kolečka banánu, oči a nos dotvořte borůvkami nebo jiným ovocem, posypte skořicovým cukrem nebo kakaem. Fantazii se meze nekladou. Směs od Vitany oceníte nejen pro rychlou přípravu, ale také pro obsah ovesných vloček, které jsou pro tělo prospěšné.

Pokud jste se rozhodli pro palačinky, vezměte palačinkovou směs a přidejte 450 ml vody a vše pečlivě promíchejte. Z těsta usmažíte 10 palačinek. Vrstvěte je na sebe a promazávejte libovolným krémem z tvarohu, oblíbenou marmeládou nebo čokoládovou pomazánkou. Vrstvy střídejte. Tak připravíte atraktivní palačinkový dort neboli „crepe cake“. Moučník krájejte navlhčeným nožem na dortové porce, dozdobte čerstvým ovocem či šlehačkou, zkrátka podle chuti malých strávníků.


Odkazy:

Fotogalerie:

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy