REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Hovězí vývar s nízkokalorickými nudlemi Slim Pasta

Hovězí vývar patří mezi nejoblíbenější polévky. Nejen, že nás krásně prohřeje a pomáhá nám v boji s nachlazením, ale také dodá tělu mnoho potřebných živin a navíc skvěle chutná.


Ingredience:

1x balení Slim Pasta nudlí v nálevu (dle požadovaného množství)
450 g předního hovězího masa s kostí
2ks mrkve (140 g)
2ks petržele (100 g)
1ks cibule (70 g)
½ celeru (100 g)
3ks bobkové listy
8ks kuliček celého pepře
6ks kuliček nového koření
Petrželka
Sůl
Pepř


Postup:

Kořenovou zeleninu oloupejte, očistěte, omyjte a nakrájejte na kousky. Cibuli oloupejte, rozpulte a maso opláchněte ve vodě. Všechny ingredience vložte do hrnce, zalijte studenou vodou a dejte vařit. Vývar vařte na nízké teplotě nejméně tři hodiny. Čím déle vývar vaříte, tím bude lepší. Pokud se na povrchu během vaření usadí nečistoty, sesbírejte je naběračkou a odstraňte. Po uvaření vytáhněte zeleninu a maso a vývar přeceďte přes jemný cedník či plátýnko a vlijte vývar zpět do hrnce. Uvařené maso vidličkou rozdělte na vlákna a dejte jej společně se zeleninou, kterou nakrájíte na měnší kousky také zpět do hrnce s vývarem. Přidejte do vývaru čerstvou petrželku a připravte si nudle Slim Pasta – nudle vyjměte z balení, v cedníku propláchněte pod studenou vodou, přidejte do hrnce s vývarem a ještě dvě minuty prohřívejte. Nakonec vše dochuťte solí a pepřem.

TIP: Pro ještě více dietnější verzi vývaru, nechte vývar odležet přes noc v lednici a druhý den z něj odstraňte tuk, který se usadil na povrchu.

Poznámka:

My jsme pro vás připravili recept na odlehčenou variantu vývaru. Ano, místo běžných nudlí, které jsou kalorické a často si je nemohou dovolit celiaci, jsme použili nízkokalorické konjakové nudle Slim Pasta, které jsou bezlepkové, mají pouhých 9 Kcal na 100 g, jsou zcela bez sacharidů, tuků a přidaných solí. Navíc obsahují cennou vlákninu glukomannan, která vás zasytí a při dlouhodobém užívání snižuje cholesterol a pozitivně ovlivňuje vstřebávání cukrů a tuků v krvi.


Odkazy:
https://www.slimpasta.cz/recepty/hovezi-vyvar-s-nudlemi-slim-pasta/

Fotogalerie:

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy