REKLAMA

Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů

Krevety s kari lístky

Autor: Jan Zelenka
Lístky kari jsou jedním z mnohých prvků společných pro indickou a malajskou kuchyni, které se obě vyznačují exotičností a na naše poměry silně kořeněnými pokrmy. V kombinaci s krevetami jde tak pro nás o velmi zajímavou, ostrou pochoutku.


Ingredience:

500g loupaných krevet bez hlavy
1/2 čajové lžičky soli
4 lžíce oleje
2 lžíce kari lístků
5-10 sekaných bird’s eye chilli
5 šalotek, jemně nasekaných
1 stroužek česneku, jemně nasekaný
1 čajová lžička kurkumy
1 lžíce koncentrátu tamari ndu
1/2 čajové lžičky cukru


Postup:

Opláchněte krevety a osušte. Krevety dochuťte solí a marinujte asi 5 minut. Zahřejte 3 lžíce oleje a smažte kari listy a krevety po dobu 1 minuty nebo dokud krevety nezačnou být mírně křupavé a nezmění barvu. Odstraňte krevety s kari listy a odložte stranou. Pokud ve woku zbývá olej, nechte jej uvnitř.

Zahřejte zbývající 1 lžíci oleje na vaření ve woku, vložte chilli papričky, šalotku, česnek a za stálého míchání smažte po dobu 1 minuty, dokud nebude směs vonět.

Smíchejte krevety s kari listy. Přidejte kurkumu, koncentrát tamarindu, cukr a za stálého míchání smažte 3 minuty nebo dokud nejsou všechny ingredience dobře promíchány

Podávejte s dušenou rýží


Doporučení:

S dávkou chilli doporučuji pohnout podle tolerance ostrého jídla konzumentů. U koření doporučuji koupit kvalitní, má zásadní vliv na chuť pokrmu.


Odkazy:
Kde koupit kari lístky https://www.kampot.cz/fair-trade-koreni/curry-listky-10g/

Jiný zdroj

Fotogalerie:

Napište do okna našeho gastronomického slovníku hledaný výraz nebo klikněte na jedno z písmen abecedy